Резултати от 1 до 12 от общо 12

Мнение от Потребител за Климатик Панасоник комплект CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #1

    Мнение от Потребител за Климатик Панасоник комплект CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3

    Купих го преди 3 дни от Ефендулов. Първо се обадих в Техномаркет с цена 1599 и безплатен монтаж. После ме светнаха че в Ефентдулов са на 1589 с безплатен монтаж. Понеделник капарирах и в сряда вече беше Монтриран. Техниците дойдоха с учудващо за мен тежко снаряжение. Професионални уреди за чистене и пробиване. Една прашинка не е паднала на мебел, всичко беше осмукано от огромната им смукачка още докато дупчеха.
    Външното тяло не вибрира и не шуми на комшиите дори на макс обороти а вътрешното е безшумно на тих режим. Много съм доволен и не мсиля че за тази цена може да се купи нещо по-добро. Доста години са тествани предишните модели MKE едва ли NKE 3 ще е по-кофти.
    Първо бях нацелил Мищубиши GE35. Обаждах се на няколко фирми, почваха да ме баламосват да си купя за над 2500 лв мицубиши и да съм чакал 2 седмици и колко били натоварени и бла бла. Прочетох из форума за тресящите и ревящи гнусни ФУДЖИ, и за изкъртените зимни пити на Мицубишитата и това доведе до Панасоника. Ако линка не се отваря коментара ми е за това :
    Климатик Панасоник комплект CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3 1589 лв с включен експресен монтаж

    http://panasonic.climamarket.bg/?p=570

    Предполагам че мнението ми ще помогне на чудещите се. Преди 3 години се оставих да ме баламосват със супер дупер климатик и имах неограничен бюджет. Начуках си го със скъп Дайкин като очаквах чудеса. Екстрите му са съвсем безполезни и създава дискомфорт като шуми. Платих 3200 лв на MMC , после правих ремонт след монтажниците. Панасоника създава по-добър комфорт и струята му е по-силна.
    В Техномаркет безплатния монтаж не е съвсем безплатен. Почнаха да фъфлят как рогата се плащат или само 3 метра тръбен път а моя път беше 5 метра и е безплатен. Толкова от мен. Който иска можце да мине да скива и да сравни Панасоника с двойно по скъп и по смотан Дайкин .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Мнение от Потребител за Климатик Панасоник комплект CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3

    Честито.
    Ама да пиешеш и зимата.

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #3

    Re:Мнение от Потребител за Климатик Панасоник комплект CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3

    Цитат Първоначално публикувано от noises
    Начуках си го със скъп Дайкин като очаквах чудеса. Екстрите му са съвсем безполезни и създава дискомфорт като шуми. Платих 3200 лв на MMC , после правих ремонт след монтажниците. Панасоника създава по-добър комфорт и струята му е по-силна.
    Така е,колко е по силна струята и комфорта е по голям...

    Цитат Първоначално публикувано от noises

    В Техномаркет безплатния монтаж не е съвсем безплатен. Почнаха да фъфлят как рогата се плащат или само 3 метра тръбен път а моя път беше 5 метра и е безплатен.
    Е колко да е безплатен? :

    ''В цената не са включени материалите по монтажа съгласно т.11 на ценовата листа услуги.''

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    14
    #4

    Re:Мнение от Потребител за Климатик Панасоник комплект CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3

    Много ми е чудно колегата-noises коя от всичките функции на панасоника използва освен йонизатора и сравнил ли е детаилно характеристиките му с тези на Мищубиши GE35 който бие панасоника по всички показатели а може да се намери на същата цена??

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    5
    #5

    Re:Мнение от Потребител за Климатик Панасоник комплект CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3

    Сега като прочетох няколко пъти първия пост и ми проблясва че това е скрита реклама на климамаркет
    А дали е така??

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #6

    Re:Мнение от Потребител за Климатик Панасоник комплект CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3

    Никъде не пише до колко минусови темпертури работи. Аз съм от Силистра и когато навън зимата беше -15 , повечето Панасоници бяха спряли. За сравнение на работа ми Мидеята при -18 от спряно положение след 5 мин. духаше доволно горещ въздух.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1343462500[/time]_________________________________________________

    А за скритата реклама - не може само 3 дни след монтажа и да имаш мнение за цялостното представяне на една техника.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #7

    Re:Мнение от Потребител за Климатик Панасоник комплект CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3

    Цитат Първоначално публикувано от noises
    ...Начуках си го със скъп Дайкин като очаквах чудеса...
    Така става обикновено като очакваш чудеса
    Аз днес може би си го начуках с този модел но ще се разбере след време.
    Може и да прозвучи като критерий на блондин ама ме грабна предимно възможността да го управлявам през Интернет.
    Ще го монтирам на място, където ходя инцидентно и не много редовно и това ми е страшно удобно.
    Да видим сега само от къде ще намеря този модул, защото е опция.

    Иначе ме заболя главата от четене по това кой е по-по-най и ми писна.
    Емал съм му бабата, няма да се женя за него...
    Но все пак може да ми пожелаете късмет

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #8

    Re:Мнение от Потребител за Климатик Панасоник комплект CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3

    Цитат Първоначално публикувано от Esper
    Но все пак може да ми пожелаете късмет
    Късмет и безаварийно ползване

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Re:Мнение от Потребител за Климатик Панасоник комплект CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Е колко да е безплатен? :

    ''В цената не са включени материалите по монтажа съгласно т.11 на ценовата листа услуги.''
    Бе при Ефенди Дулов всичко е безплатно. А монтажниците носят по една кофа мед и масло, да намажат Панасоника след монтажа.
    "Добър ден" - 5лв. 1.4 Кърти!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #10

    Re:Мнение от Потребител за Климатик Панасоник комплект CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Късмет и безаварийно ползване
    Мерси

    А "моите" монтажници нямам идея дали ще носят масло или вазелин но аз така или иначе ще им оставя малко работа.
    Само тръбният път да му включат тока.

    В събота и неделя ще монтирам външното тяло и основата на вътрешното.
    Стената е тухла четворка, зидарията е "алеле майко германци!" и ми звучи като научна фантастика те да ми свършат работа така, както аз бих го направил.
    Пък и съм в процес на ремонт и са ми развързани ръцете

    П.С: В тоя ред на мисли, спецовете: Има ли изискване на минимална дължина на тръбният път?
    Имам предвид 40-50 сантиметра? Тип "Сандвич", телата едно зад друго през тухлата.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1
    #11

    Отговор: Re:Мнение от Потребител за Климатик Панасоник комплект CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3

    Мили Хора,
    Коментирания Панасоник не замръзва точно, както е описано в инструкциите за зло/употреба. т.е. до -15 градуса и истината е до тук. Инфо тук . Иначе при реалната му употреба на (свери датата от поста) днешна дата при -8 градуса машината е Out off order = не замръзва, но и не топли. КПД - то му е наистина КПД, но за помещение с обем на половина от представяния в брошурките, т.е. 10-15 кв.м. и външна температура над -8. (признавам при лоша топлоизолация). Добавката Econavi е функционална само през лятото, както пише в тагваната брошурка, т.е. когато не регистрира слънчева светлина намалява мощността на климатика

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #12

    Отговор: Мнение от Потребител за Климатик Панасоник комплект CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3

    Аз съм много доволен след изминалата зима от тази машина.
    Наистина е около 2 пъти преоразмерен за обема, който отоплявам но и няма никаква изолация, само на тухла.
    2 стаи и антре с обем не повече от 20 кв.метра.
    Тази зима почти не е изключван и беше настроен на 20 градуса, почти постоянно си подържаше 19 градуса твърдо.
    Е, няколко пъти съм виждал, че не успява и падаше около 18 градуса.
    Най ме радваха сметките за ток - нито веднъж над 100лв...
    Предишни години с маслен радиатор и духалки сметките бяха над 150лв при това с много по-ниски темератури в стаята.

    С което не казвам, че климатика като технология за отопление ми харесва.
    Духа - е...а работа. Такова духане бих си спестил с удоволствие :rolleyes:
    Шуми и ме дразни докато спя, колкото и малък да е шума.
    Просто за момента това е разумният компромис и затова съм доволен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA VS Панасоник CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3
    От kele6 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 27-07-12, 23:16
  2. Отговори: 0
    Последно: 21-07-12, 14:48
  3. Мнение за Панасоник KIT-E9GFEW/LKE-3
    От biro във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 20
    Последно: 25-06-12, 21:40
  4. климатик панасоник
    От lacc във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 11-01-12, 23:04
  5. Мнение за видеокамера Панасоник GS 90 !&
    От marcam във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 18-02-09, 23:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе