Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43

Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #16

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Mr.TECHNO, Вероятно климатика за който говориш има проблем с управлението на вътрешният си вентилатор или с бобината на четирипътният вентил но тъй като не си описал добре оплакването си от него не може да се каже по-конкретно.

    Не съществува здрав и работещ климатик, който при разкрежаване да продължава да върти вътрешният си вентилатор.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,765
    #17

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Mr.TECHNOНе съществува здрав и работещ климатик, който при разкрежаване да продължава да върти вътрешният си вентилатор.
    Има, има....

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #18

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Без конкретни примери за модели имащи подобен начин на работа и причината, поради която са ги направили да работят по този начин, а също и без точно описание на този тип проблем от ползватели на сплит системи за дома това си остава недоказана информация.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #19

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Разбирам, че бюджетът ти е ограничен, но аз ще си позволя малко да го завиша.
    Ето го и моето предложение - http://jarclima.com/midea-msv-12hr-vertu/

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,765
    #20

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Сам си го описал тук и това един пример... http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg319732 Също така се дискутираше и за разскрежаването при новите модел на Sharp...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #21

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Според мен за тези парички midea msr5 си е много прилична машинка не много шумен но и си се чува ,клас А е,на R410 е, и цената му без монтаж е 550лв.
    Някой сравняват с автомобилите аз за по лесно ще го направя с бира не всеки кара кола но почти всеки пие биричка Мидеята си е Арианата при климатиците
    Но осака и самсунг са си чисти хаберман и леденика ,пълна отврат не се лъжете никога те и за студено не стават.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #22

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    защо да не стават осака за студено? Понеже на работа монтираха десетина осаки 9ки най-евтиния модел. И аз бях скептично настроен към тях но е факт че на студено нямат никакви проблеми нито една бройка. За топло не мога да кажа понеже не е основно отопление, но и поддържащо си се справя добре.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Mr.TECHNO, Вероятно климатика за който говориш има проблем с управлението на вътрешният си вентилатор или с бобината на четирипътният вентил но тъй като не си описал добре оплакването си от него не може да се каже по-конкретно.

    Не съществува здрав и работещ климатик, който при разкрежаване да продължава да върти вътрешният си вентилатор.
    Моите уважения колега , но не се изказвай прекалено крайно за неща които явно не разбираш.
    Самото ти твърдение е доста противоречиво на предишни , и освен това води до голяма доза незнание на моделите за които говоря.
    Мидея 12HR конвенционален си има специален такъв режим на defrost, при който върти темпратурата в стаята и не се изключва вътрешното тяло.
    Има ги не само при Мидеята а и при много "low end" климатици.

    Това "размразяване" е доста специфично за старите конвенционалки , както и за новите.
    Или искаш да кажеш, че след косултацията ми с близки работещи в големите фирми като :
    Атаро клима
    Ефендулов
    ми казват едно и съща ?

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #24

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Мидея 12HR конвенционален си има специален такъв режим на defrost, при който върти темпратурата в стаята и не се изключва вътрешното тяло.

    Mr.Techno ти ли твърдиш че модела на Мидеа MSG ... HR не спира да върти турбината на вътрешното тяло при дефрост?

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #25

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Домашен климатик сплит система на който по време на операция дефрост да му работи вътрешният вентилатор НЯМА.

    А защо не пробваш вместо да търсиш отговори от монтажниците на Атаро клима и Милен Ефендулов да попиташ тук, може пък да се намери някой който да ти отговори по компетентно.

    Нарочно не отговорих на препратката към един от начините за разкрежаване при SANYO, защото се надявах поне някой там да прочете каква му е програмата за разкрежаване като по този начин си разшири малко познанията за климатиците. Който е прочел внимателно какво пише там щеше да разбере, че климатикът по програма си изключва вътрешният вентилатор.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #26

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Домашен климатик сплит система на който по време на операция дефрост да му работи вътрешният вентилатор НЯМА.
    Преди няколко години имаше, включително и мидеи.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #27

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 л&#

    Айде да обясня

    Климатика е закупен 2006 !
    Работи си , духа , не толкова колкото искам де , но това е друга тема.
    След като спреда духа , се чува странен шум и започва да върти вътрешния въздух , но по-слабо.
    Незнам какви специалисти има тук , но Милен Ефендулов го познавам лично , и повярвай ми на него се доверявам повече от колкото на теб.
    Това при този модел се нарича размразяване или поне така ми се обясни.
    Климатика след като достигне дадената температура вместо да си спре , той 2 мин продължава на духа.
    Това как се нарича и как се спира ? При тези модели - никак , а както чух и при новите.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #28

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    @JIKaKa
    Вземи си мобилен климатик. Така няма да ти дерат кожата за монтаж.

    ОФ. самият аз продавам 2 бр от Германия за 250 лв и за 350 лв. Подробности и снимки на лични / при интерес дай е-майл/

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #29

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Шумят повече, харчат повече... само дето можеш да ги местиш от стая в стая.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #30

    Re:Търся добра 12-ка само за охлаждане около 500 лв.

    Климатика след като достигне дадената температура вместо да си спре , той 2 мин продължава на духа.


    Mr.Techno продължава да духа с намалени обороти и не създава никакъв дискомфорт ,а просто доиздухва топлината от вътрешната пита с цел да я охлади и да не бърка датчика при следващото стартиране.Надявам се ти стана ясно вече защо продължава да обдухва 2 мин. след като спре компресора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бюджетни климатици само за охлаждане!!!
    От kristalov във форум Климатици Midea
    Отговори: 5
    Последно: 03-05-13, 14:28
  2. Помощ за избор на климатик САМО ЗА ОХЛАЖДАНЕ!
    От Kai във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 13-07-11, 23:22
  3. Препоръчайте ми климатик само за охлаждане
    От rocky50 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 06-06-09, 17:25
  4. Климатик само за охлаждане през лятото
    От stanieri във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 19-06-07, 15:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе