Резултати от 1 до 11 от общо 11

Препоръчайте ми мощност на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2
    #1

    Препоръчайте ми мощност на климатик

    Моля препоръчайте ми каква мощност климатик да си взема за Г-образно помещение с обем 100 куб. метра, тухла с ТЕЦ, на междинен етаж с една външна стена на Запад и огромен прозорец (7,00x1.80м) на Юг/Югозапад. Ще се ползва предимно през лятото за охлаждане и през преходните сезони за отопление докато няма парно. Благодаря предварително

    Добавено:
    За момента съм се ориентирал към Mitsubishi Heavy Industry, но не мога да преценя дали 12 или 18-ка. Забравих помещението е бокс и хол в които ще има 1 хладилник, 1 TV и 1 готварска печка.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2

    Re: HELP Препоръчайте ми мощност на климатик

    По принцип височината не е без значение заради разслоението на въздуха...

    За 100м3 - 18ка - 12ката няма да се справи много успешно! Ако имаш пари за марком - Мицубишито е ОК, но ако не държиш да го ползвеш в студовете - по-добре нещо по-китайско!

    Имаше едни Панасоници 15ка преди време - китайски инвертор с добро съотншение цена/качество - можеш да погледнеш и за нещо подобно.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #3

    Re: HELP Препоръчайте ми мощност на климатик

    Мене ако питаш, и 12-ка ще му свърши работа. Ама да е истинска 12-ка, а не от онези 3,2 киловатовите.....(познава се по питата на външното тяло - ако е 1 ред - значи е малка, ако е 2 реда - значи е истинска 12-ка)

    Колкото до марката - щом човека има излишни парици и иска да си ги закачи на стената, та да си ги гледка - Мицубиши или Дайкини (хм....това Дайкини ми звучи като ДайкинТи)

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: HELP Препоръчайте ми мощност на климатик

    При положение, че климатика няма да се ползва за oтопление през зимата, няма нужда да е инвертор. Тогава марковата машина не идва толкова съпо. За даикин една 50-ка конвенционален. Мистубишито не помня с какви мошността беше, но при две марки нама 12-ки и 18-ки. Те са с другуте по удачни индекси 12-ка=35-ца 18-ка=50-ка. Между другото конвенциоаналните 50-ки и 60-ки има COP ката на инвертор и топял при ниски температури на равно с инверторите. По книжка са до -15 градуса. Според мене това е идеалното решение.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #5

    Re: HELP Препоръчайте ми мощност на климатик



    Julian,

    На всички стана ясно, че или си зле с граматиката, или с правописа или ти е дефектна клавиатурата или всичко на куп (което ме съмнява) и вече спряха да обръщат внимание, ама с горния пост направо изби рибата в морето.....

    Вземи да си редактираш поста, щотУ в противен случай ще го направя аз, ама ще бъде с червено


    Довабено:

    Ако е проблем редакцията, копирай всичко в WORD - надявам се, че имаш FLEXWORD и компа сам ще ти даде предложения за корекции. После пак върни всичко тук и VOILA!

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re: HELP Препоръчайте ми мощност на климатик






  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: HELP Препоръчайте ми мощност на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK


    Julian,

    На всички стана ясно, че или си зле с граматиката, или с правописа или ти е дефектна клавиатурата или всичко на куп (което ме съмнява) и вече спряха да обръщат внимание, ама с горния пост направо изби рибата в морето.....

    Вземи да си редактираш поста, щотУ в противен случай ще го направя аз, ама ще бъде с червено


    Довабено:

    Ако е проблем редакцията, копирай всичко в WORD - надявам се, че имаш FLEXWORD и компа сам ще ти даде предложения за корекции. После пак върни всичко тук и VOILA!
    Аз никога не съм претендирал, че съм добре с граматиката, а и стават грешки от бързо писане.
    Явно те кефи да редактираш с червено. Модераторите няма задължения да редактирата правописа с червено. Аз като модератор не го правя. Съветвам те и ти да не го правиш. Ако мислиш, че в написаното от мене има нещо невярно, само кажи.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2
    #8

    Re: HELP Препоръчайте ми мощност на климатик

    Благодаря, но все пак не разбрах какъв климатик да си взема 12 или 18 (35 или 50) , термопомпа или инвертор! Разбрах, че Julian бъркал като пише и че модератора щего редактира в червено. Незнам дали имаше полза от темата или всичко е off topic и си чешеме пръстите.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #9

    Re: HELP Препоръчайте ми мощност на климатик


    Момчета, измествате се от темата...

    Без да коментирам правописа или стила - Julian е прав за означенията! Но какво от това? За мен трябва да си луд за да си закачиш на стената срещу толкова пари нещо, дето само ще те охлажда...

    TazmaniaK може и да е прав за "истинската" 12ка, ама и аз помислих-помислих и понеже нещо много станаха условностите ("истинска" 12ка, огромен южен прозорец) си позволих да препоръчам 18ка или 15ка, ако се намери - смятам, че ако има повечко движение, или нещо което не знаем 12ката съвсем ще "издъхне".

    Та за това - 18ка, може и конвенционална, за не много пари!

    Дано не сме го объркали с избора!

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #10

    Re: HELP Препоръчайте ми мощност на климатик

    100 куб. метра,огромен прозорец (7,00x1.80м) на Юг/Югозапад и външна стена на Запад

    15- e добре,но 18-ка е най добре.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: HELP Препоръчайте ми мощност на климатик

    http://www.daikineurope.com/products...ng/default.jsp
    Погледни модела най отдолу. FTYN50F-RYN50E
    По добра 50-ка(18-ка) няма да намериш. Този климатик ще те топли и охлажда перфектно. Цената незнам каква е и дали го има в наличнист в БГ.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. препоръчайте ми климатик
    От ivochoici във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 17-04-12, 12:33
  2. Препоръчайте ми климатик!
    От minimax_bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 02-02-12, 17:13
  3. Избор на климатик с фиксиран бюджет и мощност?
    От novich във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 16-05-11, 17:32
  4. Формула за мощност на климатик
    От hunterA във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 61
    Последно: 24-02-10, 19:18
  5. Какъв климатик като мощност да си купя?
    От anton__ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 02-09-08, 21:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе