Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 132
Like Tree47Одобрявам

Помощ при избор на нова пералня.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #16

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Има ли помпа,която не е шумна при перални??
    Може,някоя китайска,в която няма живец.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #17

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Не казвам, че не е тиха. Изумява ме как пералка за над 1500 няма опция сам да си правиш кратки програми. Та на брат ми Самсуняка за 700 пари има опция да си правиш кратка програма от 20мин нагоре през 5мин. На 20мин - 20С вода, на 30мин може да избереш 20С или 30С, на 40мин - 20, 30 или 40С вода и т.н.
    andreygg одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #18

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Много сте в заблуда бе хора.
    Колко пъти да пиша,че се добавят плакнения,активира се памет,добавя се вода,охлаждане на вода,проверка на работни часове,и още неща,които и аз не знам.

    Купи си Гнусманс,никой не те кара да купуваш Миеле.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,573
    #19

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Не казвам, че не е тиха. Изумява ме как пералка за над 1500 няма опция сам да си правиш кратки програми. Та на брат ми Самсуняка за 700 пари има опция да си правиш кратка програма от 20мин нагоре през 5мин. На 20мин - 20С вода, на 30мин може да избереш 20С или 30С, на 40мин - 20, 30 или 40С вода и т.н.
    Самсунг са много добри перални. Софта дава много възможности за конфигуриране. На жената скапаната четирицифрена немска пералня, дори не може да зададеш 4 или 5 плакнения. Може, ама с манивелата. Също няма възможност за прескачане на фази и тн. Затова сваляйте и четете ръководствата. Медните казани ги оставете за ракия, а пък инверторен двигател с аналогов ремък, е най-голямата глупост Само 5 години гаранция.
    andreygg одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #20

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    IMG_20180508_210900.jpg
    Ето осигурителни/транспортни/ тръби на Миеле.
    Я някой да ми покаже на Гнусманс,да видя какво представляват.

    Нямам нищо против двете корейски фирми,но е грехота да се харчат над 600 лева за тях, а и знаете,че имат модели до и над 2 бона.
    Този пост е редактиран от Viking72; 08-05-18 в 21:24.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #21

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    ... Медните казани ги оставете за ракия, а пък инверторен двигател с аналогов ремък, е най-голямата глупост Само 5 години гаранция.
    Колега, много постни са ти познанията относно различните двигатели и задвижвания, за да си позволяваш да обобщаваш. Корейските и китайски сглобки имат много екстри, за да могат да се продават и да се предпочитат пред хубавите европейски. Най-голямата глупост сред пералните са тези с директ драйв, при които липсва защита от омокряне, т.е. всичките такива на нашия пазар, които не са лично моднати. Инверторните двигатели са по-леки, по-тихи, по-евтини, по-ефективни и с по-голям пусков момент. Ремъкът служи, за да измести оста на мотора от тази на барабана, гарантирайки пълна защита от теч. Общо-взето, абаносовата цепеница или тази от чипола, си е все цепеница Ако не си дърводелец, стой настрана от тях.
    Viking72 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,573
    #22

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Колега, много постни са ти познанията относно различните двигатели и задвижвания, за да си позволяваш да обобщаваш. Корейските и китайски сглобки имат много екстри, за да могат да се продават и да се предпочитат пред хубавите европейски. Най-голямата глупост сред пералните са тези с директ драйв, при които липсва защита от омокряне, т.е. всичките такива на нашия пазар, които не са лично моднати. Инверторните двигатели са по-леки, по-тихи, по-евтини, по-ефективни и с по-голям пусков момент. Ремъкът служи, за да измести оста на мотора от тази на барабана, гарантирайки пълна защита от теч. Общо-взето, абаносовата цепеница или тази от чипола, си е все цепеница Ако не си дърводелец, стой настрана от тях.
    Скоро Сони пуска кварцов директ драйв.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #23

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Българчетата ще се редят за нея на опашка, стига буквичките "Made in Japan" отзад да са по-едрички

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #24

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Колега, много постни са ти познанията относно различните двигатели и задвижвания, за да си позволяваш да обобщаваш. Корейските и китайски сглобки имат много екстри, за да могат да се продават и да се предпочитат пред хубавите европейски. Най-голямата глупост сред пералните са тези с директ драйв, при които липсва защита от омокряне, т.е. всичките такива на нашия пазар, които не са лично моднати. Инверторните двигатели са по-леки, по-тихи, по-евтини, по-ефективни и с по-голям пусков момент. Ремъкът служи, за да измести оста на мотора от тази на барабана, гарантирайки пълна защита от теч. Общо-взето, абаносовата цепеница или тази от чипола, си е все цепеница Ако не си дърводелец, стой настрана от тях.
    Няма смисъл да обясняваш на хора,които не са в час.Новата гниеща втулка при Лг свършва за около пет години,пораженията може да са тотал.Управлението на моторетката е достатъчно сложно и скъпо за ремонт.Отделно се появяват и пукнатини до лагерното тяло. Не знам на какво се дължи,но е факт.
    Изглежда има хора,които си харчат парите гьотере,но това си е техен проблем.
    Самсунг как са с доставка на резервни части,не съм запознат.
    Имам само едни роднини с такава пералня,която е с пет години пълна гаранция и цена около 500 лв.
    Ще я мисля след време,но при проблем с резервни части и висока цена-ще замине в контейнер за боклук.
    Този пост е редактиран от Viking72; 09-05-18 в 09:06.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,573
    #25

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Няма смисъл да обясняваш на хора,които не са в час.Новата гниеща втулка при Лг свършва за около пет години,пораженията може да са тотал.Управлението на моторетката е достатъчно сложно и скъпо за ремонт.Отделно се появяват и пукнатини до лагерното тяло. Не знам на какво се дължи,но е факт.
    Изглежда има хора,които си харчат парите гьотере,но това си е техен проблем.
    Баш майстори, да, великото Миле няма да сдаде в петте години без гаранция. Най-много да ви отвори работа за прескъпи ремонти.

    Този баят модел030 няма дори звуково известяване за край на програмата. За мобилно приложение хич. Липсва и пране с пара. Остана само кошер-питата.
    dwrbudr одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #26

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Оставащата кошер-пита е пряко свързана с качеството на изпраните дрехи, което е и основното предназначение на една перална машина. Не пише за наличието на звуково известяване, но е факт, както и 10-годишната гаранция, с опция за последващ ремонт. Нещо, което липсва при другите.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #27

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Не мога да разбера перални ли купувате или музикален уред?
    Има 25 минути програма против намачкани дрехи след други,ако не си вкъщи.
    За други екстри съм писал,те са съществени.
    За разни песнички,лампички,балончета и други подобни изгъзици -корейски модели.

    От последните гръмотевици ми даде фира само усилвателя на кабеларката,защо ли?
    Него ще ми го заменят с нов.

    Кой ремонт вече е евтин??
    IMG_20180509_100412.jpg
    За тези о-пръстени на маслоохладителя на колата ми платих 75лв и стотинки и чаках 15 дни доставка от Германия.

    За съжаление това е живота!
    Този пост е редактиран от Viking72; 09-05-18 в 10:12.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #28

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Има и друга полезна екстра въпросната пита- не могат през нея да се промъкнат банелените телове, които правят нагревателите на мармалад
    Viking72 одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #29

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Звуковото известяване мен дори ме дразни... Мобилно приложение е излишна "екстра". Пране с пара никога не съм и помислял да използвам на моята, а мисля тя имаше нещо такова.

    Това с пчелната пита явно е голяма работа! Ще взема да погледна по от близо.

    Сега факт е гаранцията от 10г., но не е ли срещу още едни 599лв.? Аз така видях. Значи 1499лв. + 599 = 2098лв.. Доста сериозна цена, ако разполага автора на темата с такива средства и не му се свидят ....да не се замисля.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #30

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Имам само едни роднини с такава пералня,която е с пет години пълна гаранция и цена около 500 лв.
    Ще я мисля след време,но при проблем с резервни части и висока цена-ще замине в контейнер за боклук.
    И защо това да е проблем.
    Като се скапе я хвърляш и взимаш нова. Говорим за пералня все пак - пуска вода и препарат и кламбучка дрехите.
    VanDan и sclera_bg харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на пералня
    От podolski във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 02-01-18, 19:55
  2. Нова пералня - чука при центрофугиране.
    От TiratroN във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 26-03-13, 00:02
  3. Нова пералня не пълни вода!
    От Todorov_V във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 11-01-13, 19:47
  4. Проблем с чисто нова пералня Аристон
    От zograffa във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 02-01-10, 19:39
  5. избор на нова пералня
    От joro63 във форум Бяла техника
    Отговори: 15
    Последно: 06-03-09, 10:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе