Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Голямо благодаря на Техномаркет - Варна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    41
    #1

    Голямо благодаря на Техномаркет - Варна

    С тази малка тема искам да изкажа едно огромно БЛАГОДАРЯ на ръководния екип на Техномаркет - Варна.
    На 24.12 добрият дядо Коледа в мое лице реши да ни подари ново DVD. Запътихме се към ТМ, харесахме си едно LG и хайде - ще го вземаме. Full HD, HDMI, USB ... абе голяма работа. Забелязах, че има един модел по-скъп от избрания, като разликата беше само в това, че чете "някакви" MKV файлове. Викам за да чете още един вид файлове няма да дам 50 лева отгоре...
    Е, голяма грешка. Оказа се, че MKV е най-разпространения формат за висококачествен запис на филми. Който не чете, е прецакан. 9 часа конвертирах два филма, да не говорим колко време търсих програма.
    Днес сутринта (29.12) с надежда звъня в ТМ с въпрос, дали мога да върна моята машинка, да си доплатя и да взема по-горния модел.
    Макар че не са длъжни в никакъв случай, направиха жест към мен - без дори да се опитат да ми откажат по някакъв начин.

    БЛАГОДАРЯ ИМ!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Голямо благодаря на Техномаркет - Варна

    Е ти заменяш за по скъп модел,кой луд ще ти откаже-естествено всички търговци ще са съгласни.Ако беше опитал обратното нямаше да пишеш такъв пост гарантирам ти.Жалкото е ,че сега друг клиент ще си купи твоят плеър и ще си мисли ,че е нов,а дефакто вече не е.Само цената ще е като за нов.Виждал съм тази хватка да се случва и със доста по скъпи телевизори,което е още по неприятно.Така,че не заслужават похвала според мен.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Re:Голямо благодаря на Техномаркет - Варна

    Според мен заслужават. Не съм съгласен с твърдението, че всеки търговец би заменил закупен модел с по-скъп.
    А и в случая, наистина замяната е била на добра воля, няма сила на земята, която да ги задължи да я направят.
    Така че, хайде да не омаловажаваме добрите случки, а наистина да отчетем едно добро отношение към клиента от страна на Техномаркет.
    И без това има предостатъчно истории за обратното.

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Re:Голямо благодаря на Техномаркет - Варна

    Под всеки търговец визирам всеки управител на ТМ.Добрата воля е продиктувана от вливането на повече пари в касата.За останалото съм съгласен-не всеки търговец ще си позволи да върне употребявана стока в магазина си и да я продава за нова.Малките не биха го направили главно заради гаранционната карта ,която вече е била попълнена веднъж.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #5

    Re:Голямо благодаря на Техномаркет - Варна

    Добре, че е имал добра воля щото това дърво дето го връща после на кой ще го продаде?!!!

    На джамбазки език означава да има още един камък в склада или да няма

    браво на ТМ Варна

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Голямо благодаря на Техномаркет - Варна

    А аз да обясня. Всеки закупил стока , може да я върне в двуседмичен срок, без да обяснява защо. Доскоро бе 7 дневен, вече е 14. От Техномаркет няма как да откажат ,защото клиента може да се позове на чл *** от КЗП и пак ще го направят.
    Друг е факта , че от 1г в ТМ -Варна има ново ръководство и те са много услужливи към клиентите.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Re:Голямо благодаря на Техномаркет - Варна

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    А аз да обясня. Всеки закупил стока , може да я върне в двуседмичен срок, без да обяснява защо. Доскоро бе 7 дневен, вече е 14. От Техномаркет няма как да откажат ,защото клиента може да се позове на чл *** от КЗП и пак ще го направят.
    Друг е факта , че от 1г в ТМ -Варна има ново ръководство и те са много услужливи към клиентите.
    Няма такова нещо.
    Техно - ти си поредния заблуден българин, който само дуе наляво, надясно какви права има, ама никога не си ги търси и никога не чете какви реално са правата му

    Няма такова понятие като връщане на стока без обяснение след като си я видял От какъв зор да има. Разбери, че онлайн продажбите нямат допирни точки с продажбата в магазин и разликата е, че в първия случай не си видял стоката наживо и държавата те защитава, защото търговецът може да те подведе точно какво ти продава.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Голямо благодаря на Техномаркет - Варна

    Така е. В офлайн магазините рекламациите са само до напускане на обекта...
    Мен ми е интересно, какво е това "dvd" - с FullHD, hdmi?! За някакъв BlueRay плеър ли става въпрос, защото с конвенционално DVD и при стандартен DVD формат, няма как да се постигне нито FullHD а HDMI е остава само някакъв си видеоизход, с качеството на скарт и камбанките...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:Голямо благодаря на Техномаркет - Варна

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Няма такова нещо.
    Техно - ти си поредния заблуден българин, който само дуе наляво, надясно какви права има, ама никога не си ги търси и никога не чете какви реално са правата му
    Щом казваш

    Къде видяхте On-line пазаруване ???

    Цитат Първоначално публикувано от Chefo77
    .......................................................Запътихме се към ТМ, харесахме си едно LG и хайде - ще го вземаме. Full HD, HDMI, USB ... абе голяма работа. Забелязах, че има един модел по-скъп от избрания, като разликата беше само в това, че чете "някакви" MKV файлове. Викам за да чете още един вид файлове няма да дам 50 лева отгоре...
    БЛАГОДАРЯ ИМ!

    Стока, закупена по телефон, интернет или телевизия може да бъде върната в срок от 7 дни дори и без рекламация поради това, че клиента реално не може да огледа това, което купува. Некоректни търговци отказват на клиенти да се възползват от това си право с обяснението, че опаковката е вече нарушена. Закона гласи, че потребителя да съхранява качествата и безопасността на получената стока, за да може да упражни правото си на отказ, което по своему не включва опаковката. Още повече, че има случай в които няма как да извадиш продукта без да му се наруши опаковката. След връщането на такава стока търговеца има 30дневен срок да възстанови сумата. Не забравяйте след като върнете стоката да си вземете документче за това ако сумата ще ви се изплаща по-късно.
    - Имате право да върнете стока ако тя не отговаря на описанието или рекламата

    - Задължително си пазете касовата бележка и всички документи към стоката. Ако се налага да оставите някой от тях в магазина задължително си направете копие.

  12. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #10

    Re:Голямо благодаря на Техномаркет - Варна

    Явно става въпрос за обикновен двд плеър с UPSCALING до 1080P през HDMI.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Re:Голямо благодаря на Техномаркет - Варна

    Техно, ти май си почнал по-рано с празнуването
    Ти си го написал - Стока, закупена по телефон, интернет или телевизия може да бъде върната в срок от 7 дни

    Тоест, както съм го написал за лесно асимилиране - хавата връщаш без да обясняваш защо важи само за стока, която не си видял лично.
    След като си я взел лично от магазин - нямаш право да я връщаш и съответно няма задължение на търговеца да ти танцува на гайдата.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re:Голямо благодаря на Техномаркет - Варна



    Ако е купена в магазин срока е 3 дни, придружена с касовата бележка. В този срок могат да ти предложат замяна с подобна стока или стока на същата цена.Пари се връщат само ако не могат да ти предложат горното.
    В зависимост от политиката на търговския обект срокът може да е до 30дни , като изискването е задължително стоката да е в "търговски вид"

    По тази причина аз имам протокол ( имах де - онзи ден го хвърлих ) от Мосю Бриколаж. Купих от магазина антена за телевизора - активна. Сложих я но ефект никакъв и я върнах на 4-ия ден. Даже не ме питаха защо я връщам, а дали искам да я заменя с нещо друго. Без никакви проблеми ми дадоха кредитно и ми издадоха протокол за връщане и ми обясниха че по закон е 14 дни.
    Когато казвам нещо , то е от моя опит а не от "чутите " неща на някои хора.

    ПП
    Кой каза че не съм почнал от по-рано с празнуването

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #13

    Re:Голямо благодаря на Техномаркет - Варна

    Всичко това, не опровергава твърдението на Крис, че си започнал рано с празнуването.

    П.С. И много ви наздраве!

  17. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #14

    Re:Голямо благодаря на Техномаркет - Варна

    Не точно...Оня ден продадох на клиент машина, гледа, пробва, харесва и я купи. След два часа се върна...премислил. Върнахме парите и прибрахме машината, такива неща са нормални, за България не са. Естествено стоката не трябва да е ползвана, не може да си купи машина, да свърши работа и да я върне.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    41
    #15

    Re:Голямо благодаря на Техномаркет - Варна

    Леле, че голяма темааа
    Съгласен съм, че някой ще си вземе стока, която де факто е втора употреба, но мога да уверя всеки, че каквото ползвам, си го ползвам внимателно. Без значение какво е и колко пари струва. Старото DVD (НЕО) също е като ново, макар вече да е на 5 години. Но ДА, излезе ли от магазина, е втора употреба. А пък никой не поиска повече пари от разликата между двете DVD-та, аз да ги хвърлям по пода ли?
    Да, DVD-то има upscaling до FullHD, не е Blu-Ray. Първоначално взехме DVX692H, сменихме го с DVX689H. Нямат нищо общо помежду си обаче...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нелоялна практика в Техномаркет Варна
    От antomov във форум Черен списък
    Отговори: 36
    Последно: 03-08-14, 18:44
  2. благодаря предварително
    От lili88 във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 19:18
  3. Изключих го! Благодаря, но не става!
    От svetlik във форум Климатици Daikin
    Отговори: 88
    Последно: 24-02-11, 20:59
  4. Темата е за триене-благодаря
    От set007 във форум Продава
    Отговори: 8
    Последно: 16-02-11, 20:23
  5. Сбогом и благодаря за рибките
    От Ghost във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-07, 17:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе