Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Клима за малко помещение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #1

    Клима за малко помещение

    Задачата ми е да затоплям и охлаждам 13-14 кв., на 2.60 височина помещение.Стаята е вътрешна и много топла.Сега при минус 2 градуса на вън ,вътре е +17-18 без отопление.Това е детска , с южно изложение и лятото си е голяма жега.Та ,жегата ,е по-големия проблем.Климатик ще слагам на всяка цена, ама се чудя какъв .Инверторен или обикновен.Моля,споделете опит и дайте мнение по въпроса. Препоръчайте ми конкретно модели с по-малка мощност.Пускам го като нова тема ,защото ми се ще да чуя повече мнения на специалисти и хора с опит,за това дали има смисъл от инвертор от ефективна гледна точка и дали няма да сдухам такава машина, с често налагащите се в случая изключвания на компресора.Защото си мисля ,че какъвто климатик да сложа ,при отопление той ще бъде преоразмерен.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Re: Клима за малко помещение

    Щом ще е предимно за охлаждане,смятам ,че няма нужда от инвертор,но да се изкажат спецовете.Иначе бюджет?

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re: Клима за малко помещение

    Ами за тази стая мисля, че 7- ца на ФУДЖИЦУ или ФУДЖИ, 10-тка на ТОШИБА и 20-ца на МИЦУБИШИ ще свърши добра работа.Става дума на инвертортините модели.Все пак зимата и за отопление ще го използваш, когато е студено.Мисля, че с тези мощности няма да има преоразмеряване или недостиг.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #4

    Re: Клима за малко помещение

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Щом ще е предимно за охлаждане,смятам ,че няма нужда от инвертор,но да се изкажат спецовете.Иначе бюджет?
    ......Да предимно за охлаждане,но така и така ще се слагам нещо, си мисля ,че е по-добре да може да го използвам и за отопление в по- студени дни.Няма да правя компромис със парите, търся нещо наистина добро и относително безшумно , защото единствения вариант за външното тяло е на балкона ,точно до прозореца на въпросната стая.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #5

    Re: Клима за малко помещение

    edi1 ...Дай ако можеш конкретен модел, защото аз не намерих нищо подходящо ,като маломерност така да се каже.За София става въпрос.

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re: Клима за малко помещение

    220voltov
    В твоя случай не бих ти препоръчал Фуджи/Фуджитсу...особенно ако са ON/OF машини. Шума от фриона и пукането на пластмасите може да плашат децата нощно време.Погледни това Mitsubishi
    http://www.ekomatik.com/products.php...ubishi&pid=166
    Ако ти идва скъпо, виж това.
    http://www.ekomatik.com/products.php...ubishi&pid=165

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #7

    Re: Клима за малко помещение

    Jackas ...Погледнах Мицубишитата, ама дали ще могат да работят като инвертори ? Не ми се ще да взема нещо което ,не съм сигурен дали ще работи по предназначение,както е в моя случай. Има ли маркови инвертори ,които работят с номинална мощност под 2 kw, при отопление ?

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re: Клима за малко помещение

    Разгледай цялата листа на ЕКОМТИК.Това са все качествени модели.Няма такъв под 2 киловата, а и тази мощност ще е малко.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #9

    Re: Клима за малко помещение

    Daikin FTXS 20D е 1560 лв + 180 за монтаж (или 150 ,ако не искаш фактура) с 6 години гаранция.(2.0 охлаждане,консумация 0.48 ,2.7 отопление ,консумация 0.65) .Другите добри предложения са в Екоматик,но са с 3 години гаранция,ако има значение.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #10

    Re: Клима за малко помещение

    220voltov, какво значи " Погледнах Мицубишитата, ама дали ще могат да работят като инвертори ?" - моделите, които ти е дал Jackas са инвертори, като какви други могат да работят ? В крайна сметка и обикновена машина ще ти свърши работа - http://www.ekomatik.com/products.php...ubishi&pid=162 даже идеална, обикновените машини на Мицубиши са много добри и са с много малка разлика от инверторите като цяло.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #11

    Re: Клима за малко помещение

    Цитат Първоначално публикувано от Stra4iatela
    220voltov, какво значи " Погледнах Мицубишитата, ама дали ще могат да работят като инвертори ?" - моделите, които ти е дал Jackas са инвертори, като какви други могат да работят ? В крайна сметка и обикновена машина ще ти свърши работа - http://www.ekomatik.com/products.php...ubishi&pid=162 даже идеална, обикновените машини на Мицубиши са много добри и са с много малка разлика от инверторите като цяло.
    ...Точно тая машинка си мисля ,че ще ми е по-подходяща.От леките наблюдения с другия климатик който имам ,дайкин уруру срара 28-ца, с номинална мощност при отопление 3.6 KW.,който работи в напълно подходящо за него 28 кв.м. относително топло помещение, забелязах следното нещо в по-топлите дни....Задавам му 23 градуса ,пускам го да работи и вътрешното тяло започва да духа постепенно и леко-усилващо доста топъл въздух.Това около 2-4 мин..После като ,че ли замира за 1 минута и започва да духа леко по- хладен въздух 10 минути. Подминава зададената температура и спира напълно.Това в по-топлите дни с външна температура 8-10 градуса навън.... Та тоя начален старт ,с горещия въздух ,ако е на номинални 3.6 kw при 28-ца дайкин ,какво става в другата по- малка стая с 20-ка мицубиши инвертор....Ами аз мисля ,че там ще тръгне с номиналните 2.4kw за 2-3 минути ,ще надхвърли зададената температура и ще изключи.И така ще си кара само на номинална мощност като обикновен клинатик. КАЖИ МИ ДАЛИ РАЗСЪЖДАВАМ ПРАВИЛНО.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #12

    Re: Клима за малко помещение

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    ...Точно тая машинка си мисля ,че ще ми е по-подходяща.От леките наблюдения с другия климатик който имам ,дайкин уруру срара 28-ца, с номинална мощност при отопление 3.6 KW.,който работи в напълно подходящо за него 28 кв.м. относително топло помещение, забелязах следното нещо в по-топлите дни....Задавам му 23 градуса ,пускам го да работи и вътрешното тяло започва да духа постепенно и леко-усилващо доста топъл въздух.Това около 2-4 мин..После като ,че ли замира за 1 минута и започва да духа леко по- хладен въздух 10 минути. Подминава зададената температура и спира напълно.Това в по-топлите дни с външна температура 8-10 градуса навън.... Та тоя начален старт ,с горещия въздух ,ако е на номинални 3.6 kw при 28-ца дайкин ,какво става в другата по- малка стая с 20-ка мицубиши инвертор....Ами аз мисля ,че там ще тръгне с номиналните 2.4kw за 2-3 минути ,ще надхвърли зададената температура и ще изключи.И така ще си кара само на номинална мощност като обикновен клинатик. КАЖИ МИ ДАЛИ РАЗСЪЖДАВАМ ПРАВИЛНО.
    Да. Но когато температуата се задържи ниска няма да е точно така. Ако вдигнеш градусите - също. Или ако отвориш към коридора... Но имай впредвид че е много важно положението на вътрешното тяло! Ако се пада над някое легло по-добре забрави за инвертор! За такава стая е задължително да насочиш струята право надолу, иначе ще имаш чувството че си включил вентилатор в стаята!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #13

    Re: Клима за малко помещение

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Да. Но когато температуата се задържи ниска няма да е точно така. Ако вдигнеш градусите - също. Или ако отвориш към коридора... Но имай впредвид че е много важно положението на вътрешното тяло! Ако се пада над някое легло по-добре забрави за инвертор! За такава стая е задължително да насочиш струята право надолу, иначе ще имаш чувството че си включил вентилатор в стаята!
    Защо все едно си си включил вентилатор ?

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #14

    Re: Клима за малко помещение

    Цитат Първоначално публикувано от Stra4iatela
    Защо все едно си си включил вентилатор ?
    Ами като намали компресора, намаля и топлото.... абе духа почти стаен въздух. Нали все пак трябва само да потдържа температурата ти как си го обясняваш? Мен ако питаш не е лоша идеята за конвенционален митсубиши. А и 5-10 лева повече за ток няма да те сринат. Все пак виж и други мнения.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #15

    Re: Клима за малко помещение

    ba4_dido, и аз съм на мнение, че един обикновен климатик на Мицубиши ще свърши страхотна работа за това помещение... Примерно - Mitsubishi - SRK 20 HG-S ?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. съвет за клима Мицубиши
    От marianski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 10-08-14, 12:54
  2. Еко клима
    От dragozow във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 07-08-11, 10:56
  3. Избор на клима
    От denslav във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 11-08-10, 06:50
  4. Клима във Варна
    От Flitmo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-04-09, 21:23
  5. Дамянов Клима ЕООД
    От kaliobg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 06-08-07, 13:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе