Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree4Одобрявам

Ремонт на пералня BOSH wae заслужава ли си

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    32
    #1

    Ремонт на пералня BOSH wae заслужава ли си

    Здравейте, пералнята се разтропа, мислех че лагерите са се разбили, но се оказа че е счупена стойката на барабана (кръстачката). От сервиза на бош ми казаха че били комплект със самия барабан 240лв. предполагам и лагерите трябва да се сменят и там още 30лв , транспорт и т.н. та ще отидат към 300лв ремонт. Които незнам дали си заслужават или по добре да се доплатят 200 и направо нова пералня ама за тия пари да не се окаже че е по зле от тая :D
    Но пък иначе пералнята от вътре е като нова , няма следи от ръжда, масло от амортесьори,котлен камък, или нещо друго освен малко прашоляк от ремъка .
    модела на пералнята е wae 20463by/2 ако случайно може да се намерят части втора употреба.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2

    Отговор: Ремонт на пералня BOSH wae заслужава ли си

    Снимай,счупеният носач.
    Ще се опитам да видя дали стават от други модели на марката.
    При новите Бошове /нисък и среден клас/ се сменя и казан.
    Това е най-тежкия ремонт на всяка пералня.
    Всичко ,ако си правиш сам става.Имали майстор по-добре нова.

    Пералнята е германска сглобка.Така,че донори и части ще се намерят втора употреба.

    - - - - - - - - - -

    Прикачен файл 24301
    Носачът такъв ли е?
    Някъде по барабана,трябва да има стикер с кода /номер/ на изделието.
    Предполагам,че е този:
    Bosch/Siemens 00215117
    Този пост е редактиран от Viking72; 11-09-17 в 17:11.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    32
    #3
    По барабана не видях никакъв стикер имаше такъв на казана и съм снимал и него. Ще съм благодарен ако могат да се намерят части. Майстор няма , аз съм се заел.
    За съжаление не ми отваря прикачени ви файл.

    За ниския клас съм съгласен, там казана е лепен за да намалят цената, ама тука за 3 кухи нита да ги смятат за един неразделим продукт си е смешно ...

    p.s. иначе масовия модел на пералнята е maxx7 ако това ще помогне
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Ремонт на пералня BOSH wae заслужава ли си

    Бош-барабан с носач.jpg
    Всеки носач от тази серия има вероятност да стане.Виж размерите на лагери и семеринг,така ще се ориентирам бързо.
    Барабанът е за пералня-20463 tr/12,която се продава в Германия.
    Според мен ползват еднакъв носач.

    Това е от немски сайт,при руснаците излизат и други модели /by/01..02..tr/13 със същия носач и барабан.
    Този пост е редактиран от Viking72; 11-09-17 в 19:03.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,244
    #5

    Отговор: Ремонт на пералня BOSH wae заслужава ли си

    neoboss,
    Като отвориш люка, на корпуса под отвора на барабана има фабричен етикет. Там са посочени модел, продуктов номер, мощност, стойност на предпазител, SN и т.н.
    По продуктовия номер и модела търсиш в интернет service или repair manual. Не знам на Bosch как се казва, но е едно и също.
    Та в това ръководство се съдържат на всички части part numbers. По тези номера търсиш резервните части, които са ти необходими отново в интернет или в специализираните магазини.
    Успех!

    p.s.Като гледам снимките и се плаша просто!
    Колко е струвала тази пералня преди 9 години?
    Имам предвид, че Bosch са си скъпички, а такива поразии... Да се чуди човек какво да купува в наши дни!
    espace одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #6

    Отговор: Ремонт на пералня BOSH wae заслужава ли си

    Проблемът,е че Сименс/Бош продават комплект барабан с носач и цена в Германия ми излиза 167,81 € без доставка.Трябва да се търси донор в Бг.
    Абсолютно съм убеден,че всички седем килограмови Wae и Was серии ползват един и същ носач.
    Но за да съм сигурен трябва ми размери на лагери и семеринг или размер на оста и фитата на лагерно тяло/казана/.

    Измери втулката на оста и фито на казана отвътре -това за семеринг.
    Дължина на оста,заедно с втулката,дължина на трите лъча от центъра на оста до ръба на барабан.Голямо и малко фи на оста и външно на казана/става въпрос за отвора,през който минава оста/смятам,че знаеш щом си разглобил пералката дотук.

    Гена,тези носачи се скапват вече и при Миле,но на германките 98% са взаимозаменями и се намират.
    При корейски на боклука.

    - - - - - - - - - -

    Прикачен файл 24307
    Прикачен файл 24308
    Това е носач от 27 годишно Миле,което ще се качва на 7 годишно Миле със скапан носач.
    Качван е на струг и свалена една десета от втулката.
    IMG_20170911_200518.jpgIMG_20170911_200506.jpg
    Този пост е редактиран от Viking72; 11-09-17 в 20:25.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    32
    #7

    Отговор: Ремонт на пералня BOSH wae заслужава ли си

    Значи размерите на оста от барабана към втулката са както следва ф28мм ,ф 25мм, ф20мм, ф17мм като последното е скосено от двете страни на дебелина 14мм.
    Сега дължината на всеки един сегмент от оста е : 17мм е горе-долу дължината на частта, която ляга в семеринга (поради натрупалата се корозия) останалите както следва 69,4; 13,6; 15,8 предполагам защо вала има леки фита при преминаването от един размер на друг затова и шублера ми дава такива отклонения. Общата дължина на вала е между 11 и 12 см пак казвам заради отлаганията не мога да кажа точтно. ако е нужно по-точно измерване кажете.
    Семеринга е ф62 външно вътрешно ф28, малкия лагер, който е от към колелото с ремъка е ф46 на ф20.

    Разстоянието на центъра на отворите до ръба на барабана е 23мм. Самите ребра са дълги 23,4мм от центъра на оста. от центъра на оста до края на барабана е 24,4.

    Мисля, че това е всичко, ако нещо не се разбира, мога да го драсна на една схема . Като особеност на дъгата на стойката, мога да кажа, че горния край на най-дебелата част на вала, който влиза в семеринга е на едно ниво с крайния ръб на барабана.
    Този пост е редактиран от avenger; 13-09-17 в 16:59.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #8

    Отговор: Ремонт на пералня BOSH wae заслужава ли си

    IMG_20170911_211128.jpg
    Лагерите са 6204 и 6305 zz c3
    За семеринг утре ще потърся с точност и ще видим от кой модел на Сименс/Бош ще стане носач.
    Като му намеря точните размери ще го търсиш в БГ,защото цената в Германия е 22€,имам предвид семерингата.

    Сименс/Бош ползват семеринги с два работни ръба и затова трябва да се намери с точност.Иначе 28/62/10,но не е желателно.


    Излиза семеринг 28x62x10/12
    Снимай номера на пералнята,за да няма грешка.Има много с тези лагери и семеринг,така че носач ще се намери.
    Този пост е редактиран от Viking72; 11-09-17 в 23:43.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    32
    #9

    Отговор: Ремонт на пералня BOSH wae заслужава ли си

    Дай да намерим стойка първо лагери и семеринги лесно, като ги избия :D :D :D
    Ама тази стойка не знам , ако си от София и имаш налични да сваля тази и да пробваме.
    Този пост е редактиран от avenger; 13-09-17 в 17:00.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #10

    Отговор: Ремонт на пералня BOSH wae заслужава ли си

    Не съм от София.
    Сваляш носача и търсиш с него и шублер носиш с теб.
    Няма значение дали е Сименс или Бош,много модели дават с тези лагери и семеринг.
    В момента нямам време да проверя из Пловдив.
    Дори и втулката да има леки деруги,няма проблем-струг или се прави нова.

    Оригиналните кодове са:

    Bosch/Siemens 215117
    Bosch/Siemens 236611
    Всеки барабан с носач,който има един от тези кодове,става за твоята пералня.
    Този пост е редактиран от Viking72; 12-09-17 в 08:58.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    32
    #11

    Отговор: Ремонт на пералня BOSH wae заслужава ли си

    Е остава въпроса къде в София има части втора употреба , 3 магазина посетих навсякъде се нови от Германия искат да му поръчват комплект за 240лв. Никой не държал тука на склад ... та някой ако има идеи да казва, и около София става , даже събота-неделя и път през Пловдив имам.
    Този пост е редактиран от avenger; 13-09-17 в 17:01.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #12

    Отговор: Ремонт на пералня BOSH wae заслужава ли си

    Ай стига,в Софето една камара джамбази на пералки,ти в магазини за нови части.
    Тези кодове ти ги дадох, за да ти е лесно.
    От Сотиров -сервиз,такава информация няма как да намериш.

    Има друг вариант,да се изработят лъчите от неръждаема стомана с твоята ос и нова бронзова втулка.
    В Пловдив не можах да намеря фирма или гаражен мАстор,за носачи на пералки.
    Руснаците са царе на такива ремонти.
    Този пост е редактиран от Viking72; 12-09-17 в 17:32.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    32
    #13

    Отговор: Ремонт на пералня BOSH wae заслужава ли си

    Е явно нещо не съм в тези среди :D. Дайте нещо адрес или телефон къде да търся. Иначе мерси за кодовете със сигурност ще са от полза.
    Този пост е редактиран от avenger; 13-09-17 в 17:02.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #14

    Отговор: Ремонт на пералня BOSH wae заслужава ли си

    Пералките ми са хоби.
    Затова гледам да помагам,когато е по моите възможности.
    Сигурно,ако се занимавах професионално,много инфо щях да скрия.
    Започнах навремето с Перли,когато един мАстор се опита да ми пробута програматор,а проблемът беше елементарен,затова ако мога помагам.
    За София,ако има някой майстор или фирма от неръждаема шина да направи лъчите с огъвката и да завари оста-носачът е вечен.
    Не е много сложно,но ако попадна на точните хора и Вие ще ги знаете.
    Този пост е редактиран от Viking72; 12-09-17 в 18:20.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,244
    #15

    Отговор: Ремонт на пералня BOSH wae заслужава ли си

    Пишеш в Гугъл Перални втора употреба София или сервизи за перални.
    Няма начин нищо да не излезе! Всеки магазин за втора употреба има сервиз/майстор с който работи.
    Ако си сигурен, че всичко останало е изправно в пералната машина, тогава търси части и се занимавай с ремонта.
    В случай, че има ръжда, амортисьори за смяна или други проблеми - 650лв. в Зора АЕГ със 5 години гаранция на вносителя.
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ремонт на пералня във Варна?...
    От popeye във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 15-08-15, 17:55
  2. Пералня Indesit Wil105x ремонт на програматор или нова?
    От lantisa93 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 11-05-15, 15:50
  3. Отговори: 3
    Последно: 09-03-15, 16:59
  4. Bosh, AEG, Electrolux или????
    От jovanoty във форум Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 13-12-10, 21:46
  5. Ремонт на пералня ?
    От KTT във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 28-01-07, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе