Резултати от 1 до 7 от общо 7

Избор на 2-ва климатика за цялостно отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    19
    #1

    Избор на 2-ва климатика за цялостно отопление

    Здравеите.
    Предстои ми закупуване на 2 климатика и съм се спрял на марката Fujitsu и ето този модел http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=8 .
    Смятам с климатика в детската да отоплявам и спалнята а този в хола и кухнята което е видно от скицата.
    Приемам предложения и за други марки, но това което съм разглеждал ,по отношение на мощност и цена ,няма конкуренция.
    Предполагаем разход.Апартамента ми е панел с изолация на външните стени от вътре с PVC дограма и остъклена тераса.
    Ето и линк към скицата , че нещо не мога да я кача директно http://www.snimka.bg/album.php?album_id=235393.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #2

    Re: Избир на климатици за цялосно отопление

    todoplam, само не мога да се ориентирам спалнята и детската преходни ли са или не ? Защото, ако не са ще е малко трудно да ги отопляваш и двете, т.е. в детската ще е много топло/студено, а в спалнята хладно ( и за двата сезона ). Като цяло не е добро решение да се отоплява/охлаждат 2 стаи с един климатик. За другите две помещения хол + кухня също мисля, че не е решение, но пак е по-вероятно да върши някаква работа. В къщи поне 2-та климатика от двете стаи се справят добре като са отворени вратите да се топли и кухнята, но лятото не става.
    Моделът, на който си се спрял е супер добър - взимай смело, но мисля, че ти трябват отделни по-малки климатици...

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re: Избир на климатици за цялосно отопление

    Същият номер правя с един Panasonic XE12EKE и се справя (като спалня+детска при теб). Слагаш точно срещу вратата (надявам се двете стаи са залепени една до друга и свързани с врата без коридор). Очаквай температурна разлика от около 2 градуса в стаята, в която не е климатикът. И трябва да насочваш струята малко по-нагоре, а не директно надолу. Като е надолу съм забелязал, че стаята с климатика става значително по-топла от другата. Стаите са малки и няма да е проблем.
    При хол-кухня при теб не съм сигурен, че ще се получава добре с този коридор. Освен това холът е 18 кв.м. Там според мен ще имаш проблеми. По-добре вземи нещо само за хола и не отваряй вратата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    19
    #4

    Re: Избир на климатици за цялосно отопление

    Детската и спалнята са една до друга и климатика ще монтирам така че да е точно стещу вратата за спалнят, като проблема ще е че има и малко коридорче между двете стаи.По същият начин и в хола,като се надявам в коридора да са пресечните точки на двата климатика и факта че са достатъчно мощни да няма голяма разлика в спалнята и кухнята.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    13
    #5

    Re: Избир на климатици за цялосно отопление

    Я иди да ти обяснят в Термоклима най-добре, че с твоите преходни стаи да не сбъркаш. Много си зависи от дограма, изолации и т.н. Почти съм сигурен, че ще ти препоръчат 12ка. 12ка на Фуджитцо е много мощна. Ходил съм в магазина им и са ми обяснявали, а и съм гледал параметрите. Е аз се спрях на 110волтовите, но това е защото исках свежи въздуси, аспирации и такива глезотии. Но дръж Фуджицу- страхотни са

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #6

    Re: Избир на климатици за цялосно отопление

    Според мен това разположение не е много добър вариант.Колкото и да говорим, е факт че ще има известен дискомфорт. А за фуджицуто, съм на мнение че е добър избор.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #7

    Re: Избир на климатици за цялосно отопление

    Изборът ти е добър, остава само да намериш 2 бр. 12 LCC-та налични и то на тази цена :-).
    Махаш всички врати и събличаш всички дрехи - успех !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на 4 климатика,но какви!!!
    От bran във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 16-08-13, 00:07
  2. Избор на 2 климатика
    От lc730 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 29-04-13, 08:08
  3. Помощ за избор на 2 климатика
    От smqnab във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 09-09-12, 17:26
  4. Споделете как в режим на отопление се държи климатика ви !!!
    От jav_1975 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-10, 17:36
  5. Как се ползва климатика на отопление?
    От nebelservice във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-07, 07:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе