Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33
Like Tree3Одобрявам

Съвет за избор на инверторен климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #16

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Днес разглеждах Панасоника в един магазин и останах леко смутен.Малайзийския модел е абсолютно еднакъв като китайския на външен вид(говоря за външното тяло,при вътрешното имаше лека разлика само в светодиодите).А като гледах и стикерите залепени отстрани,които всеки може да си поръча в някое рекламно ателие и да си ги залепи...де да знам,притеснявам се честно казано,а като ги знам и какви са мошеници от КиК електроникс...
    Хитачитата също бяха доста сходни като модели(имам предвид японските и китайските модели) и се съмнявам да има япомско Хитачи за 1200 лв,но може и да има.И тук ме притеснява вносителя,който е същия като на Панасоника.
    edi1,би ли се обосновал защо препоръчваш точно тези модели на Мицубиши,а не модела който съм посочил като мой избор?
    Вчера говорих в скайпа с един съфорумник,който има точно този модел и каза че в големите студове си е поддържал 23 градуса без проблеми и е адски безшумен.Само ме учуди,че ми каза че не се размразява тозо модел,не разбрах какво има предвид точно(признавам си не съм мнгоо наясно,основно черпя информация от форумите,нямал съм климатик досега).
    Ако някой иска,може да ме просветли.
    А и не мисля че 1600 лв са малка сума за климатик,все пак искам да работи до -10 без проблеми(дадох си сметка,че толкова студени дни рядко има) и да е безшумен.Ако за 1600 лв няма климатик който да отговаря на условията,се съмнявам че и за 2000 лв ще си струва.От другата бяла техника съм останал с впечатление,че когато разликата в цената е около 10-20 %,няма голяма разлика в ефективността,главно цената с еразличава заради някоя безполезна екстричка,а основните функции са еднакви.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #17

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    След дълбок размисъл и доста четене май ще с еспра на климатик започващ с Фуджи...
    Знам че с аняколко разновидности-Фуджи Електрик,Фуджицо и Фуджицо Дженерал (поправете ме ако греша).
    Въпроса ми е абсолютно еднакви ли са самите климатици на различните разновидности,т.е. правят с ена едно и също място или са като Мицубиши съвсем различни компании с един общ родител?
    Ако не са еднакви,към коя от тях ще ме насочите и бихте ли ми дали линк към фирмата вносител.
    Намерих кой внася Фуджи електрик:
    http://www.fujielectricbg.com/

    Намерих и вносителя на Дженерал Фуджицо:
    http://www.bulclima.com

    Някой ще дадели линк с вносителя на Фуджицо (ако въобще има такъв,а аз не съм се объркал,но съм сигурен че четох някъде че са 3 разновидности).
    Абе давайте съвет за тях

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Климатиците са еднакви, но с ралчиваваш се леко дизайн и различни търговски марки.Иначе пълнежа и характеристикитеса едни и същи.ФУДЖИ внася ТЕМПЕКС /това, което си открил е другата им страница/, и на сайта им има много информация.За новата G серия на ИЛЕКТРИК няма добри отзиви във форума, но нямам преки впечатления.Най-много информация можеш да намериш в руските сайтове и форуми, защото братушките са подробни до параноя/като нас / и не дават пари за каквото и да е, ако не му познават и последната гайка и характеристика.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    4
    #19

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    моля за съвет кой от двата климатика да избера HITACHI RAS/RAC-E10H2 или
    HITACHI RASE/RACE-14HH и двата са на една цена в техномаркет.Благодаря предварително.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #20

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от levskarq77
    моля за съвет кой от двата климатика да избера HITACHI RAS/RAC-E10H2 или
    HITACHI RASE/RACE-14HH и двата са на една цена в техномаркет.Благодаря предварително.
    Е как да ти го препоръчаме бе човек, едното е 10-ка а другото е 14-ка....зависи какъв е размера на помещението, изолациите и т.н.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    4
    #21

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    помещението е 16 кв.и високо 2,60 изолация ще правя напролет в момента има само на външните стени стереопор

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    за това помещение вземи 10-ката.Аз имам такава и топля горе-долу същия размер, с външна изолация и пластмаса прозорци.Топли много добре.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    4
    #23

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    ok и аз мислех така в четвартък отивам да я купувам

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #24

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    gagauz разбирам че във Видин е малко по -трудно с маркви машини. ако имаш 1600 лв обади се на Монтана: (096) 300 185 най-близко до теб и питай за възможността да ти монтират климатик Mitsubishi - SRK 25 ZG-S Inverter DC - VPAM 1400 лв плюс около 200 монтаж. За тия пари - това. До -10 нямад аимаш проблеми и ще можеш да спиш в стаята спокойно. не се стряскай, че не се размразявали ипр глупости. Нали се разскрежава и ще си работи. Това е. Прав е Julian че Даикин и Митсубиши хеви отдават най-голяма мощност при ниски температури. И ен слушай тук кой има Мидея и се топли пък марковите замръзнали и пр. тъпни. То ако искаш можеш и Корона да си поръчаш ама за 1600 лв не става.

  12. Banned
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    GB
    Мнения
    32
    #25

    Отговор: Съвет за избор на инверторен климатик

    Темичката е стара,но ще пиша тук.Налага се да си купя нов климатик поради постоянните проблеми със старата конвенционална машина.Насочил съм се към инвертор с бюджет около 1200 лв.Ще се ползва само за отопление в стая 20 кв/м.Насочил съм се към два модела,но съм отворен и към други предложения тъй като не съм наясно с климатиците
    1. Инверторен климатик Hitachi RAK35PPA/RAC35WPA SUMMIT
    2. Инверторен климатик Fujitsu General ASHG12LLC/AOHG12LLC

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #26

    Отговор: Съвет за избор на инверторен климатик

    За мааалко повече пари можеш да намериш RE12QKE, който е значително по-добър от тези хитачи и фуджицу.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    GB
    Мнения
    32
    #27

    Отговор: Съвет за избор на инверторен климатик

    Както казах климатиците не са ми сила,но от това което прочетох доста хора казват че панасоник страдат от компресори и затова ги отписах като марка.Иначе с много напъване мога да отделя и пари за този:
    Инверторен климатик Daikin FTX35JV/RX35JV COMFORT

    Ако е евентуално доста по-добър от двата в предният ми пост ...

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #28

    Отговор: Съвет за избор на инверторен климатик

    Москвичите едно време бяха карбураторни... Голяма глупост, джак! Светът се променя!

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #29

    Отговор: Съвет за избор на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от HighJack Виж публикацията
    Както казах климатиците не са ми сила,но от това което прочетох доста хора казват че панасоник страдат от компресори и затова ги отписах като марка.Иначе с много напъване мога да отделя и пари за този:
    Инверторен климатик Daikin FTX35JV/RX35JV COMFORT

    Ако е евентуално доста по-добър от двата в предният ми пост ...
    Панасоник имаха една единствена серия, чиито компресори се скапваха и то не заради самите компресори, а заради грешка при писането на софтуера. Серията е от преди 12 години Е**DKE. Тази им грешка ги съсипа и позволи на марките Фуджицу, Дайкин и тн да заемат техните пазарни позиции в световен мащаб. Както и да е, в момента машините нямат такива проблеми, а заради грешката и нуждата да продават цените на много добри машини са доста ниски. RE12QKE е значително по-добър климатик от този дайкин и е на по-добра цена. Силно те съветвам да вземеш него.
    dodo_pv и spas.slavchev харесват това.

  18. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #30

    Отговор: Съвет за избор на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от HighJack Виж публикацията
    Както казах климатиците не са ми сила,но от това което прочетох доста хора казват че панасоник страдат от компресори и затова ги отписах като марка.Иначе с много напъване мога да отделя и пари за този:
    Инверторен климатик Daikin FTX35JV/RX35JV COMFORT

    Ако е евентуално доста по-добър от двата в предният ми пост ...
    Щом ще е с напъване , най добре вземи този или с малко повече напън този като и двата са с включен монтаж . Също и този е добър вариант ако все още се намира
    Този пост е редактиран от mirandi; 02-03-15 в 22:45.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. съвет за отопление с инверторен климатик
    От maxi1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 16-09-13, 18:24
  2. Избор инверторен климатик btu 12 в диапазон 1000-1300лв
    От stanislav77 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 13-07-13, 10:30
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Съвет за избор на климатик
    От ReDDoG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-10-11, 14:05
  5. Отговори: 8
    Последно: 22-08-11, 15:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе