Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18

Модели, които не "въртят" въздуха, след достигане на желаната температура

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #16

    Re: Марки климатици,които не "въртят" въздуха когато постигнат желаната температура

    Саньо - турбината минава на много ниски обороти ,не се чува шум и не се усеща полъх ако не си сложиш лицето пред самия климатик ( за това дамата горе е писала че спира ).Според мен някаква циркулация трябва да има за да може климатика да знае колко градуса е в стаята в реално време .. само така може да я поддържа прецизно

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #17

    Re: Марки климатици,които не "въртят" въздуха когато постигнат желаната температура

    Съгласен съм с Alexi. Моито Mitsubishi е края на зимата когато работеше на отопление след като достигне температурата и си вдига автоматично перката нагоре ако преди това е насочена надолу, духа за 30 сек. и след това спира и за да усетиш дали духа трябва да подложиш ръка. едвам се усеща. това е точно затова че да циркулира въздуха и датчика да усети кога да пусне наново компресора. Имам термометър в стаята и съм забелязал как бързо се стига до заложената температура и после преминава в поддържащ режим. Интересното е че при охлаждане тогажюва струята намалява, но се усеща достатъчно като вентилатор само, но какво те бърка през лятото, нали това му е и целта за летния период.
    Така че Mitsubishi са оптимизирали това до съвършенство. За Daikin знае ли някой как се държи в това отношение. Много е важно при отопление перките да се вдигат автоматично нагоре и да намалява до минимум духането.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #18

    Re: Марки климатици,които не "въртят" въздуха когато постигнат желаната температура

    Тъй като аз "открих"темата май трябва да корегирам първоначалните си изказвания!
    От трите ми климатика на мен най-много ми дапада държанието в това отнощение на NATIONAL-а.Там този въпрос технологично е заложен ,като след постигане на желаната температура и изключване на компресора/когото даже и минималната мощност е много са поддържане на температурата/ турбината спира и се включва периодично на много ниски обороти.Така по този начин циркулира въздуха и обдухва датчика.Прави го .....през 8-15 минути за по 3-4 може би.
    DAIKIN-работи постоянно турбината на много,много ниски обороти-почти назабележимо.Затова бях писал в първия си постинг ,че спира!
    TOSHIBA- при нея тази струя е доста силна!Турбината ,не спира ,но от гледна точка на шума е абсолютно безшумна.Сравнено с другите два струата се усеща на около 1 м..Тук японците са предвидили това и ,когато постигне температурата,клапата се вдига хоризонтално и по този начин не духа в теб и не нарушава комфорта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 29-10-12, 20:07
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 10
    Последно: 27-05-11, 10:25
  4. DVD "ELITE" PV-4000 - загуба на субтитрите след 10-15мин. работа
    От reactiv във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-08, 18:34
  5. досаден и "малък" проблем след Update на Elite PV-399X
    От ru-boy във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 10-01-06, 11:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе