Вижте резултатите от анкетата: Колко градуса приемате за номрална температура в стая

Гласували
125. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 18°

    1 0.80%
  • 20°

    11 8.80%
  • 22°

    64 51.20%
  • 24°

    21 16.80%
  • 26°

    2 1.60%
  • 19°

    1 0.80%
  • 21°

    4 3.20%
  • 23°

    12 9.60%
  • 25°

    9 7.20%
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Нормална температура

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #1

    Нормална температура

    Искам да знам колко градуса трябва да постигнете в стая за да се чувствате комфортно.Става дума за зимния сезон.Защото имам чувството,че много хора прекалено много преоразмеряват климатиците.Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:нормална температура

    Зависи от потребителя.Аз на 22-23 през деня се чувствам много добре, спя на 18-19 градуса.На друг при тези температури може да му е студено.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #3

    Re:нормална температура

    Както и аз,спя на 20 градуса а на 22 ми е добре.От 23 нагоре свалям дрехите

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:нормална температура

    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    Както и аз,спя на 20 градуса а на 22 ми е добре.От 23 нагоре свалям дрехите
    Значи най-добрата за теб е 24

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Re:нормална температура

    21 22 през деня , вечер като паднат температурите вдигам на 23 24, нощем го връщам на 20

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #6

    Re:нормална температура

    Не колега glowndark.Пак не си разбрал,да ти поясня все пак. До към 23 ми е добре,от там нагоре ми е жега.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #7

    Re:нормална температура

    Точно като Еди и аз.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #8

    Re:нормална температура

    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    Искам да знам колко градуса трябва да постигнете в стая за да се чувствате комфортно...
    ...Благодаря
    Ще може ли да въведеш в анкетата и нечетни Т* (19; 21; 23; 25)? Благодаря

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #9

    Re:нормална температура

    Аз съм солидарен с Еди и Рист...това е нормалната температура според мен.
    Говоря разбира се за Дайкин и няколко други добре познати марки,нямам наблюдения за такива дето са нагласени на 30 градуса и почти никога не успяват да ги достигнат.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Нормална температура

    Е, говорим за стайна температура, а не какво е сложено на дистанционното. Щото те повечето китайски бангии май зимата не работят на нещо различно от 30° за да направят 20-тина.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Re:Нормална температура

    За мен комфортната температура е 21о /В анкетата отговорих - 20о/
    Тук трябва да обърнем внимание на един детайл, който е причина за разногласия по този въпрос.

    [i]"Въпрос: Колко градуса приемате за номрална температура в стая "

    В коя точно част на стаята? Различните марки, модели взимат по различен алгоритъм решение, колко е температурата в стаята. И това, че заданието е 25о /примерно/ не носи абсолютно никаква информация.

    Когато говоря за стайна температура в този форум, имам предвид измерената на 1м от пода и най-много в перимерър 1м от седалищните ми части. Предвид това, че стаен термометър закачен на 1,8м от пода, показва 24-25о... не изключвам възможноста у нас да е по-топлинко, отколкото у Джъстови.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Re:Нормална температура

    Според мен зависи и от климатика, защото:

    -в хола с подов дайкин се чувствам най-добре на 25.5 градуса, като на 26 вечер включвам без да искам на автопилот дърворезачката . Дженерал-а(в спалнята) или Фуджи илектрик( в офиса) и двата 12 LD се чувствам добре на 23 градуса, а когато навън е -6 и още надолу на 24 градуса.Непосредствено след къпане до изсъхването ми 26-28 градуса.

    При сън 19-20 градуса, а когато навън стане под - 6 градуса на 21 вътре в стаята по време на сън.

    всички температури са измерени с електронен термометър HAMA http://get.bg/catalog/product_info.p...ducts_id=51804 и са на височина 40 см от пода(на толкова е холовата масичка както и нощното шкафче в спалнята).

    За офиса по принцип 21 градуса е най-добре, но засега понеже офис сградата е нова(първа зима й е) и е много студена, още повече че се обитават само 5 офиса в цялата сграда се чувствам отлично на 23 градуса.В офиса нямам термометър и температурата е отчитам по зададената на климатика.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:Нормална температура

    Ти да не си бебе да съхнеш на 28° след къпане? То и за тях не е много полезно такова изнежване между другото.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Нормална температура

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Ти да не си бебе да съхнеш на 28° след къпане? То и за тях не е много полезно такова изнежване между другото.
    По зле съм, повечето бебета не са боледували от бронхопневмония.Аз на 3 месеца съм боледувал, 1 месец са ме скъсали от инжекции пенецилин(друг антибиотик е нямало по онова време) и от тогава ми е хронично-а нещо е духнало хладък въздух и аз съм кихнал...Веднага го усещам на гърлото, подобно на алергия е усещането, но при алергията сърби, тук дразни гърлото, дере го и кашляш и ако не се махна от хладкото течение на другия ден ме чака гнойни сливици(досега не са ми вадени, търпя и плюя гной докато се изчистят.Лекувам се с бонбони Олипс мента и евкалипт-всякакви други аптечни химии пробвах всички са фалшименто.Най-добре с опипс-а и хубав коняк за дизенфекция.Става и ракия.).Не пия газирано цяла зима (от 10-15 септември до средата на май другата година).

    А пък и темата е на каква температура се чувствам комфортно, а не дали съм бебе.Комфорта за мен са горепосочените температури.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #15

    Re:Нормална температура

    Комфорта зависи колко е темперирана стаята а не колко показва термометъра.Той може да показва 24 и да ти е хладно при студен под и стени и съответно да показва 22 и да ти е добре при топли стени и под.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 04-11-13, 11:22
  2. Отговори: 5
    Последно: 06-06-12, 22:32
  3. Търся монтаж на нормална цена
    От miavita във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 05-08-09, 15:48
  4. Нормална ли е температурата на GPU ?
    От Niko-6 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 16-05-06, 19:23
  5. Нормална темп. на Бартон 2500+
    От Chipsy във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 15
    Последно: 30-01-04, 01:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе