Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Програма за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #16

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Тва с банките е простотия !!!
    Кати ще ме насърчават , да ми въстановят 20% след като съм си платил КЕШ .
    А не земи тоя заем с яката лихва + такси + разправиии + незнам си кво си .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #17

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Вижте, процедурата по кредита ЕЕ не се различава от стандартната, поне в Прокредит е така. Разликата е, че тече паралелно одобрение и на офертата на фирмата доставчик/изпълнител. От тази програма има смисъл ако наистина си решил да теглиш кредит - с тези 20% си покриваш лихвите.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #18

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Цитат Първоначално публикувано от bo4o
    А има ли одобрен по тази програма в този форум

    р.р. а с вече върнати 20 процента !!!!!!!!!!!!!!!
    ДА! Аз съм взел кеш пари от тази програма. Но използваах програмата за PVC дограма, а не за климатик.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #19

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Цитат Първоначално публикувано от bo4o
    А има ли одобрен по тази програма в този форум

    р.р. а с вече върнати 20 процента !!!!!!!!!!!!!!!
    И аз съм взел 20% за външна изолация. Сега ще кандидатствам за още 20% за климатици.
    Чистата "печалба", ако имаш парите и изплатиш за краътк срок (аз го направих за 6 месеца) ми беше 17%. Останалите 3% отидоха за лихви. Разбира се тук не броя изгубеното време и разкарванията до банката, но мисля, че си заслужаваше. Иначе нямаше да повторя.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #20

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Цитат Първоначално публикувано от Relute
    И аз съм взел 20% за външна изолация. Сега ще кандидатствам за още 20% за климатици
    Колега, въпреки че си го ползвал, явно не си запознат с условията. По програмата REECL имаш право да кандидатстваш само един(1) път
    Дали ще вземе 20% от 100Евро или 20% 10000Евро(това е и max който може да се ползва!) вземаш само веднъж


  7. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #21

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Програмата работи доста добре. В Прокредит при 10% лихва за година оскъпяването за 1година ми излезе 5.5%лихва+0.5%такса, (която се плаща при одобрение!) сега чакам възстановяване на 20-те % (до 3 седмици). Цялата работа по одобрението ми отне 3(три) ходения до банката за по 15мин и 4(четири) дни чакане за одобрение. Това е при условие, че обслужването беше наистина на ниво, банката работи до 19:30 в делничен ден и първоначално ми казаха, че за одобрение трябва да чакам 2 седмици. За ДСК и ОББ няма да коментирам обслужването ...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #22

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    И аз препоръчвам Про кредит.
    Ако желаете да се възползвате ИЗОБЩО не търсете дск и обб
    Дано да има хора който да четат това и да работят в тези ш........ банки - само условийца и въртели правят.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #23

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Цитат Първоначално публикувано от tyo_bg
    Колега, въпреки че си го ползвал, явно не си запознат с условията. По програмата REECL имаш право да кандидатстваш само един(1) път
    Дали ще вземе 20% от 100Евро или 20% 10000Евро(това е и max който може да се ползва!) вземаш само веднъж


    Не си прав - виж това: В: Може ли кредитополучател да получи втори кредит по Програмата REECL?

    О: Да, но само за технологии, които не са били вече финансирани по тази Програма. Втори кредит може да се отпусне само от финансираща банка, която е отпуснала първия кредит.

    това го пише тук - http://www.reecl.org/bg/faq.php

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #24

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Цитат Първоначално публикувано от bo4o
    Не си прав - виж това: В: Може ли кредитополучател да получи втори кредит по Програмата REECL?

    О: Да, но само за технологии, които не са били вече финансирани по тази Програма. Втори кредит може да се отпусне само от финансираща банка, която е отпуснала първия кредит.

    това го пише тук - http://www.reecl.org/bg/faq.php
    След като прочетох FAQ на REECL, излезе, че си прав. Но една "куха лейка" в Райфайзен ми го обясни така
    Даже няколко пъти ми го повтори Вече освен Експресбанк и Райфайзен ми е в "ignore list"

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #25

    Re: Програмата за кредитиране на енергийна

    Тука става въпрос за бая големи цифри - един климатик - хубаво , но изолация  . Тия въобще имат ли представа колко струват тия неща.
    Една година си слагаш в сметка всичките лихви дето трябва да им даваш (все ненаяли се) + главницата разделена на периода и следващата си правиш покупка на каквото ти трябва. Писна ми да ме клатят всякакви боклуци при основна лихва под 3 % аз да им плащам по 10-16. Но в БГ е винаги така всеки си живее и преживява клатенето сам за себе си. Банките ни помпят яко , ние взимаме все повече кредити (при очевадно неизгодни условия) и естествено ще стават все по - нагли и по-нагли и надписите отдолу на рекламите ще вървят все по-бързо и по-бързо като тия от сорта "преференциална лихва за първия период(малко късичък около 6 месеца) от 6.99 , а за останалия 14 (леко дългичък от около 14,5 години) . Върха на наглоста са "тибиай" - такива помияри просто нема в света.
    P.S А горе се пишеше за ДСК нещо. Всеки за който ДСК и ДЗИ не съществуват си спестява големи неприятности.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    50
    #26

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Препоръчайте някоя фирма, която работи по тази програма? Благодаря

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #27

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Цитат Първоначално публикувано от tyo_bg
    След като прочетох FAQ на REECL, излезе, че си прав. Но една "куха лейка" в Райфайзен ми го обясни така
    Даже няколко пъти ми го повтори Вече освен Експресбанк и Райфайзен ми е в "ignore list"
    Зависи кога си питал, т.к. преди около 2 месеца се промениха процедурите и вече може да се взима и втрои кредит, докато преди това не можеше. За съжаление трябва да е от същата банка, което е доста неприятно, ако първия път не си бил доволен от банката и искаш пак да се възползваш от условията на програмата, но при друга банка. Аз първия път го взех от ОББ, но тогава ПроКредит още не отпускаха такива кредити. Сега и да искам не мога при друга банка, а само в ОББ.

    Цитат Първоначално публикувано от riew_sofia
    Препоръчайте някоя фирма, която работи по тази програма? Благодаря
    Аз ще работя с www.ekomatik.com, но все още не мога нито да ги препоръчм, нито да ги оплюя, т.к. още не са ми монтирали климатиците.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #28

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Цитат Първоначално публикувано от Relute
    Аз ще работя с www.ekomatik.com, но все още не мога нито да ги препоръчм, нито да ги оплюя, т.к. още не са ми монтирали климатиците.
    Не мога да ти препоръчам или не избраната от теб фирма, но забелязах някой разлики който не разбирам за харесван от мен модел - http://www.ekomatik.com/products.php?pid=87&tid=3# - 1599 лв + 220 лв http://www.ekomatik.com/services.php?sub=install = 1819 лв. - много ми се виждат

    ето тук цената е по различна за същия клематик / не гледай марката - същия е / - http://www.dekom.bg/?page=product_de...8242c3e052e840
    за монтаж не пише нищо но ...
    не работя за конкурентна фирва и няма да получа нито ст. /за голямо съжаление/
    все пак трябва да се отчете че във втория случай не знам как седи въпроса с доставката и гаранцията
    в моя град климата върви 1720 с монтажа
    Провери добре цените!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #29

    reecl

    Здравейте!Опитах се да пиша по тази тема но ми изписа,че са минали 120 дена и почвам наново
    Може ли някой от Вас да ми изпрати примерна оферта за климатик и точно как трябва да се напише такава на личната поща-естествено!?
    Август месец изплащам последна вноска по енергийна ефективност и съм супер доволен!Сега един приятел иска климатик и преди да е тръгнал на проучване искам да му покажа какво трябва да иска!

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #30

    Re:reecl

    Всичко го има на сайта, ето ти оферта:
    http://www.reecl.org/bg/form_ofr.php
    А за 120-те дни - какво пречи да отговориш, въпреки предупреждението? То не ти забранява да пуснеш мнение в темата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Закупуване на климатик по програма за енергийна ефективност
    От kiks във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 13:20
  2. Кредит енергийна ефективност от техномаркет
    От dinko69 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 53
    Последно: 24-10-12, 20:34
  3. Климатици по програма Енергийна ефективност
    От ivo75 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 31-10-11, 20:05
  4. Отговори: 33
    Последно: 04-12-09, 23:14
  5. Ефективност при работа под номинал
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 22
    Последно: 27-11-08, 23:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе