Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33
Like Tree3Одобрявам

Съвет за избор на инверторен климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #1

    Съвет за избор на инверторен климатик

    Здравейте,
    форума е адски добър и полезен и затова реших да се допитам до вас за избора на климатик.
    Решил съм да е инвертор и сега колебанието ми е дали да взема Мидеа MSG-09HRI или да дам повечко пари и да взема нещо на по реномирани прозивидители.
    Първо да ви кажа стаята-размерите и са около 4х4,50 със стандратната височина 2,50.Има пластмасова дограма,но стаята си е студена честно казано.
    В стаята ще се спи,така че изискването ми е да максимално(или поне поносимо) безшумен.
    Аз съм от Видин,така че ще трябва да работи при много ниски температури-оня ден при нас беше -18 С, така че ако не топли при тия ниски температури значи ще ми е безполезен.
    Разбрахте за изискванията ми,а сега да ви кажа на какво съм се спрял засега

    1.Значи първи и най-евтин вариант Мидеата:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09019547
    Предимства-ниска цена и сравнително добри отзиви.

    2.Малайзийски Панасоник:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09003488
    Доста добри отзиви за него,но имам приятел който изрева от електрониакат на малайзийски модел,така че...

    3.Мицубиши,не знам какво производство е,но съм впечатлен от показателите му за ниво на шум,а и казват че Мицубиши е добър избор за климатик:
    http://www.climacom.com/pdf/WEB%20Rac%20Split%2007.pdf
    Първия модел в ценовата листа,но ме притеснява че има нисък СОР в сравнение с подобни модели,а най-интересно е че стария модел MSZ-GA25VA e с по висок СОР и според коментари от нета е по добър като модел.Някой,ако знае разликата нека сподели.

    Видях,че се предлагат и други модели Мицубиши ,внасяни от друга фирма и с различна сигнатура,доколкото разбрах са две различни подразделения на Мицубиши,но не знам кои къде се произвеждат и кои са по добри -тези на Mitsubishi Electric или другите на Mitsubishi Heavy Industries?
    В Техномаркета има и някакви Хитачита,но не ги знам къде са правени.Става въпрос за тези модели:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09026208
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09026211
    Някой,ако има впечатления от тях,нека сподели.
    И последното,което ме притеснява,че в нашия град няма голям избор на климатици и ако си взема климатик от София,ще има ли кой да ми го монтира във Видин и дали ще важи гаранцията?

    Много станаха въпросите ми,но се надявам да има добронамерени хора,които да помогнат с отговори по всичките ми въпроси.
    Предварително благодаря на включилите се

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    31
    #2

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    По далеко от Мидеата,един съсед си купи такава и въобще не е доволен.В момента я е изключил и се топли на дърва.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Даикин и Митсубиши хеви отдават най-голяма мощност при ниски температури. (Митсубиши електрик и Митсубиши хеви са различни марки клиамтци), а абсолютния фаворит е Даикин Уруру Сарара, който е до -20 градуса ама и цената му е една...
    От гореизбоените климатици Мистубишитата са най-добри. Трябва да кажеш и с колко пари разполагаш. Както виждам си харесваш евтинджоски хитачита. Явно нямаш пари са супер машина. Най-евтиния и добър вариант е някой от производните на Фуджитсу. При тях максималните мощности са много големи и така имаш запас за ниските температури. Инвертора така трябва да е оразмере, че през повечето време да работи на мощност под номиналната, а стойности над номиналната да се позлват само в екстрени случай или при пускане на клиамтика в студено помещение.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #4

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Щом няма да ти върши работа, ако не работи при -18*С според мен е по-добре да не рискуваш с покупка на климатик, особено пък евтин. Прочети ТАЗИ тема, може да се ориентираш по-добре.

    Не бях чувал за видински гагаузи !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    71
    #5

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Аз си отоплявам офиса с Мидеа 12-ка инвертор. Много съм доволен. но при мен температурата не е падала
    под -8 градуса (от Сандански съм). За -18, май по-добре да не е климатик.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Мисля че това е твоя климатик http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=7
    Досега само хубави работи се чуват за него

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Ама как лъжат от термо клима. Нормална работа при -20. Дрън дрън. Клиамтика по документи е до -15.При -20 ще топли, но много малко. Фуджитсуто да не е Осака, че да работи до -20

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #8

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ама как лъжат от термо клима.
    Мамка им , вярно лъжат много, 9LCCне е V-PAM... , а кво е DS и аз не знам
    и консумацията и коп-а...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #9

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Мога да отделя до 1600 лв с монтажа,но проблема е че при нас няма откъде да се купят тези климатици,а ако се купят от София ,повечето от тях няма да има кой да ми ги монтира.
    Така че предлагайте варианти,засега май ме разубедихте за Мицубишито,но се надявам да се появи някой който го има да каже дали работи сега при студовете оптимално.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #10

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Е добре де, във Видин толкова ли няма фирми за климатици че си решил да се набиваш на това което предлагат Техномаркет, трябва да има поне 3-4 фирми и ще ти доставят каквото си поръчаш и те ще ти го монтират

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #11

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Е добре де, във Видин толкова ли няма фирми за климатици че си решил да се набиваш на това което предлагат Техномаркет, трябва да има поне 3-4 фирми и ще ти доставят каквото си поръчаш и те ще ти го монтират
    Добре де,нали трябва да знам какво да поръчам поне.
    Вече има червена точка за Фуджито,Дженерал и производните,но чакам още съвети!
    А и не разбрах какво му е лошото на Панасоника?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Този E9GKE не е за ниски температури.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #13

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от gagauz
    Добре де,нали трябва да знам какво да поръчам поне.
    Вече има червена точка за Фуджито,Дженерал и производните,но чакам още съвети!
    А и не разбрах какво му е лошото на Панасоника?
    Ами екстра си е Панасоника, но ти имаш изисквания като за климатик от 2500 а даваш само 1600 с монтажа....а това че не топли при ниски температури го говорят тези които нямат Панасоници в къщи, аз си имам и знам че топлят добре, сигурно мойте са "спешъл едишън"...не знам
    Вземи си по мощничко и няма как да не топли, повярвай ми.
    В случая , Фуджицуто е на почти същите пари като Панасоника, така че вземи него....пък и няма да те плюват във форума
    Панасоника не е най обичаната марка тук

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #14

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от gagauz
    Мога да отделя до 1600 лв с монтажа,но проблема е че при нас няма откъде да се купят тези климатици,а ако се купят от София ,повечето от тях няма да има кой да ми ги монтира.
    Така че предлагайте варианти,засега май ме разубедихте за Мицубишито,но се надявам да се появи някой който го има да каже дали работи сега при студовете оптимално.
    Аз, бих ти препорьчал Fujitsu ASYA 09LCC перфектно се държа онзи ден при -17*C и COP-а му е добър 4.26 ние си го взехме от магазин DEKOM поръчахме го по нета и така ни направиха 5% отстъпка.Хората са много разбрани и обслужването е на ниво.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re: Съвет за избор на инверторен климатик

    Ако ще вземаш ХИТАЧИ, нека да е от СЪММИТ серията или 10 или 14 Н2.Ако ще е на МИЦУБИШИ ЕЛЕКТРИК Ф инвертора/FA моделите/ХЕВИ ZG-S серията са добри.На цена около 1700-1800 лева са ДАЙКИН D и G сериите с монтажа.Също на ФУДЖИЦУ цялата фамилия.Ако искаш нещо наистина добро - ТОШИБА ДЕЙСЕКАЙ ІІІ, цена 1800-1900 без монтаж.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. съвет за отопление с инверторен климатик
    От maxi1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 16-09-13, 18:24
  2. Избор инверторен климатик btu 12 в диапазон 1000-1300лв
    От stanislav77 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 13-07-13, 10:30
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Съвет за избор на климатик
    От ReDDoG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-10-11, 14:05
  5. Отговори: 8
    Последно: 22-08-11, 15:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе