Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

Избор на климатик за офис 110 m3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #16

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    За офис много добро решение е канален климатик. Вероятно офиса има окачен таван където да се монира коналния климати. Друг вариант е обикновен спилт климатик, инвертор или конвенционален. Има конвенционални машини на Даикин 50-ки, които са си инвертори без регулиране на оборотите накомпресора и работя с включване и изклюване. Аз лично препоръчвам каналния климатик с изгражданена вентилационна система, тъй като ще трябва да се осигури и свеж въздух.
    Да има окачен таван,обаче е на 20 см от тавана и предполагам че няма да стане.Оказа се че помещението не е 35 а 44 кв.м. този път го измерихме точно за да сме сигурни,нищо че по план го дават 35 квадрата.Та викнах още един път едни момчета от такава фирма и те ми препоръчаха Мицубиши или Дайкин 60-ка или за по сигурно 71-ца.Знам че са бая скъпи,но си мисля че си заслужава тази инвестиция.Какво ще кажете вие?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #17

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Първо зависи дали е инвертор или конвенционален, това е важно за това как спада отдаваната мощност с понижаването на външните температури. На мен ми се струва че 71-цата може да дойде слаб за помещение 132 кубични метра, падат ти се по 64 W на кубичен метър на отопление.

    Според мен за това помещение е по добре да се поставят 2 климатика размер 50-ка. По малко ще духат, което създава дискомфорт, винаги можеш да изключиш единият ако не е необходим и СОР-а на малкия климатик винаги е по-голям от големия, тоест ще са по-икономични.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #18

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Първо зависи дали е инвертор или конвенционален, това е важно за това как спада отдаваната мощност с понижаването на външните температури. На мен ми се струва че 71-цата може да дойде слаб за помещение 132 кубични метра, падат ти се по 64 W на кубичен метър на отопление.

    Според мен за това помещение е по добре да се поставят 2 климатика размер 50-ка. По малко ще духат, което създава дискомфорт, винаги можеш да изключиш единият ако не е необходим и СОР-а на малкия климатик винаги е по-голям от големия, тоест ще са по-икономични.
    Ами казаха ми че ще струва около 4000 лева за 71-ца,не ги питах какъв ще е,но като гледам цените май ще е инвертор.Не ми се слагат два защото няма къде просто,иначе те ми предложиха и този вариант.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #19

    Re: Избор на климатик за офис 110 куб.м.

    Малее.... да питаш продавача какво да си купи - ми естествено най-скъпото. Просто колонен тип не ти трябва. Това е за ресторанти и големи зали - ако мислиш че ще е такова - вземай. Колонния тип трябва да ти върти въздуха на цялото помещение - смятай как ще се върти перката - че и Мидея - ще е супер тих. Лятото - за да направо студено - тоя който ще е покрай него да му мисля - трябва да е със зимно яке. По добре си вземи два по малки и ще си решиш проблема. Ако си решила да даваш тези пари ще можеш да вземеш 2 - ти ще си избереш дали ще са инверторни или конвенционални. Но просто с тези колонните - взел в някой магазин където има такива и ги огледай и виж. После в офис с малки климатици и виж как е . И сам(а) прецени.

    А на колегите които нападнаха Юлиян - ами инвертора си е инвертор - инвертира. Едно напрежение в друго, една честота в друго и само това му е работата. Даже може да кажеш че и греца е инвертор защото инвертира 220 в променливо в постоянно. Въпрос на гледна точка. Ама тука само като се говори за инверторни климатици и почва да се размива понятието и всеки си мисли че е само това което е в климатика и нищо друго не може да е - просто няма начин да е друго.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. КЛИМАТИК ЗА ОФИС 35 м2... НОВ ИЛИ ВТОРА УПОТРЕБА
    От pironkov1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 08-10-13, 11:11
  2. МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК
    От Здравко Генов във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 27
    Последно: 30-09-13, 01:17
  3. Климатик за 60 кубика офис
    От Beerzebub във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 5
    Последно: 20-06-10, 22:17
  4. Идея за климатик за офис към 160 куб. метра?
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 30-10-09, 08:52
  5. Избор на ОС за нови офис компютри...
    От ManiMani във форум Windows
    Отговори: 19
    Последно: 18-03-08, 00:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе