Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Какъв климатик като мощност да си купя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    2
    #1

    Какъв климатик като мощност да си купя?

    Поразгладах форума, обаче съм крайно незапознат с кл.системи.А пък и нямам достатъчно време да се задълбавам да чета.
    Искам да си сложа климатик във хола, който заедно с трапезарията е едно помещение.Климатика ще се ползва основно за охлаждане през лятото и малко за през зимата, по -скоро като допълнение към ел.радиаторите, когато е много студено.
    Интересно ми е има ли някаква формула или начин по-който се определя нужната мощност, при положение че помещението е към 100-110 кв.м.
    Също така се интересувам и от цената, да кажем мога да отделя до около 2000-2500 лв.
    Предпочитам да питам тука, отколкото в магазина, където целта им е да ми продата нещо, а пък после дали ще върши работа както трябва не с езнае.
    Поздрави

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #2

    Re: Какъв климатик като мощност да си купя

    с 1 май няма да стане, по-добре 2 по-малки. Хората казват, че на всеки кубик слагаш по 60 вата и като умножиш, получаваш нужната мощност по груби сметки.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #3

    Re: Какъв климатик като мощност да си купя

    anton,когато е много студено се налага ел.радиаторите да помагат на климатика,а не обратното.А ко искаш един климатик то той непременно би бил колона,но там дебита на вентилатора ще е много голям и течението ще е доста осезаемо.А ако е нормален стенен тип то ще ти трябват поне два.Две 24-ки биха свършили работа.

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #4

    Re: Какъв климатик като мощност да си купя

    Съгласен съм с Конан! С този бюджет - 2 х MSG-24HR Midea

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #5

    Re: Какъв климатик като мощност да си купя

    Мъх мури макуууууууу

    2х24000 BTU = 2х7.5 кВт = 15 кВт инсталирана мощност..........за 110 м2 помещение......това си е зверско презапасяване....

    Голям хол с трапезария = луксозно жилище = добра изолация+добра дограма. АКо делнете предложението на 2 по-реално ще се получи....

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #6

    Re: Какъв климатик като мощност да си купя

    110х2.4=264 куб.м
    264*50W=13200 W
    Не е голямо презапасяването

    Като компромис - 2х MSG21HR

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #7

    Re: Какъв климатик като мощност да си купя

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Мъх мури макуууууууу

    2х24000 BTU = 2х7.5 кВт = 15 кВт инсталирана мощност..........за 110 м2 помещение......това си е зверско презапасяване....

    Голям хол с трапезария = луксозно жилище = добра изолация+добра дограма. АКо делнете предложението на 2 по-реално ще се получи....
    Кое му е зверското бе Taz?
    Това са 110кв.м. х 2,6м. (стандартна височина)=286кб.м. х 50w=14,3kw....а колко киловата ще отдават тези климатици -5гр.?
    Друг е въпроса че не е дал никаква информация за помещението.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #8

    Re: Какъв климатик като мощност да си купя

    За тая квадратура май е най-добре три мидеи

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #9

    Re: Какъв климатик като мощност да си купя

    тези 50W/м2 са абсолютно бакалски.....

    Според мен една 18-ка ще е пре-достатъчна......

    Но пък като се замисля....те повечето продавачи на климатици не се различават от бакали....Така че да ръга 2-3 бр 24-ки и да му е мирна главата

    П.С.
    15 кВт са достатъчни за ресторант за 50 човека 3000 м3/ч вкарване на свеж въздух.....

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #10

    Re: Какъв климатик като мощност да си купя

    Не знам колко голям трябва да е ресторанта,мой съсед има магазин от 40 кв.метра и отначало беше с 30-ка Мидеа която не смогваше да го охлажда както трябва и се наложи да слага още един ,вторият не е 30-ка но не знам точно какъв е.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #11

    Re: Какъв климатик като мощност да си купя

    Не вярвам anton__ да има в хола си толкова фризери и хладилници, колкото в магазина и също не вярвам да влиза и излиза на терасата толкова често, колкото е вратарисването в един магазин....така че примера е малко неуместен.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #12

    Re: Какъв климатик като мощност да си купя

    TazmaniaK
    Айде! Няма нужда от обиди! Нито продавам, нито се занимавам с климатици!
    Нямам никакво намерение да споря! Да слага една една 18ка. Човека си има глава на раменете и ще разбере сам.
    Помещението е голямо, а това му позволява да го кичи.... и така, докато всичко си дойде на място.

    anton__
    Човече, ти сигурен ли си че не бъркаш квадратурата?

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re: Какъв климатик като мощност да си купя

    С тая 18ка за 110кв може само да го хлади лятото и не е много сигурно даже колко ще го хлади а за топло просто до никаде няма да стигне.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #14

    Re: Какъв климатик като мощност да си купя

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    110х2.4=264 куб.м
    264*50W=13200 W
    Не е голямо презапасяването

    Като компромис - 2х MSG21HR
    Според мен 2 броя 21-ци са най-добрия вариянт.
    А това, което е писал автора на темата, че ако станело много студено, климатика щял да се пуска да помага на радиаторите.....хм, ами климатика точно тогава ще отдава най-малко топлина заради студа. Звучи ми кофти като идея.
    По логично е, основно да се отоплява с климатиците, а ако не смогнат /което ме съмнява/ в най студеното време, да се пусне и радиатор.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re: Какъв климатик като мощност да си купя

    Ех, как се радвам на такива хора с хол, по-голям от целия ми апартамент! Сигурен ли си в измерванията, Антоне? Я спомени и една височина на тавана да не гадаем.
    Ако са верни наистина, най-комфортно ще ти е с 2 броя според мен. За да не чувстваш разлика в двата края на помещението. Особено ако е с по-издължена правоъгълна форма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв климатик да си купя?
    От PifchoBG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 06-08-08, 00:35
  2. Какъв климатик да си купя?
    От peshew във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 20-12-07, 15:35
  3. Какъв климатик да си купя?
    От muradferad във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 26-11-07, 20:23
  4. Какъв климатик да си купя?
    От zomane във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-07-07, 20:59
  5. Какъв климатик да си купя?
    От veszxr във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 31
    Последно: 02-11-05, 16:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе