Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31
Like Tree3Одобрявам

Проблем с пералня AEG L-76275FLE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #16

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Стана ясно, че трябва да се провери окачването на барабана. Лично или от техник.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #17

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Как става тази проверка на окачването?

    най-накрая го хванах на видео!!!! (0:44)
    https://youtu.be/43QLFmBfuqA
    Този пост е редактиран от dragonn2; 25-09-16 в 00:26.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #18

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Окачването на барабана е скапано. Скъсана пружина / тампон или някое ухо.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #19

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    От клипа вече става ясно, че определено има проблем. При мен ако дрехите са станали на възел подобно удряне има, но на много по-ниски обороти и много по-слабо, пералнята не подскача и не е мръднала от мястото си 4г (в коридора е). Отказва се да увеличава оборотите и опитва отново след 2 мин. Нали сте махнали транспортните болтове на барабана?

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #20

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Само като погледнеш последния клип става ясно, че транспортните болтове ги няма!

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #21

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Определено има проблем. Няма нищо общо с това, за което говорих. Има нещо откачено, ползвай си гаранцията. Иначе ако не беше гаранционна да отвориш и да видиш кое не си е на мястото.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #22

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Да ъпдейтна темата: След 2 месеца чакане, дойде техник от гаранционият сервиз и само разлюля барабана и отсече - изпуснали амортисьори!
    Сега ще чакаме още не се нзае колко докато поръчат нови и дойдат да ги сменят.... следва продължение.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #23

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    2 месеца, за гарнционен ремонт?
    Срокът по закон е 1 месец и следва смяна или връщане на парите. Но регистрирано в специална книга в магазина.
    Те могат така да откарат и двете години гаранция, без да направят каквото и да било!
    bagerista9 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #24

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    И аз имам една подскачаща Candy, която е 10 годишна. От месец като започне да центрофугира,ако не е балансирано прането и почва да удря барабана в двете странични стени на пералнята. Ще разпори шевовете на кожуха... Преди не беше така. Стоеше много стабилно дори при пране на одеала и др. завивки. Нивелирана е, стабилна е, не се клати. Тази вечер я разглобих и я разлашках и ми се струва, че амортисьорите са много меки. Понеже нямам опит с механиката на перални, може ли някой да ми каже как да тествам дали са за смяна амортисьорите?
    При притискане към единия и към другия усилието изглежда еднакво, за да се премести казана. Пружините отгоре са видимо здрави. Отвора на барабана не е изместен в никоя посока, централно си е и не изпъва уплътнението в никоя посока.
    Ако трябва да сменя амортисьорите, трябва ли да сменя и пружините, на които е окачен казана или няма нужда?
    Моля, ударете едно рамо, че жената ме изяде. Стоя и дебна на бутона пауза да не хукне да простира. Едва когато се разпредели идеално прането, тогава успява да изцентрофугира.

    - - - - - - - - - -

    Dragonn2,
    Не ти трябва нищо повече от фактура или дори само касова бележка, за да предявиш иск за рекламация пред ПРОДАВАЧА!!!
    Ти имаш договорни отношения с него, с техно....каквото е там магазина. Редът е да отидеш при тях, те да те впишат в регистъра с рекламации и от този момент започва да тече едномесечен срок в който трябва да отстранят проблема! Няма тука... ама нямаме части, мрън, мрън. Като нямаш части не си оторизиран сервиз. Това е. Мине ли месеца и твоя уред не е ремонтиран и нямаш издаден протокол за удовлетворяване на рекламацията, отиваш при продавача и имаш законовото право да развалиш договора, т.е. да си поискаш парите обратно. Като искаш пак си купи такава пералня, но важното е да се възползваш от правата си.
    Ти не се обаждай на сервиза. Контактувай само с търговеца от който си закупил уреда. Той трябва да се оправя с организацията на удовлетворяване на рекламациите. Ти преки отношения със сервиза нямаш и не трябва да имаш, макар търговците да се стремят да наложат това разбиране у клиента. Е, като ти се обадят от сервиза, че идват да ремонтират, няма да ги върнеш де, но само толкова. Като ти попълнят документите вкъщи, пак отиваш в техно магязина да ти дадат протокол за удовлетворена рекламация, ако техника не носи. Помни, че срокът от момента на подаване на рекламация до края на удовлетворяването и удължава каранцията на устройството.
    Аз бих су купил друга марка, разбира се, такава, която не се сервизира от този, същия явно нечитав сервиз.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #25

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    detronik,
    Потърси сервизното за твоя модел и по номера на амортисьорите си ги купи и двата, и ги смени.
    Няма как да се проверят, а и за 10 години щом си прал и одеяла със сигурност са заминали. Смянай целите, а не само части от тях. Пружините не е нужно да се сменят, ако не са скъсани или видимо повредени.
    И не ползвай пералнята в това състояние, за да не купуваш нова за 500+лв.
    Успех!
    Има си тема за Ремонт и сервиз, между другото.
    bagerista9 одобрява това.

  13. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #26

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Цитат Първоначално публикувано от detronik Виж публикацията
    Dragonn2,
    Не ти трябва нищо повече от фактура или дори само касова бележка, за да предявиш иск за рекламация пред ПРОДАВАЧА!!!
    Ти имаш договорни отношения с него, с техно....каквото е там магазина. Редът е да отидеш при тях, те да те впишат в регистъра с рекламации и от този момент започва да тече едномесечен срок в който трябва да отстранят проблема! Няма тука... ама нямаме части, мрън, мрън. Като нямаш части не си оторизиран сервиз. Това е. Мине ли месеца и твоя уред не е ремонтиран и нямаш издаден протокол за удовлетворяване на рекламацията, отиваш при продавача и имаш законовото право да развалиш договора, т.е. да си поискаш парите обратно. Като искаш пак си купи такава пералня, но важното е да се възползваш от правата си.
    Ти не се обаждай на сервиза. Контактувай само с търговеца от който си закупил уреда. Той трябва да се оправя с организацията на удовлетворяване на рекламациите. Ти преки отношения със сервиза нямаш и не трябва да имаш, макар търговците да се стремят да наложат това разбиране у клиента. Е, като ти се обадят от сервиза, че идват да ремонтират, няма да ги върнеш де, но само толкова. Като ти попълнят документите вкъщи, пак отиваш в техно магязина да ти дадат протокол за удовлетворена рекламация, ако техника не носи. Помни, че срокът от момента на подаване на рекламация до края на удовлетворяването и удължава каранцията на устройството.
    Аз бих су купил друга марка, разбира се, такава, която не се сервизира от този, същия явно нечитав сервиз.
    По принцип имаш право, но вече е малко късно, а и не ми се разправя. Аз нямам възможност да ходя в работно време по магазини и сервизи, дори не работя в същия град където се намира пералнята и сервиза. Както и да е, забавянето не е само по тяхна вина, заради моето работно време (не винаги има човек вкъщи, когато звъннат от сервиза), не че и те си дават много зор де. Ще видиме след колко време ще дойдат да подменят амортисьорите.
    А относно самите тях, човека само разклати барабана нагоре/надолу/ляво/дясно с ръка и то се усети че са заминали. Барабана продължава да се клати сам още няколко пъти докато утихне. Успех и с твоя проблем.

    ПП. А много ми е интересно как амортисьорите на тая пералня се скапаха толкова бързо. Има няма след 2 месеца ползване започна да прави този проблем. А гарантирам че не е претоварвана и уж хубава марка АЕГ, не е Нео или Санг . Съмнява ме дали не е било фабричен дефект, нямам друго обяснение. Преди това имахме една немска Сименс купена втора ръка и переше сигурно 10 години и още работи, но я дадох на роднини. Викам уж да взема нещо по-модерно инверторен мотор това онова и така ...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #27

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    1433-large_default.jpg
    Това са амортисьорите. Единия е яко изтървал, другия горе-долу. Демонтирах ги и ще ги сменям. Само да попитам, още нещо, макар да съм наясно, че не му е тук мястото, но що за изпълнение са тези амортисьори? Буталото има две кечета, които са омазани с грес. Да, вероятно с времето са се износили и са омекнали, но това ли е феродо за амортисьор, понеже срещнах такава част по магазините. Феродо ли са тези пръстени и мога ли само тях да сменя?
    Иначе тези амортисьори нямат нищо общо с представата ми за амортисьор. Колко усилие трябва да се приложи за да се сгъне/разгъне един такъв нов амортисьор? Извинявам се за лаишките въпроси, но с това се сблъсквам за пръв път.
    Благодатя ви за отговорите!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #28

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    При мен беше само феродо. С времето и износването по "буталото" беше останала чернилка като графитна смазка.
    Не съм специалист, а и си приложил снимка само на сглобения амортисьор.
    Вероятно е възможно да се сменят само феродовите пръстени, но трябва да знаеш точния номер по сервизното.
    Същото важи и за амортисьорите. Ако го нямаш, запиши продуктовия номер и пълния модел на пералнята.
    Той трябва да е написан на етикета, поставен отдолу на отвора за прането.
    Аз бих снменил целите амортисьори, за да няма изненади. Ще загубиш по-малко врене, а и намаляваш вероятността за грешки.
    Само не знам какви са им цените.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #29

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Такаа, Кендито отново е в действие
    Намерих амортисьорите тук във Варна и ги купих. Оказа се, че моите са с отвор за щифта 13мм, а в търговската мрежа с абсолютно същия партномер се продават само за 11мм щифт, но се оказа, че майсторите махат една пластмасова втулка и ги монтират така. Същото направих и аз и мисля, че няма да има проблем. Иначе амортисьорите се оказаха 120N (нютона) и всъщност старите вече за нищо не стават, като ги съпоствя с новите. Сега пералнята си стои стабилно. Няма поскачане, няма опити да разбие плота и т.н. Цената на амортисьорите е 9 лв. за бр. При тази цена не си заслужава да се сменя феродо или каквито са там тези кечета, а то ги и няма.
    Отново благодаря за съветите!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #30

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Радвам се, че си се справил успешно!
    Вчера не съм погледнал, че си от Варна. Иначе щях да те насоча направо към ЕКОМ.
    Аз моите "черупки" от бургаския им магазин ги купих.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Евентуален проблем с пералня
    От grid във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 18-12-15, 18:32
  2. Проблем с пералня Candy
    От algos_vd във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-12, 13:10
  3. Проблем с пералня ARISTON AVF 109
    От PhantomUser във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 25-11-08, 21:14
  4. Проблем с пералня
    От Sunny във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 20-12-06, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе