Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 54

Кредит енергийна ефективност от техномаркет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #1

    Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Пускам тази тема, понеже не забелязах някъде в обособена тема да е споделен опита на клиенти за този вид кредити. Днес посетих споменатия магазин и избрах климатик на промоция с включен в цената монтаж. Мениджър от фирмата ми изготви типова оферта за пред банката. Когато я представих в банката, се оказа, че понеже Техномаркет не извършва монтажи, трябва да присъства такава типова оферта и от фирмата, която извършва монтажа, като същата фирма да изготви такъв протокол за извършен монтаж, който също да послужи на тази банка за представяне пред REECL.
    Моля, ако някой има опит в тази насока, нека го сподели тук! Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #2

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Минах наскоро през това,банката беше Райфайзен.
    Не ми искаха оферта за монтаж,само фактура за него,и то след извършването му.Не им се давай,а настоявай,тях ги интересува климатика ,и доказателство за монтажа му,моите дори дойдоха да видят дали е монтиран,хахаха
    Проформа ти е необходима ,за да ти отпуснат кредита,нищо друго,и то само за климатика като уред,не за монтажа му

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Цитат Първоначално публикувано от dinko69
    Пускам тази тема, понеже не забелязах някъде в обособена тема да е споделен опита на клиенти за този вид кредити.
    Прочете ли тази и тази тема?!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #4

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    А как дават фактура от фирмата изпълнител, при условие, че е безплатен монтажа? (ако ти е такъв случая де...)

  6. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #5

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    В условията за кредит никъде не е посочено, че трябва да платиш, респ. да представиш документ за монтаж. Прочети внимателно горните две теми. След което ако имаш нужда от помощ пиши пак.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #6

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Казвам това, което са ми отговорили в банката. А то беше , че понеже друга фирма извършва монтажа на климатика изискват втора типова оферта и от нея. Казусът е заплетен, понеже се обаждах вече във фирмата за монтажи и от там ми отговориха, че представят само фактури, а не типови оферти... Сега излиза така, че от банката не гарантират получаването на 20% помощ, понеже никъде в предварителните документи не присъства името на фирмата изпълнител. Т.е. Техномаркет не може да се подпише на предавателния протокол като изпълнител, а самия изпълнител няма как да даде фактура за безплатен монтаж
    Молбата ми е, ако някой е минал по този път със закупуването на клима от магазин, където не се извършва монтаж да сподели какво се случва в крайна сметка.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #7

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Не пиша ли на български ???????????????????????????

  10. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #8

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Приятелю, просто си вземи от една фирма климатика, в случая Техно..., след което си заплати от джоба монтажа му - в твоя случай е безплатен. Къкъв ти е проблема не знам.Отделно ако нямаш парите за връщане на кредита в рамките на до един месец, както бях писал в една от горните теми просто не виждам никакъв смисъл да го взимаш - лично мое мнение, разбира се.
    Хората отпускат пари за енергийната машина - климатиаторът, не за разходите свързани с монтаж, транспорт, качване, бъдещи профилактики и пр. Ако кретитния инспектор ти прави въртели отсега - го смени или се откажи. Успех.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #9

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Цитат Първоначално публикувано от igt
    Приятелю, просто си вземи от една фирма климатика, в случая Техно..., след което си заплати от джоба монтажа му - в твоя случай е безплатен. Къкъв ти е проблема не знам.Отделно ако нямаш парите за връщане на кредита в рамките на до един месец, както бях писал в една от горните теми просто не виждам никакъв смисъл да го взимаш - лично мое мнение, разбира се.
    Хората отпускат пари за енергийната машина - климатиаторът, не за разходите свързани с монтаж, транспорт, качване, бъдещи профилактики и пр. Ако кретитния инспектор ти прави въртели отсега - го смени или се откажи. Успех.
    Май ще се окажеш прав за кредитния инспектор... След 12 телефонни обаждания до ТМ и фирмата изпълнител се оказа, че никога не са изисквали името на фирмата за монтажи да влиза в типовите оферти, нито пък да се издава предавателен протокол за нуждите на банката.... Не знам вече на кого да вярвам! Но тази бюрокрация жална ни майка разплаква. Все се намира някой некомпетентен по веригата, който не знае как да си свърши работата.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #10

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Можеше да вземеш фактура на стойност 0 лв...И ето ти го "безплатния " монтаж !

    IGT - не си прав - кредита се отпуска И ЗА МОНТАЖА,ДОСТАВКАТА И ТРАНСПОРТА на климатизатора.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #11

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Можеше да вземеш фактура на стойност 0 лв...И ето ти го "безплатния " монтаж !

    IGT - не си прав - кредита се отпуска И ЗА МОНТАЖА,ДОСТАВКАТА И ТРАНСПОРТА на климатизатора.
    Управителя на фирмата извършваща монтажа отказа категорично да издаде документ с невярно съдържание.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #12

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    dinko69, що не закупиш въпросния климатик от фирма, занимаваща се с климатична техника, ако предлага добра оферта?

    Цитат Първоначално публикувано от igt
    Отделно ако нямаш парите за връщане на кредита в рамките на до един месец, както бях писал в една от горните теми просто не виждам никакъв смисъл да го взимаш - лично мое мнение, разбира се.
    igt, изтегли, плати, па тогава сподели! Два пъти съм теглил такива кредити за период на изплащане от по 2 години всеки. Като ударя чертата, излизам на нула т.е. колкото платих за 2 Х 2 години като вноски по кредитите, толкова и щях да платя, ако бях броил парите кеш, без подобни кредити. Всеки период на изплащане на подобни кредити, по-малък или равен на 24 месеца, си е печалба за кредитоискателя. При период на изплащане по-голям от 24 месеца нещата загрубяват.

  16. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #13

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Одобрени ли са за доставчик по Кредит Енергийна екефктивност?
    На сайта на REECL никъде не видях Техномаркет или KиК като одобрен изпълнител.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    При климатизаторите няма значение доставчика, само машината да е в списъка.Поне преди 4 години така беше, когато аз си купувах моите.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Има значение фирмата трябва да е получила одобрение. Динко69 защо се буташ в техното като има фирми както съм и аз и с удоволствие ще ти дадат оферта за климатика и монтажа + фактура проформа и нямаш грижи с банката.
    Защо губиш време и нерви? Тия месеци масово клиентите ни се възползват от кредит енергийна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?
    От boiski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 292
    Последно: 06-11-17, 23:11
  2. Климатици по програма Енергийна ефективност
    От ivo75 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 31-10-11, 19:05
  3. Samsung AQV12MSA с кредит енергийна ефективност?
    От rumo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 12
    Последно: 18-12-07, 17:04
  4. Отговори: 24
    Последно: 28-11-06, 15:58
  5. Отговори: 8
    Последно: 06-11-05, 18:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе