Що, не-инверторните черни камъни ли са? Отваряш си я и я оправяш набързо.
Що, не-инверторните черни камъни ли са? Отваряш си я и я оправяш набързо.
По тая логика Лада е много добра кола - евтина, евтини части, лесно се ремонтира. Само че глупаците искат сложни и скъпи двигатели и чупливи екстри.
По презумпция за да сложат на А-то на стоката различно количество плюсове и купувача да се впечатли,слагат такива двигатели които консумират по-малко ел.енергия.Само че като гръмне преобразувателя,западняка вади една надница и взима нов,докато българина половин заплата и реве на умряло.
Всички от години ползвате инверторни климатици и не щете да чуете за on/off , а за пералнята - голям проблем изкарвате тази технология!
Колекторният двигател е добър за ъглошлайф, но никой не се опитва да спи с пуснат ъглошлайф в дневната, нали?
Не е ли най-малкото неуместно да сравнявате инверторен климатик с пералня с инверторно управление на двигателя? Бихте ли посочили някои предимства на такива /инверторни/ перални. И още един въпрос свързан с шума,като се има в предвид, че и колекторните не тръгват на пълни обороти: Вашата пералня в спалнята Ви ли се намира?
Сравнението с климатика беше в посока повреди и ремонти, а не пряка аналогия. За шума - всеки децибел по-малко е добре дошъл. Независимо дали пералнята е в спалнята или в съседна сграда.
Жената преди 2 години избира пералня и взе някакво КАНДИ нам къв си модел с инверторен мотор.Пере си като старата, разликата дето аз намирам е само в това, че се управлява по-лесно мотора - има някаква функция дето си разпределя дрехите в барабана.Започва да върти леко, увеличава, после намалява и така 2-3 пъти, разпределя ги по този начин равномерно и като завърти центрофугата пералнята не тресе.А и оборотите на центрофугата са до 1400, та вади сухи дрехи.И в тона на шума има разлика - мотора на старата повече ръмжеше, а новия мотор повечко вие високочестотно.В общи линии все тая.
Сравненията се правят от по-хубаво към по-лошо - иначе трудно се възприема разликата. "Все тая" е, но и дали струва 600 или 640лв мисля, че пак е "все тая" - т.е. не е кой знае колко по-голям разхода на пари.
В къщи имаме 10+ годишно Горенье, което също си разпределя прането преди центрофуга. Оборотите му са регулируеми до 1100 /които никога не се ползват/ и оборотите се увеличават плавно след тръгване. В тази връзка попитах за предимства на инверторно управляемите двигатели, защото аз не виждам такива, но виждам ред недостатъци. Инверторната технология е много добра /имам известен опит/, за помпи, вентилатори, но за пералните не виждам смисъл.
Старата пералня е в съседна стая до спалнята, но не съм си и помислял да я пускаме с отложен старт за през нощта, воят е ужасен (колекторен Индезит)
Вчера поръчах инверторна с чиста съвест и с надеждата да е по-тиха.
А предимствата са ги назубрили всички консултанти, няма защо да ги повтарям.
Няма триене, искрене, пращене. Четките вибрират в гнездата.
Сложи шунт и виж на осцилоскоп тока през колекторен двигател - като ЕЕГ на луд е, а намотките и ротора са високоговорител.
На инверторния токът е почти гладки 3 и повече синусоиди, които се застъпват и няма пропадания като преминават четките през пластините, както е при другия...
Аз не съм продавач-консултант, а техническо лице. Нямам за цел да си продам стоката и понеже не виждам предимствата /това за високоговорителя го приемам като шега/ на инверторното управление за пералня, затова и попитах. Осцилоскоп няма да сложа-стига ми ухото и електромера. Със здраве да си ползваш новата пералня и пали свещ да не се повреди електрониката. А ако изкара колкото моята трябва и да почерпиш.
Я 20, я 12 или 2. Едно време така се твърдеше, че всички коли след 2000г са пластмасови и се скапват. Сега границата леко се побутва към 2004-2005. 2000 са от хубавата реколта - почти като 1999.
Инвертора няма предимства при пералните.Няма как да се реализира икономия.Осцилограмите на напрежението и тока какво отношение имат? Добре формата при едните е различна.Е И? Нима някой плаща повече ток заради осцилограмите.
Я потърсете и на колко перални са изгорели колекторните двигатели? Това са редки и единични случаи.Докато при инверторните съвсем не е така.Повечето са така нар. директ драйв.При тях оста на барана е ротор.При протичане на семеринга изгаря и мотора.
Последно преди седмица точно това се беше случило и на Samsung h1255a.Пренавиването му е силно затруднено заради конструкцията на статора.Не е като да навиеш секции и да ги положиш.Отне ми почти два дни, а на клиента 200лв.В интерес на истината IPM е оцелял макар че секцията бе пробила към корпус,