Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46

Лаишки въпрос за автоклиматици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #1

    Лаишки въпрос за автоклиматици

    Здравейте,
    Интересувам се дали автоклиматиците и климатрониците стават за отопление на купето през зимата?
    Въпроса ми изглежда тъп, но е породен от факта, че не съм карал кола с климатик и тъй като скоро ми предстои да си взема такава на старо - тъй като сега е студено не знам как да проверя дали работи климатика на колата.
    От друга страна би било хубаво ако топли, защото сутрин при -10* докато загрее двигателя (особено на дизелите) и почне да топли в купето от парното си е страшен студ, а стъклата са много зле откъм изпотяване и лед...
    Наскоро се возих на колата на един приятел, която е с климатроник и когато запали студения двигател (навън валеше сняг) и пусна климатика, само след минута-две в колата духаше топло (невъзможно да е от охладителната система на двигателя според мен)?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #2

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Мисля че ако духаше топло от климатроника, то нямаше да е след минута-две, а доста по-бързо. Моята кола е с климатроник, и неправи топло от него, а от двигателя. И става за примерно 2 минути. Един куп дизелови автомобили които карам (служебни) също загряват за минута-две и си топлят от двигателя (те без това си нямат климатроници). Но не е изключено и да има изключения/по-нови модели климатроници които да си правят и топлото...

    Дано съм бил полезен

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #3

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Няма кола, която климатика да духа топло.
    Това че някои коли почва веднага да духа топло, е защото имат подгреватели, за да може сутрин в студа бързо да размръзява предния прозорец и да разкърши малко въздуха. Дори и да имаше такъв, то компресора ще трябва да се сменя сигурно всяка зима.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Има. Скоро видях такава система на Volkswagen Phaeton. Ще ви излъжа как се казваше системата, казаха ми, но не запомних.
    При -7 градуса, в колата си духаше топло. Без да е запалена в момента и без въобще да е палена в близките 10-12 часа.
    Предполагам, че и доста други автомобили, сравнително нови, от по висок клас имат такъв пиниз.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    69
    #5

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    А каква е разликата между климатик и климатроник.За мен поне няма разлика.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #6

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Пак си помисли. Какъв е проблема да работи от реотаните? Зазката едно време бензинова печка имаше, че сега какъв е проблема да сложат две жици, които да греят. Ти видя ли четирипътния? Само да ти кажа, че при колите климатиците нямат КОП=2,3,4,5, 6 и т.н. Обикновенно климатик на кола сваля от мощността м/у 5 до 12 к.с. Дори е по-изгодно да се сложи 2-3 кВт нагреватил и готово. Пък да не говорим какви конструктивни промени трябва да претърпи един компресор за да преживява зимите.
    Цитат Първоначално публикувано от BEAR1
    А каква е разликата между климатик и климатроник.За мен поне няма разлика.
    разликата е в -троник= управление. Климатика духа само студено, а климатроника регулира температурата на студения въздух чрез: 1. Смесване с топъл въздух отвън 2. Регулиране на дебита на фреона, и от там мощността на охлаждане.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Цитат Първоначално публикувано от BEAR1
    А каква е разликата между климатик и климатроник.За мен поне няма разлика.
    На климатроника си регулираш температурата и не пипаш повече .Имна си електроника която поддържа температурата. Задаваш 24 гр и си ги поддържа, само променяш скоростта на вентилатора, а на климатика ту нагоре ту надолу температурата. Климатика духа студено само и е един вид хладилник с вентилатор.
    На по-новите коли има 2 зонови , 4 зонови климатроници където задаваш индивидуална температура. Обаче като се скапе нещо по платките или дисплея става жална ти майка. Монтажа е SMD .
    Ремонтирал съм 3-4 бр на Алфонсовци, но мерси вече нямам нерви. Освен това на климатроника има клапи които се отварят и затварят от ел.двигателчета, трошат се и зъбни колела.

    @ ewgeny: Пак си помисли. Какъв е проблема да работи от реотаните? Да ама на акумулаторът никак не му е приятно. Пресметно 100Вт нагревател на 12В колко А лапа

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    69
    #8

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Благодаря за отговора имах спор така че ми стана ясно за какво става дума.А долу горе колко струва едина клима за кола.

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Долу горе, колкото го намериш.
    Климатика за кола не е като батерия от 1.5 волта.
    Каква кола, какъв модел?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #10

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Мерси за отговорите.
    А някой има ли идея как се проверява работи ли климатика на колата през зимата?
    Той компресора може да се включва, но да не духа студено и климата да е за ремонт?

  13. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #11

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Има. Скоро видях такава система на Volkswagen Phaeton. Ще ви излъжа как се казваше системата, казаха ми, но не запомних.
    При -7 градуса, в колата си духаше топло. Без да е запалена в момента и без въобще да е палена в близките 10-12 часа.
    Предполагам, че и доста други автомобили, сравнително нови, от по висок клас имат такъв пиниз.
    По-вероятно топлото е от печка, а не от климатика.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #12

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    На климатроника си регулираш температурата и не пипаш повече .Имна си електроника която поддържа температурата. Задаваш 24 гр и си ги поддържа, само променяш скоростта на вентилатора, а на климатика ту нагоре ту надолу температурата. Климатика духа студено само и е един вид хладилник с вентилатор.
    На по-новите коли има 2 зонови , 4 зонови климатроници където задаваш индивидуална температура. Обаче като се скапе нещо по платките или дисплея става жална ти майка. Монтажа е SMD .
    Ремонтирал съм 3-4 бр на Алфонсовци, но мерси вече нямам нерви. Освен това на климатроника има клапи които се отварят и затварят от ел.двигателчета, трошат се и зъбни колела.

    @ ewgeny: Пак си помисли. Какъв е проблема да работи от реотаните? Да ама на акумулаторът никак не му е приятно. Пресметно 100Вт нагревател на 12В колко А лапа
    Какво е значението колко е тока? Важно е мощността. Просто алтернато се оразмерява за по-висока консумация. А нали разбираш, че това нещо работи 1-2 мин. само веднъж-два пъти на ден. Покажи ми кола модел, или поне снимка на кола с четирипътен вентил и сам ще си изтрия постовете. Няма такова нещо.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #13

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Отиваш в някой сервиз за климатици за коли хората си имат стендове и т.н. ще ти кажат дали работи или не.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Цитат Първоначално публикувано от BEAR1
    Благодаря за отговора имах спор така че ми стана ясно за какво става дума.А долу горе колко струва едина клима за кола.
    oт 300 докъм 600 lлв в зависимост от колата / горе долу толкова са за Опел, VW, Alfa/ Зависи и от състоянието.
    Но да се монтира климатик на кола без климатик е почти мисия невъзможна . Ако ти го монтират в сервиз ще ти одерат кожата.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #15

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Цитат Първоначално публикувано от Slade
    Мерси за отговорите.
    А някой има ли идея как се проверява работи ли климатика на колата през зимата?
    Той компресора може да се включва, но да не духа студено и климата да е за ремонт?
    Когато включи компресорът се чува ясно изчаткване на ел.муфата .
    През зимният период при плюсове температури е препоръчително да се включва климатика за да поработи компресорът поне 2-3 пъти в месеца. Иначе цял зимен период като не се включва на пролет вала е корозирал и при пускане надира уплътнението , фреона изтича - зареждане с фреон времено -пак изтича и накрая ремонт на компресор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. продавам станция за автоклиматици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 02-11-12, 20:40
  2. Лаишки въпрос за абонатна станция и топла вода
    От kod във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 24-05-10, 22:18
  3. Автоклиматици
    От bobyclima във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 15-05-10, 15:00
  4. Още един лаишки въпрос за автомобилен климатик
    От mitko414 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 06-08-09, 18:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе