Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 132
Like Tree47Одобрявам

Помощ при избор на нова пералня.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #31

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Е има и по-евтини с 5 години гаранция- бившите AMICA сега се правят в Полша Пералня Hansa WHE1041B | ПЕРАЛНИ С ПРЕДНО ОТВАРЯНЕ | Техника.БГ

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #32

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    ...
    Сега факт е гаранцията от 10г., но не е ли срещу още едни 599лв.? ...
    10 годишната гаранция означава, че ако машината се завре в някоя трудно достъпна дупка в някое домакинство, няма да се налага да се вади от там 10 години. Тези 599 лева са за домакинства с 3 и повече деца на места, където чешмяната вода не става за пиене.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,573
    #33

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Оставащата кошер-пита е пряко свързана с качеството на изпраните дрехи, което е и основното предназначение на една перална машина. Не пише за наличието на звуково известяване, но е факт, както и 10-годишната гаранция, с опция за последващ ремонт. Нещо, което липсва при другите.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Toчно, всичките перални са клас А по качество на изпиране. Мулето дори и с бръмбарова пита, няма как да стане клас АА. От по-горе изброените перални, само Милето е клас B на центрофугиране. Другите са А клас. 600 лв за гаранция от за години. Демек, купувам предварително още една пералня. Това трябва да си плюшкин, за да правиш десетилетие с една пералня.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #34

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    10 годишната гаранция означава, че ако машината се завре в някоя трудно достъпна дупка в някое домакинство, няма да се налага да се вади от там 10 години. Тези 599 лева са за домакинства с 3 и повече деца на места, където чешмяната вода не става за пиене.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Нищо не разбрах?

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #35

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    хм, моята ariston margherita 2000 тази година ще прави 15, като досега й е сменян само веднъж маншонът

    настина, защо не взема да я изхвърля, макар и работеща, за да не съм плюшкин!


    ---------------

    че много пране и скапана вода ще амортизират машината по-бързо и срещу само едни 600 левки си гарантираш по-дълго спокойствието
    bagerista9 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #36

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Не е сложно, има хора, които не обичат на всеки 2 години да разместват половината покъщнина, за да си изхвърлят старата пералня и да я сменят. Въпрос на предпочитания. Барабанът на мийлетата щади дрехите, а центрофугата достига реалните 1400 об/мин, когато е необходимо. Повече не ми трябва, а по-добро за дрехите на пазара няма. Други екстри не ме интересуват. Имат ляво отваряне на люка и позволяват монтаж и експлоатация със свален горен капак. Никоя друга марка не го предлага.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 09-05-18 в 13:46.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #37

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Който е отварял пералня Миле, знае за ка какво става въпрос, само като види карантията колко солидно е направена.Едно е 116 кг тегло срущу 60 на масовите модели.Така, че и без това допълнително заплащане на гаранцията до 10 години е сигурно, че ще ги изкара и още толкова отгоре.Прословутия барабан пчелна пита не е нещо ново, а се слага от почти 6-7 години.
    dodo_pv одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #38

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Доплащането за 10 години гаранция си е търговски трик. Самата конструкция издържа 10 години при нормална експлоатация и вода с твърдост до 20dH. С такава безумна сума бих си покрил разходите за нов нагревател, вентил и помпа, ако водата е много твърда и пера с боклуци, кал и карбонати, дори ако трябва да платя на някого за смяната.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #39

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не е сложно, има хора, които не обичат на всеки 2 години да разместват половината покъщнина, за да си изхвърлят старата пералня и да я сменят. Въпрос на предпочитания. Барабанът на мийлетата щади дрехите, а центрофугата достига реалните 1400 об/мин, когато е необходимо. Повече не ми трябва, а по-добро за дрехите на пазара няма. Други екстри не ме интересуват. Имат ляво отваряне на люка и позволяват монтаж и експлоатация със свален горен капак. Никоя друга марка не го предлага.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Всякакви хора има. Ето моята пералня се сменя само с издърпване от шкафа в който стои.... Не поглъща повече от 10мин, като изключим нивелирането. А като си купи човек Миеле е 100% защитен срещу ремонти за поне 10г. така ли да се разбира? Звучи абсурдно. Техника е и винаги дори най добрите могат да направят дефект. Никъде пък не виждам питащия да има тези специални изисквания като "ляво отваряне" и "монтаж и експлоатация със свален горен капак". Не са живото спасяващи екстри, ако може така да се нарекат. Иначе съм съгласен, че най вероятно е по надеждна от другите в списъка.

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Който е отварял пералня Миле, знае за ка какво става въпрос, само като види карантията колко солидно е направена.Едно е 116 кг тегло срущу 60 на масовите модели.Така, че и без това допълнително заплащане на гаранцията до 10 години е сигурно, че ще ги изкара и още толкова отгоре.Прословутия барабан пчелна пита не е нещо ново, а се слага от почти 6-7 години.
    Ако от производителя са били толкова сигурни в продукта си биха дали предполагам 10г. гаранция безплатно според мен. Някак съм скептичен към крайности - "до 10 години е сигурно" - не че се заяждам! Пчелната пита и на мен ми се стори странно да се изтъква като неземна екстра, но явно е нещо невероятно.

    Сега чакаме автора на темата да каже какво е избрал и да сподели впечатление от първото пране! Дано се спре на Миеле и да сподели повече впечатления.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #40

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Тея Милета нали са с по 10г гаранция, как така всеки втори е отварял и знае какви са и карантиите
    P.S: Моята не е 116кг, само 90кг е.
    brotzki одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #41

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Имам перално стопанство с едни баби Милета и то домашни, не професионални и се скъсват да работят.Случва се понякога някакъв дребен ремонт и затова знам как изглеждат отвътре

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #42

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    И защо това да е проблем.
    Като се скапе я хвърляш и взимаш нова. Говорим за пералня все пак - пуска вода и препарат и кламбучка дрехите.
    Даде,ама като има откъде да купя резервни части и не са скъпи-се ремонтира

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Звуковото известяване мен дори ме дразни... Мобилно приложение е излишна "екстра". Пране с пара никога не съм и помислял да използвам на моята, а мисля тя имаше нещо такова.

    Това с пчелната пита явно е голяма работа! Ще взема да погледна по от близо.

    Сега факт е гаранцията от 10г., но не е ли срещу още едни 599лв.? Аз така видях. Значи 1499лв. + 599 = 2098лв.. Доста сериозна цена, ако разполага автора на темата с такива средства и не му се свидят ....да не се замисля.
    Ако доплатиш 600 лв още,това за мен е глупост,а и не си заслужава.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Тея Милета нали са с по 10г гаранция, как така всеки втори е отварял и знае какви са и карантиите
    P.S: Моята не е 116кг, само 90кг е.
    Ами те карантиите от 100 години са едни и същи-механика. Лагерно тяло,лагери,семеринг,втулка,пружинни шайби.
    Имат разлика в програматори и мотори.
    Е новите вече са с един нагревател, заради тъпите еколози.
    Даже още слагат лагери nsk.
    Винаги съм си задавал въпроса,как националисти като швабите монтират японски лагери в германска пералня?

    2000 година преместват оранжевото копче отдясно/за отваряне на люка/.Патентованата пчелна пита е от 2001 година.
    Така,че не е нищо ново.
    Този пост е редактиран от Viking72; 09-05-18 в 17:39.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #43

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    След като го разопаковах моето чисто ново WDA-111WCS, му свалих горния капак, за да се събере на мястото на стария ми 17 годишен Индезит висок клас, на който единствено му бе сменяна водната помпа. Изгледал е две деца. Така че си запазете абсурдните изводи за вас и си сменяйте ежегодно цепениците, с убеждението, че ви лъжа или качвам на пързалката. В темата назад съм качил снимки и клип в ютуб, за какво точно става въпрос при мийлето. Считам темата за себе си за приключена.
    P.s: Индезитката си я ремонтирах основно и в момента бачка в една квартира безпроблемно.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #44

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Ето малко снимки,защото ми писна от хора,които нямат никакви познания за пералки,особено баланс и механика.
    IMG_20180509_214019.jpg
    IMG_20180509_214247.jpg
    IMG_20180509_214327.jpg
    IMG_20180509_214359.jpg
    Лагерно тяло и противотежести за баланс,отделно тежеста на моторетката също играе ролята и на балансиране.
    Кога ще стигне водата до външен лагер?
    Кога ще блокира барабан?
    Я по-добре само да чета,що ли си правя труда да показвам снимки и да пиша???

    IMG_20180509_220118.jpg
    IMG_20180509_215848.jpg
    IMG_20180509_215833.jpg
    Ами,някой да каже това уплътнение след 27 години,дали става за нещо,и дали може да се купи в България?
    Може,измива се и силикон,Да ама не!
    IMG_20180509_223558.jpg
    IMG_20180509_223443.jpg
    IMG_20180509_223524.jpg
    Този пост е редактиран от Viking72; 09-05-18 в 22:43.

  18. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #45

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Абе, всеки си купува каквото иска. Не мога да разбера какви са тези спорове. Миеле е яка машина, ама е скъпа. Аз си купих пералня Бош с 5 години гаранция. Ако след 5 години я сменя и си купя нов Бош за същите пари пак с 5 години гаранция, то през 2028г. ще съм сменил две перални, ще са били винаги в гаранция и ще съм дал по-малко пари от колкото ако си бях купил сега Миеле.

    Ако имах пари за Миеле сигурно щях да си взема Миеле. И колата нямаше да ми е на 14 години и нямаше да живея в апартамент, а в къща и т.н.
    VanDan, sclera_bg, Karata и 2 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на пералня
    От podolski във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 02-01-18, 19:55
  2. Нова пералня - чука при центрофугиране.
    От TiratroN във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 26-03-13, 00:02
  3. Нова пералня не пълни вода!
    От Todorov_V във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 11-01-13, 19:47
  4. Проблем с чисто нова пералня Аристон
    От zograffa във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 02-01-10, 19:39
  5. избор на нова пералня
    От joro63 във форум Бяла техника
    Отговори: 15
    Последно: 06-03-09, 10:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе