Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Една жена в нужда :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #16

    Re:Една жена в нужда :)

    Проучването е предварително, така, че няма проблем.Само че, машината трябва да е от този списък - http://www.reecl.org/bg/et_pmp_tbl.php .Мидеа не е в него и няма да го одобрят.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #17

    Re:Една жена в нужда :)

    Да, знам.. Аз за климатика в хола питам..

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #18

    Re:Една жена в нужда :)

    Ако бях на твое място и имам 2500 за голямата стая и коридора бих взел това чудо
    http://www.bulclima.com/klimatici-i-...z14lb---nocria
    А за малката стая бих сложил временно http://www.namerimi.com/products/+%D...B5%2099177634/
    един такъв бо*лук който ще топли със сигорност докато си събера парички за една инверторна седмичка.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #19

    Re:Една жена в нужда :)

    Аз бих сложил в голямата стая Daikin FTYN 50 това ще топли здраво и цената е много добра.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #20

    Re:Една жена в нужда :)

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Ако бях на твое място и имам 2500 за голямата стая и коридора бих взел това чудо
    http://www.bulclima.com/klimatici-i-...z14lb---nocria
    А за малката стая бих сложил временно http://www.namerimi.com/products/+%D...B5%2099177634/
    един такъв бо*лук който ще топли със сигорност докато си събера парички за една инверторна седмичка.

    Тази печка е пълен боклук и не струва да даваша за неяи и 1 лев.В помещенията на една от служителките сложиха такава печка да топли, ама не(успя, заради това)-една духалка от 30 лева върши по хубава работа от тази печка. Ако трябва да препоръчвам духалка, то това е делонги взех я от техномаркет за 99лева-има вид на музикална тонколона и е по-безшумна от климатик(има допълнителни отвори за въздух и когато засмуква отзад въздуха не свисти) , има две степени като втората е с термореле.Тя също не трябва да се изключва като се пусне иначе трябват 5-6 часа за да стопли 15 кв.м. стая до 26 градуса.

    FTYN 50 F е добър избор но не е инверторен, а жената иска инверторен, особено за това голямо помещение.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #21

    Re:Една жена в нужда :)

    justify кой ти каза че не е инверторен http://forum.setcom.bg/index.php/topic,41899.0.html точно това е климатика за жената и с малко пари ще даде.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #22

    Re:Една жена в нужда :)

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    justify кой ти каза че не е инверторен http://forum.setcom.bg/index.php/topic,41899.0.html точно това е климатика за жената и с малко пари ще даде.
    Прочел съм това към което ми даващ линк.Производителя казва, че не е инверторен.Друг въпрос е дали това е така.Изложил съм моето мнение, но май не си го прочел/вникнал.Не споря.Нямам желание за това. Daikin FTYN50F ако си прочел по-горе съм го препоръчал като последен вариант. След като има достатъчно пари може ако иска да си вземе general 14LC -инверторен.Ако иска да спести пари за друг климатик за другата стая тогава -дайкин FTYN50F(просто е по-шумен, ни както съм казал има частично решение на проблема с шума-виж ванко68)

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #23

    Re:Една жена в нужда :)

    Производителя много добре си каква какъв е климатика в сервизната книжка. Климатика си е най-обикновен инвертор, даже и ТРВ има, но няма регулиране на оборотите на компресора. Инвертора подава ток с постоянна честота. Много пъти е коментиран този климати във форума. Този климатик по-документи е до -15 градуса. Къде си виждал конвенционален клиамтик да работи до толкова ниска температура.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    67
    #24

    Re:Една жена в нужда :)

    преди години имах обикновен климатик DAEWOO.Тогава имаше няколко дена температури до -18.И си работеше най-добре.Сега вече човек да се чуди какво да си купи...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #25

    Re:Една жена в нужда :)

    Цитат Първоначално публикувано от scorpia
    За малката стая не мога да отделя повече от 800 лева с монтажа, така че имайте го предвид.. Единят климатик ще е за сметка на другия..
    В този случай за малката стая не ми върши работа нито 7-цата, нито 9 USB, която е почти на цената на 12 USB..
    Предложете ми конвенционална Мидейка за там, моля..
    Отоплявам с инвертор мидея помещение 15кв/м с 3 м тавани, в стара коооперация, дебели стени без изолация, една външна издадена стена с 3 прозореца от ПВЦ. Няма ТЕЦ, нама съседи, ако оставиш стаята зимата без отопление - ще загинеш ;-), може би ще стане почти колкото е навън. Е мога да ти кажа че климатика се справя найстина много добре, и на други места отоплявам с климатици от среден клас, мога да кажа че с този спокойно можеш да караш дори при големите студове - например миналата зима когато вечер имаше -16, -17 градуса в София.
    Въпросния климатик обаче е от по-новата серия ДЦ инвертори на Мидея и е малко по-скъп, но определено смятам че с цената си е оптимума в отношение цена/качество - нещо за което тук рядко се говори.
    Конкретния модел е MSG - 09HRDN1.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #26

    Re:Една жена в нужда :)

    мидея недей ги заглежда изобщо .. подобна пласмасова дрънчаща кутийка аз лично не бих си сложил и за 200 лв ,в момента чувам на съседа си на долния етаж мидеята а моя който е точно под прозореца ми не го чувам ... аз лично за детска освен машина на 100 волта друга не бих сложил ,така съм и направил в къщи .. вярно че е скъпичка но става дума за комфорта на детето ти все пак..22ка ти е достатъчна, ще ти служи поне 10 години като поне 5 от тях ще е технологично напред от актуалните модели на 220 волта .. за хола може да се вземе мощен марков конвенционален климатик ,примерно препоръчания Дайкин.

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #27

    Re:Една жена в нужда :)


  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #28

    Re:Една жена в нужда :)

    Климатиците вече са сложени, за което благодаря най-вече на vanko68 и Aleksandars, защото помогнаха много със съвети и с монтаж на машините..
    В крайна сметка се спряхме на Daikin FTYN50F за голямата стая и на Toshiba RAS-225 (втора ръка) за малката.
    Времето не е било много студено и не сме се убедили още в качествата на Дайкина, но у нас е топло и ходим по къс ръкав при зададена температура 20 градуса на Дайкина и 21 на Тошибата..
    Дайкинът наистина е малко по-шумен, но ние имаме тренинг от двете Мидеи, които имахме в квартирата..
    Тошибата е супер мъничък и супер тих, но се чува едно боботене от външното тяло, което е леко дразнещо.. Отдавам го на вибрации, защото се чува нещо като стържене на метал в метал (тялото върху стойката предполагам)...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #29

    Re:Една жена в нужда :)

    scorpia - сложете тампони между стойката и външното тяло и няма да чувате нищо вътре.Говоря за тампони за климатик с прекъснат болт които са.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Игра като за жена?
    От taipan във форум ИГРИ
    Отговори: 20
    Последно: 24-08-10, 15:23
  2. Вземате ли пари от жена си?
    От mobidob във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 19
    Последно: 20-04-10, 21:46
  3. Жена иска да си купи DVD Elite! ;) Помогнете, моля
    От svetlik във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 9
    Последно: 23-06-06, 15:12
  4. Маршрутка уби жена в София
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 14
    Последно: 18-02-06, 11:33
  5. Идеалната жена...особено за хардуеристи:)
    От gkirev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 24
    Последно: 14-09-03, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе