Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Автоматичен режим на работа или точно определен?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #16

    Re: Кой режим да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    И каква е разликата между Auto и Heat като топли?От какъв зор ще е по-икономично на Ауто?Все си топли.Все върти компресор.По какъв начин на Ауто ще е по-икономично ,ако на вън е -5 и му е зададено 22 ,от колкото ако е на Heat и на вън - 5 ,а са му зададени 22 ???
    Мога да споделя наблюдения с моя климатик .При 17 градуса в стаята и стартиране на програма АUТО при зададени 22 градуса например, климатика започва да работи по следния начин.В началото около 3 минути започва да духа доста горещ въздух.После спира за около 1 минута ,след което продължава с относително по-хладна струя.Постига зададената температура за 10 минути и никога не я подминава.Ако я подмине спира да работи.....При HEAT,стартиране,пак 17 градуса и зададени 22 ,климатика започва да духа отново горещ въздух ,но не спира докато не постигне зададената температура.Това става за 5 минити.След което ,продължава с по-хладна струя.Подминава зададената температура и спира ,чак на 24 градуса.И в двата случая вентилатора работи на средна степен.При едни и същи условия сега в момента,при зададени 22 градуса, на АUТО ги държи точно толкова и не спира, а при HEAT 23 и пак не спира.Доста време го наблюдавам климатика и си мисля,че това са две различни програми.Така е при мен,не знам при вас как е.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #17

    Re: Кой режим да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    Мога да споделя наблюдения с моя климатик .При 17 градуса в стаята и стартиране на програма АUТО при зададени 22 градуса например, климатика започва да работи по следния начин.В началото около 3 минути започва да духа доста горещ въздух.После спира за около 1 минута ,след което продължава с относително по-хладна струя.Постига зададената температура за 10 минути и никога не я подминава.Ако я подмине спира да работи.....При HEAT,стартиране,пак 17 градуса и зададени 22 ,климатика започва да духа отново горещ въздух ,но не спира докато не постигне зададената температура.Това става за 5 минити.След което ,продължава с по-хладна струя.Подминава зададената температура и спира ,чак на 24 градуса.И в двата случая вентилатора работи на средна степен.При едни и същи условия сега в момента,при зададени 22 градуса, на АUТО ги държи точно толкова и не спира, а при HEAT 23 и пак не спира.Доста време го наблюдавам климатика и си мисля,че това са две различни програми.Така е при мен,не знам при вас как е.
    Най-икономичен е режима "стендбай"
    Всеки климатик си има упътване! В упътването на фуджицуто пише че разликата в консумацията на ток е незначителна в трите режима: HIGH,MED,LOU, и леко завишена в режим QUIET.Така че всеки да си го гласи както му е най-комфортно! Ако тялото духа директно срещу вас няма смисъл да ви брули на макс а вие да се кефите че ще пестите (щото става въпрос за няколко лева месечно). Моя в спалнята денем го слагам на AUTO, нощем на QUIET. Става въпрос за скоростта на вентилатора.
    А дали е в режим отопление или авто - все ще топли. И ще си консумира еднакъв ток да подържа зададените градуси.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #18

    Re: Кой режим да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Най-икономичен е режима "стендбай"
    Всеки климатик си има упътване! В упътването на фуджицуто пише че разликата в консумацията на ток е незначителна в трите режима: HIGH,MED,LOU, и леко завишена в режим QUIET.Така че всеки да си го гласи както му е най-комфортно! Ако тялото духа директно срещу вас няма смисъл да ви брули на макс а вие да се кефите че ще пестите (щото става въпрос за няколко лева месечно). Моя в спалнята денем го слагам на AUTO, нощем на QUIET. Става въпрос за скоростта на вентилатора.
    А дали е в режим отопление или авто - все ще топли. И ще си консумира еднакъв ток да подържа зададените градуси.
    Разликата в консумирания ток ще малка, но в отдаваната мощност няма да е малка. Режим quiet на фуджи е изключително неефективен режим. Наистина е много тихо, но и не топли.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    11
    #19

    Re: Кой режим да избера?

    имам въпрос!значи,сега на вън е -4,климатика (HITACHI RAS-D14EX2)работи вече 30 минути при зададени +28 градуса и в стаята(20кв.)не може да стане пожече от 20гр.!нормално ли е това?мерси прадварително!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #20

    Re: Кой режим да избера?

    Не е нормално,без да съм там сигурно външната пита се е обледила.Второ-климатика ти по тази причина вътрешната струя не е както трябва(топла имам предвид)и климатика работи без да размразява понеже не достига зад.температура.Намали градусите на 23,24и наблюдавай,като си изсуши питата ще заработи както трябва.Забележка:много високи градуси?Ако не съм прав,нека някой да допълни.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #21

    Re: Кой режим да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от united75
    имам въпрос!значи,сега на вън е -4,климатика (HITACHI RAS-D14EX2)работи вече 30 минути при зададени +28 градуса и в стаята(20кв.)не може да стане пожече от 20гр.!нормално ли е това?мерси прадварително!
    Ако в стаята е било например 10 градуса, трудно ще ги направиш повече от 20 за половин час. Духа ли топло климатика, измери му изходната температура на въздуха и кажи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    11
    #22

    Re: Кой режим да избера?

    сега се размразяваше и като го погледнах видях,че има лед отгоре на външното тяло иначе навсякъде се е размразил!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #23

    Re: Кой режим да избера?

    [img width=450 height=600]http://images22.snimka.bg/004746044.jpg[/img]
    Климатика е инверторен
    Кой режим е най икономичен:
    На Fan Speed-вентилатора опциите са от 1-до 5 и AUTO
    На Powerful/Quiet опциите са Auto, Auto Pawerful, Quiet Auto
    Отделно отстрани има опции Auto, Heat,Cool,Dry
    В момента съм го сложила на Heat и Fan Speed -Auto и на 25 градуса-почти не се чува ама духа.
    Дали опцията Haet + Quiet или Heat+ Auto Pawerful са по добри?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #24

    Re: Кой режим да избера?

    Heat + Fas speed 5. Температура 21, 22 градуса. С тези 25 не очаквай икономичност, а дебела сметак за тока. Освен това климатиците са проектирани да поддържат стайна темепратура около 21 градуса. При такава темепратура се дава и коефициента на трансформация. Даже при 20 градуса го дават. Климатика по прицип трудно поддържа високи темепратури.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #25

    Re: Кой режим да избера?

    21-22 градуса за жената (и дъщерята, но в доста по-малка степен) са арктически студ.... Скалата на жената започва от 25-26гр. нагоре. За това локално парно в къщата и спи града.
    Извинявам се за офтопика, но и при питащият може да е подобно положението, както при мен.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #26

    Re: Кой режим да избера?

    На мен и лятото на 26 градуса ми е топло, а вие през зимата стоите на такава температура. Ама като имате излишни пари си е ваша работа. То и не е много здравословно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #27

    Re: Кой режим да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    21-22 градуса за жената (и дъщерята, но в доста по-малка степен) са арктически студ.... Скалата на жената започва от 25-26гр. нагоре. За това локално парно в къщата и спи града.
    Извинявам се за офтопика, но и при питащият може да е подобно положението, както при мен.
    Имам едни познати с печка с дърва. Температурата като падне под 28 градуса !!! , мъжът бяга за дърва, а жената и дъщерята се мръщят докато не стане пак 30-31.

  16. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #28

    Re: Кой режим да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Имам едни познати с печка с дърва. Температурата като падне под 28 градуса !!! , мъжът бяга за дърва, а жената и дъщерята се мръщят докато не стане пак 30-31.
    Абе с тези емисии на парникови газове ще се получат едни аномалии с отоплението,ама ха да видим кой ще е по прекаран.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #29

    Re: Кой режим да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от desiniko
    [img width=450 height=600]http://images22.snimka.bg/004746044.jpg[/img]
    Климатика е инверторен
    Кой режим е най икономичен:
    На Fan Speed-вентилатора опциите са от 1-до 5 и AUTO
    На Powerful/Quiet опциите са Auto, Auto Pawerful, Quiet Auto
    Отделно отстрани има опции Auto, Heat,Cool,Dry
    В момента съм го сложила на Heat и Fan Speed -Auto и на 25 градуса-почти не се чува ама духа.
    Дали опцията Haet + Quiet или Heat+ Auto Pawerful са по добри?
    Инвертор,ама китаец,като гледам дистанционното/CS-CU RE...еди колко си/и няма нищо общо като работа на малайзийската изработка....

  18. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #30

    Re: Кой режим да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Имам едни познати с печка с дърва. Температурата като падне под 28 градуса !!! , мъжът бяга за дърва, а жената и дъщерята се мръщят докато не стане пак 30-31.
    То и аз бях така, до миналата зима...абе, голям кеф си е тука, като чета как някой си държат климите на 20-22гр....тръпки ме побиват

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой режим на работа е по- добър ?
    От rumen59 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 31-07-20, 19:34
  2. режим на работа
    От branko във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 25-01-12, 20:43
  3. Тих режим на работа
    От Tzetzy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 30
    Последно: 19-11-11, 15:17
  4. CS RE 12 HKE Проблем с автоматичен режим на жалюзите
    От iwoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 14-10-11, 23:21
  5. Osaka CH-14-LBP - автоматичен режим
    От felipe във форум Климатици Osaka
    Отговори: 8
    Последно: 21-06-07, 23:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе