Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43

Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #31

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 л&#

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Климатика след като достигне дадената температура вместо да си спре , той 2 мин продължава на духа.


    Mr.Techno продължава да духа с намалени обороти и не създава никакъв дискомфорт ,а просто доиздухва топлината от вътрешната пита с цел да я охлади и да не бърка датчика при следващото стартиране.Надявам се ти стана ясно вече защо продължава да обдухва 2 мин. след като спре компресора.
    Ок няма проблем - ама защо другия климатик не го прави ?
    вярно Дарел е модела ама е пъти по-добър и по тих.

    Относо доиздухването малко ме съмнява 2 мин да духа с една и съща температура.
    според мен си върти въздуха. Относно дискомфорта- мен ме дразни и не ми е приятно. Ако ти харесва , дай да си ги трампим

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #32

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Ами духа докакто тръбния датчик истине до определена стойност и тогава спира вентилатора. Може да си е изменил стойноста с течение на времето.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #33

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    От както съм го взел климатика си духа по един и същ начин.
    Факт е че върти въздуха в стаята .Искате да ме изкарате някакъв идиот, защото не може те да обясните защо тези климатици с тази марка правят така?
    ПП
    Проверих малко търговски обекти на познати които са сложили тази марка - положението е същото като при мен.
    Навсякъде обяснението е едно - В състояние на размразяване мидеата не спира вътрешното тяло. Това състояние се пуска винаги след като се достигне посочената температура и вместо да спре след това като всеки нормален сплит климатик, Мидейката не спира да я ...........
    Ако някой може да го спре това и е от Варна - да идва да прави профилкактика

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #34

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Mr.TECHNO, В раздела има много теми свързани с разскрежаване (размразяване, defrost) от които можеш да разбереш кое действие извършвано от климатика се нарича по този начин и какво представлява като процес.

    Това, което теб те притеснява е, че в режим охлаждане при спиране на компресора вътрешният вентилатор на климатика продължава да работи. Дейностите извършвани от климатика се управляват от софтуерна програма. Промяна начинът на работа е свързан с промяна на заложеният софтуер. При скъпите климатици, без да мога да го твърдя за абсолютно всички марки и модели вътрешният вентилатор се управлява по абсолютно същият начин както е и при теб, тоест не спира да върти независимо дали климатика е инвертор или обикновен.

    Каква е тогава разликата между онези скъпите и твоят. При онези скъпите вътрешният вентилатор има поне 4 различни скорости на въртене: слаба, минимална, средна и висока. Когато твоят климатик изключи компресора вътрешният вентилатор продължава да работи на минимална скорост, която като шум, обороти и дебит на превъртаният въздух може да бъде дразнеща за ползвателя. Онези другите климатици са правени с мисълта, че човек, когато плаща повече очаква и да получи повече, затова са им сложили и допълнителна слаба скорост на вътрешния вентилатор работата, на която не можеш да чуеш, а издухваният въздух е като лек повей усещащ се само ако си пред самото тяло.

    Главната причина, за да направят вътрешният вентилатор да работи непрекъснато в режим охлаждане се нарича мухъл. При работа на компресора вътрешният топлообменник е целият мокър отделящ кондензна вода, ако вентилаторът, който го обдухва спре заедно с компресора развитието на бактерии силно се ускорява в сравнение, ако остане да работи непрекъснато като по този начин го изсушава.

    Хората от Midea мислят за твоето здраве пък ти си седнал да ги плюеш поради това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #35

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Доколкото виждам, той се оплаква, че при дефрост вентилаторът върти, а не, че при охлаждане като спре компресора вентилаторът продължава да върти.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #36

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Mr.Techno няма МИДЕА модел MSG.... HR който при дефрост да не спира турбината на вътрешното тяло !!! Ако при теб е така извикай си фирмата която ти поддържа климатика.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #37

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Някой от Варна има ли ?
    да дойде и да го види , даму се невиди.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #38

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Е ти сега как ще го накараш да размразява Да го види някой... зимата.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #39

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Няма абсолютно никакъв проблем сега в рекордните горещини да накараш една Midea да разскрежава защото тя няма как да знае, че външната температура е +40 градуса. Този модел разскрежава по време.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    22
    #40

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    след лутане и съветване с най различни хора един приятел ме свърза с негов познат който предлага японски климатици 2 ръка и ми го препоръча , реших да се хвърля и вече съм с климатик Фуджитсу но нещо немога да намеря никаква информация за него в интернет модела който пише на гаранцията е: AO 22 DPB някой може ли да ми каже нещо за тази машина??

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #41

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    JIKaKa, това е модел от 1998 година, охлаждаща мощност 2.2 kW, консумация окол 550 W, на отопление имаш 3.2 kW при консумация около 750 W. Въпреки, че е модел на 22 фреон има добри характеристики....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    22
    #42

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    а от някъде може ли да се намери по подробна информация за климатика с всичките му функции и тн. аз имам нещо като упътване което ми даде този човек но то е предимно за дистанционното

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #43

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Малко инфо за Мр.техно как работи в размразяване мидея мсг

    9.9 Defrosting mode(available for heating mode)
    9.9.1 Defrosting condition:
    Defrost starts when either of the following:
    T3 lower than 0’C, lasts for more than 40 minutes, provided that the time period then the temperature is lower than -3’C consecutively reaches 3 minutes.
    Calculate from the end of latest defrost, evaporator high temp. protection only closes outdoor fan with the compressor still running. Add up to 90 minutes.
    9.9.2 Conditions of defrost ending:
    Defrosting ends when either of the following:
    The time gets to 10 minutes.
    T3>20’C.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Бюджетни климатици само за охлаждане!!!
    От kristalov във форум Климатици Midea
    Отговори: 5
    Последно: 03-05-13, 14:28
  2. Помощ за избор на климатик САМО ЗА ОХЛАЖДАНЕ!
    От Kai във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 13-07-11, 23:22
  3. Препоръчайте ми климатик само за охлаждане
    От rocky50 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 06-06-09, 17:25
  4. Климатик само за охлаждане през лятото
    От stanieri във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 19-06-07, 15:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе