Страница 1 от 110 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1649
Like Tree696Одобрявам

Собственици на климатици 100V - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Собственици на климатици 100V - част 2

    Тук е мястото, в което да обсъждате всичко, свързано с климатиците, работещи на 100V.


    Тази тема е продължение на:
    Собственици на климатици 100V - част 1

    Препоръчвам ви да прегледате старата тема - има много полезна и актуална информация в нея.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    9
    #2

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Пак съм аз. Ако все пак успея да си взема парите обратно, бихте ли ми казали какви параметри трябва да гледам, за да не ме излъжат отново.
    Помещението е 60 куб м , южно изложение, среден апартамент. Трябва ми климатик със система за пречистване на въздуха - ако ми обясните и
    какво представлява тя, ще съм много благодарна.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #3

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    не АКО,А КОГАТО СИ ВЗЕМЕШ ПАРИТЕ се обади на александър от форума (и пловдив) да ти намери МАШИНА.ти си в рим ,пък не си видял ПАПАТА.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    А бе дадени пари, лесно не се вземат. А и като гледам отношението, дано поне успее да го смени!

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #5

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    клиента е бил излъган-да ги гони докрай.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    9
    #6

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Ще си ги взема, а те си взимат климатика. Сега наистина търся добър климатик и имам нужда от помощ. Как да се свържа с господина от Пловдив?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Пишеш ЛС на Aleksandars​ и си ти!

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    9
    #8

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Пишеш ЛС на Aleksandars​ и си ти!
    Благодаря!:D

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #9

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Нормално ли е Panasonic CS-220CFR да топли с 32 градуса струя горе на 10см. от клапата?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #10

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Да нормално е ако е достигнал зададената температура и само поддържа. Вдигни градусите малко и ще видиш че и климатика ще вдигне изходящата температура но не след 10 секунди а след минута две може и повече.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    42
    #11

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Здравейте,
    дойде време и аз да се похаваля с Fujitsu Nocria Z model AS-Z50R2W, вече капариран.

    Машината е на 200 V , но ми предлагат ОПЦИЯ (по мое питане) да я монтират без трансформатор. Имам впечатления, че повечето в бранша препоръчват трафо, но при положение ,че пак си е с гаранция има ли защо да се притеснявам, че може да дефектира след време? Спестените пари бих ги платил за още една година допълнителна гаранция примерно.
    Напрежението в мрежата ми е 235 V, което е 17,5 % по-високо от номиналните 200 волта,
    Да изисквам ли трансортматор или на японеца не му е проблем?
    Този пост е редактиран от lazzzar; 29-10-12 в 13:40.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Поздравявам те с избора.
    Искай трансформатор.
    Климатика е един от най-добрите модели за последните 10 години.Не допускай да окепазаят пефектната машина.Тя си струва всяка стотинка.

    Ако не те затруднвва би ли споделил дали е нов или К2У.За колко пари го купи и от коя фирма.Ако може сподели и нещо по тези въпроси: https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html

    Машината е перфектна -11.7 кв върхова мощност в режим отопление.Когато излезна нямаше друга такава машина, сега има 1-2 панасоника, 1 шарп с подобни параметри.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    42
    #13

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Благодаря ти за инфото Justify. Определено ще искам трансорматор.
    Малко съм объркан от питането ти, може би питаш дали е запазен а не "нов", а К2У не знам какво е, би ли споделил за да не го търся?
    Пластмасите са много свежи на вид, вътрешния топлообменик е перфектен (чист и запазен на вид) за разлика от външния, който има малко смачкани ламели, но ще ги пооправя. Вътрешното тяло е боядисвано и не е перфектно, но това ми е най-малкия проблем. С оригинално дистанционно което леко жълтее.

    Машината с монтажа 1900 лв (с трансформатор) от НТТ-3 Пловдив. Ориентирах с помоща на Alexandars за което му благодаря!
    Колебаех се за един National CS-X404A2-W, но термосензора на нокрията ме спечели.
    Отговарям с удоволствие:
    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? - Жилищно, Ново, Газобетон с изолация и ПВЦ
    2.
    За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът? - Предимно за отопление.
    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението; - 32-33 кв/м, 85 м3
    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); - ПВЦ двоен стъклопакет
    в) квадратура на прозорците; - 5 кв/м
    г) изложението на помещението; - ЮГ
    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)? ет2, вътрешно, хол юг, спални север.
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; - ХОЛ с куненски бокс (има преходна спалня)
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?- апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо - Пловдив
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - лято 24* Зима 26*
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - Тц
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви? - обичайните, всички клас А и светодиодно осветление на 50%
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик. - Н/А
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане? - С оглед на глобалното затоплане се презапасих с мощност и разчитам на високия COP
    10.
    Имате ли съпруга приятелка -отговора само на този въпрос е по желание на питащият. - Жена + дъщеря

    ПП. Мисля че върховата и мощност е 10,6 кв.
    Този пост е редактиран от lazzzar; 27-10-12 в 18:11.

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #14

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    lazzzar,честито за хубавата придобивка-и снимки на ''Nocria''-та в действие!

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Да прав си за мощността.Модела е от 2006 година: Google Преводач

    К2У- климатик втора употреба(съкращението е мое-мързи м да пиша:rolleyes Климатика е отличен/ик.Да го ползваш със здраве дълго и безаварийно.
    Цената не е малка, но не виждам нещо аналогично за 1900 лв с монтажа ново за европейския пазар.

    Пиши зимата как се справя.Ще представлява интерес за голям кръг от хора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 110 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  2. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 14:04
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 09:00
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе