Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 46

Лаишки въпрос за автоклиматици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #16

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    ОК, ще слухтя за това изчаткване, но явно няма да имам друг шанс да проверя климата, защото ако купувам колата примерно от Дупница - там има ли изобщо сервиз за климатици?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #17

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    При моята кола - Toyota Avensis, дизел, модел 2003-та има бутон за особено студено време с който се включва климатика на обратен режим - тоест топли и той, освен горещият въздух от двигателя. Ефекта не е особено голям. Малко по-бързо се затопля студеното купе докато успее да загрее и двигателя. Както и помага ако навън е примерно -15С в колата да си е достатъчно топло. Но и без него парното си е ОК даже и в големи студове.
    А при бензиновите модели Avensis със същият бутон се стартира бензинова печка, която предполагам е по-ефикасна.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #18

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    В Дупница има един от наи добрите сервизи за автоклиматици.Предполагам нямаш предвид др села

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #19

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Нищо не разбрах! Трябва ли да има климатик в колата, за да има реотани които да топлят в началото или реотани може да има всяка кола? Има климатик , не го пускам "естествено". Как да пусна така наречените реотани, като натисна копчето на климатика ли? Щото колата докато загрее, аз вече съм пристигнал.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #20

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Слагай кашони отпред,може да загрее по-бързо.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #21

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    Нищо не разбрах! Трябва ли да има климатик в колата, за да има реотани които да топлят в началото или реотани може да има всяка кола? Има климатик , не го пускам "естествено". Как да пусна така наречените реотани, като натисна копчето на климатика ли? Щото колата докато загрее, аз вече съм пристигнал.
    Климатик и реотани нямат нищо общо. А за да ти работи климатика в колата на режим топло - трябва да е предвидена специална опция за това, колата да е от по-висок клас и (предполагам) да е оборудвана с екстрата "пакет студен климат". Иначе стандартните автоклиматици работят само в режим охлаждане.

    Като говорим за реотани - в Практикер имаше едни малки духалки за кола на 12V, около 20 лв. Включват се в куплунга на запалката. Би трябвало да вършат добра работа за първоначално стопляне на купето.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #22

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Да, изглежда логично да няма нужда от автоклиматик с режим отопление при наличието на парно, а при висок клас автомобили за северни климати (Волво, т.н.) - печки. Возил съм се на дизелово Волво V70 и то си има печка за подгряване на купето и на двигателя.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #23

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Климатика на колата може да се пусне да работи, само ако температурата е по висока от 16 С.Мога да ти кажа как да го пуснеш и при по ниска температура, но не те съветвам да го правиш , рискуваш да" блокираш" компресора.Вместо да се чудиш каква печка или нагреватели да си включиш в колата, мини през сервиз или ако можеш сам си провери термостата .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #24

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    Нищо не разбрах! Трябва ли да има климатик в колата, за да има реотани които да топлят в началото или реотани може да има всяка кола? Има климатик , не го пускам "естествено". Как да пусна така наречените реотани, като натисна копчето на климатика ли? Щото колата докато загрее, аз вече съм пристигнал.
    Или има печка или няма,може да е автоматична да се включва при -5* или с таймер който ти нагласяш.
    Печката представлява отделно нафтово котле с циркулационна помпа, която върти антифриза при неработещ двигател. Електрониката управлява и вентилатора на отоплението на климатика/климатроника.Тези екстри ги има само по луксозните коли и джипове.Реотани можеби имаш в предвид печка.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #25

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Абе, печка няма със сигурност(не виждам комин ). Това за реотаните го прочетох по горе. И затова питам, да не би да има реотани, за по-бързо затопляне, пък аз просто да не знам от къде да ги включа. Днес, пробвах с включване на подгряването на задното стъкло и огледалата, ефект не видях, но знам ли? беше много студено..

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #26

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Очо,каква каляска караш? Това за комина ми хареса.Реотани в кола няма по простата причина, че при 12 В ,ако искаш няколко киловата,колкото е мощността на ориг.парно,са ти необходими 150-200 А ток.Това са два стартера заедно.Нали си представяш какво ще е за акумулатора ти сутрин и дали след 5-10 мин работа ще е останал ток да запалиш втори път,като се знае,че генератора дава 50на А,демек разликата ще се покрива от акумулатора.
    Аз карам Субару Легаси,сутрин го паля при -10 (живея в Симеоново,Сф) и докато отворя вратите на двора и заключа на къщата,парното е разтопило предното стъкло,а подгряването е оправило задното и огледалата.Забравих да вметна и отоплението на седалката.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #27

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Очо,каква каляска караш? Това за комина ми хареса.Реотани в кола няма по простата причина, че при 12 В ,ако искаш няколко киловата,колкото е мощността на ориг.парно,са ти необходими 150-200 А ток.Това са два стартера заедно.Нали си представяш какво ще е за акумулатора ти сутрин и дали след 5-10 мин работа ще е останал ток да запалиш втори път,като се знае,че генератора дава 50на А,демек разликата ще се покрива от акумулатора.
    Аз карам Субару Легаси,сутрин го паля при -10 (живея в Симеоново,Сф) и докато отворя вратите на двора и заключа на къщата,парното е разтопило предното стъкло,а подгряването е оправило задното и огледалата.Забравих да вметна и отоплението на седалката.
    Ванко, моите уважения но грешиш. Имаш ли информация колко вата са нагревателита на задното стъкло? Приблизително. Аз мисля че са едно 300 вата поне. Никой не иска 3 кВт за да духа толкова топло. А и от парното не излиза горещ въздух, а "счупен", колкото да не духа -10* като навън. На един обикновен дизел, алтернаторите средна стойност са 90 и нагоре А. Не виждам проблем, инсталацията да понесе 100 А за първите 2 мин от работата на ДВГ-то.
    Факта компресора да прави топло го забравете бе хора. Няма такова нещо в серийно производство. Ако някой иска да спори, да казва марка и модел и веднага правим проверка. Хобито ми е да се занимавам с коли. Стига глупости вече. Уж интелигентни хора сме се събрали. Все едно домашните климатици да ги пускате зимата сутрин за по 3 мин. и то без подгряване. Градски легенди. Ае лека.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #28

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Как да не излиза горещ въздух,като е 70 гр и то на макс.вентилатор? Измервал съм дебита на въздуха на парното,около 150 м3/ч е, и при делта Т 70-75 гр се получава точно 3 000 Вт топл.мощност.Някъде бях чел,че е толкова и не вярвах,докато не се убедих. И като пишеш на об.дизел колко са алтернаторите,нали не мислиш да ти повярвам,че ние с бензиновите коли ще мръзнем повече.Ако не знаеш,това се прави заради по-големия по капацитет акумулатор и по-големия заряден ток съответно.И допълнителните яки консуматори като подгревни свещи и по-мощен стартер.Само да вметна,че имам висше ДВГ.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #29

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Добре де, проблема си е Ваш. Аз се опитах да ви обсня, че пълна глупост, а тука не видях някой да го разбира. Сега няма да си губя времето да ви убеждавам.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #30

    Re: Лаишки въпрос за автоклиматици

    Е,ние сме си такива,неразбиращи.Ще се постараем да не отнемаме повече от ценното Ви време.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. продавам станция за автоклиматици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 02-11-12, 19:40
  2. Лаишки въпрос за абонатна станция и топла вода
    От kod във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 24-05-10, 21:18
  3. Автоклиматици
    От bobyclima във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 15-05-10, 14:00
  4. Още един лаишки въпрос за автомобилен климатик
    От mitko414 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 06-08-09, 17:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе