Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Една жена в нужда :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #1

    Една жена в нужда :)

    Здравейте!
    Не веднъж сте ми помагали (в избора на пералня, хладилник, духалка и 2 климатика)..
    Сега отново се нуждая от помощта ви, защото вече имаме собствено жилище и се налага отново да монтираме климатици..
    Малко повече за апартамента, стаите и изложението - изложение северозапад (доста неблагоприятно откъм отопление), стаите са общо взето 2 бр. - 1 малка около 10-12 кв.м. (детскта стая), изцяло вътрешна и вдадена навътре с балкон отпред..
    Другото - хамбар! Холо-трапезария-спалня с бокс към нея и преходен коридор........ Квадратура около 30 кв.м. без коридорчето (то е към 2 кв.м.)..
    Разполагаме с около 2000-2500 български левчета..

    Първаночално се бяхме насочили към General (конвенционални ASH 12 UB) и за двете стаи, но днес момчето от Булклима, което дойде да огледа каза следното: Моделът е неподходящ както за едното помещение, така и за другото.. В малкото постоянно ще става течение и е непригодно за детска стая, защото моделът е силен за там, а за голямото помещение пък е слаб.. Каза, че като паднат температурите под 0 ще се зори яко.. Предложи два варианта за големия хамбар -
    - 1739.00 лв. ASHB12LD Plasma - Инверторен
    - 1489.00 лв. ASHA12LGC - Инверторен


    За малкото помещение предложи 1340.00 лв. ASHA07LGC - Инверторен..

    Първо, както и да го смятаме, парите няма да ни стигнат! Второ - излишно е в малкото помещение да слагаме General, при положение, че човекът каза, че и обикновенна духалка ще ни върши работа..
    Именно заради това решихме в малката стая да се сложи една обикновенна Мидея, 9-ка най-вероятно..

    И тук идвате вие!
    1. Интересува ме какво е вашето мнение за първоначалният ни избор (ASH 12 UB) и за двете стаи?
    2. Ако трябва да избираме между ASHB12LD Plasma и ASHA12LGC, на кой да се спрем (от гледна точка на ефективност при 30 кв.м. стоя)
    3. За малката стая какъв климатик да изберем? Мога да огранича предложенията до Мидея (както споменах), но нямам понятие от качествен конвенционален модел в момента..

    Моля, помогнете ми отново, защото само вие можете!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Една жена в нужда :)

    За тези 30 кв LGC е малък.Имаш към 78 кубика за голямата стая, значи и трябват към 5 кв отоплителна мощност, т.е 12 LDC е на границата, ако нямаш изолация може да е малък, но мисла, че ще стане-машината е добра.За малката стая 7-цата става, но има и друг вариант - 9USB за по-малко пари.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #3

    Re:Една жена в нужда :)

    За малката стая не мога да отделя повече от 800 лева с монтажа, така че имайте го предвид.. Единят климатик ще е за сметка на другия..
    В този случай за малката стая не ми върши работа нито 7-цата, нито 9 USB, която е почти на цената на 12 USB..
    Предложете ми конвенционална Мидейка за там, моля..

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Една жена в нужда :)

    Колко е голямо детето.Според мен там не трябва да правиш компромис.Пък и защо не ползвате Кредит енергийна ефективност, мисля, че все още дават пари.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #5

    Re:Една жена в нужда :)

    Ще ползвам, но пак не мога да си позволя повече от 2500 лв.
    п.п. Детето е малко - на годинка и девет месеца..

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Една жена в нужда :)

    Цитат Първоначално публикувано от scorpia
    Ще ползвам, но пак не мога да си позволя повече от 2500 лв.
    п.п. Детето е малко - на годинка и девет месеца..
    Според мен за да не студувате general 14LC с 5.6 кв отоплителна мощност ще е достатъчен за хола.Може понякога да не смогва при голями минуси -15 -20градуса, ако задържи повече от 3 дни, но това е най подходящото според мен.Развърта се до 8.4 кв върхова мощност което е доста добре.дори подовия ми дайкин не достига до толкова, а само до 8.1 кв.

    друга възможност е дайкин FTXS42G, но съм малко резервиран по отношение н а неговата мощност и възможност да отоплява 30кв.м., като знам кака се справя подовия ми дайкин FVXS50F с моя хол- 29.1 кв.м. при минусови температури му е трудно да направи 25-26 градуса, камо ли да ги задържи.

    трети вариант е дайкин FTYN 50F и с останалите 1000 лева друг климатик в малката стая. дайкина е обикновен и е шумен .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #7

    Re:Една жена в нужда :)

    Да споделя и моя опит ,че помещенията с ми подобни.Голямо помещещение с 33 кв.м. топля с 12 FUJI 12LCC и при по ниските температури не се справя.За там по- добър избор е 18 ка инвертор напр. свестен панасоник ако фуджито е ксъпо.А за малката стая (13кв. е моята) избрах 9 ка Къриър и 9 за там е добре.Погледни и програмата за енергийна ефективност и парите ще стигнат с нея.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:Една жена в нужда :)

    Цитат Първоначално публикувано от dani_k
    Да споделя и моя опит ,че помещенията с ми подобни.Голямо помещещение с 33 кв.м. топля с 12 FUJI 12LCC и при по ниските температури не се справя.За там по- добър избор е 18 ка инвертор напр. свестен панасоник ако фуджито е ксъпо.А за малката стая (13кв. е моята) избрах 9 ка Къриър и 9 за там е добре.Погледни и програмата за енергийна ефективност и парите ще стигнат с нея.
    general 14 LC щ е е достатъчен за хола, но в никакъв случай не бих препоръчал панасоник.По-добре митсубиши илектрик MSZ GE 50 VA 2300лева, опне наистина топли, от опита с него който имам три години, духа доста топъл въздух и по принцип не ми се е случвало да духа хладък въздух зимата.Но мицубишито консумира 1.73 кв срещу 1.45 на генерала а топлят еднакво, като дори general- има по -висока върхов амощност 8.4 срещу 7.8 на мицубиши.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #9

    Re:Една жена в нужда :)

    Малеее, какви са тия цени 12LGC 1500лв. Това предполагам е в София, все си мислех, че там цените са по-тънки от провинцията. Моя го взех за 1285 с монтажа, 3г. гаранция и без необходима профилактика. Чак 200лв разлика

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:Една жена в нужда :)

    Мисля да споделя мнение на мой клиенти със точно толкова голямо помещение 32м2 с една външна стена и гипсокартон вътре но блока още няма обитатели в съседни апартаменти. Та всички консултанти им бяха препоръчвали 12ка инверторна като идеална за там аз им предложих 18ка инвертор и сега на профилактиката хората казаха че в големите студове се усещал лек спад в температурата но са много доволни и не съжаляват за 18ката. Така че за тази кубатура си е нужна една MSG-18HRN1 клас А сега модела е 1200лв а за малката стая една MSG-09HRI ще е перфектна за сумата от 569лв.Така влизате в бюджета а и ще останат пари. Мога да предложа и Фуджи но там парите няма да стигнат а и инверторите на мидея са тихи така че ще останете доволни.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #11

    Re:Една жена в нужда :)

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Мисля да споделя мнение на мой клиенти със точно толкова голямо помещение 32м2 с една външна стена и гипсокартон вътре но блока още няма обитатели в съседни апартаменти. Та всички консултанти им бяха препоръчвали 12ка инверторна като идеална за там аз им предложих 18ка инвертор и сега на профилактиката хората казаха че в големите студове се усещал лек спад в температурата но са много доволни и не съжаляват за 18ката. Така че за тази кубатура си е нужна една MSG-18HRN1 клас А сега модела е 1200лв а за малката стая една MSG-09HRI ще е перфектна за сумата от 569лв.Така влизате в бюджета а и ще останат пари. Мога да предложа и Фуджи но там парите няма да стигнат а и инверторите на мидея са тихи така че ще останете доволни.
    Цените, предполагам са без монтаж?!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Една жена в нужда :)

    Естествено че са без монтаж защото всяка фирма си решава на какви цени да работи.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #13

    Re:Една жена в нужда :)

    Добре, знам ,че ще скокнат всички специалисти-продавачи на японски климатици но реших ,че има на добра цена климатик за малката стая. Предлагам да проучиш модела на HAIER HSU-09HVA103R2(DB). Имам преки впечатления от този климатик защото го ползвам от 1година и половина.Отоплявам 13.5 м2 стая която е с две външни стени и през миналата зима нямах никакви проблеми и със температури от -15 градуса.
    Климатика е DC inverter.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Една жена в нужда :)

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Мисля да споделя мнение на мой клиенти със точно толкова голямо помещение 32м2 с една външна стена и гипсокартон вътре но блока още няма обитатели в съседни апартаменти. Та всички консултанти им бяха препоръчвали 12ка инверторна като идеална за там аз им предложих 18ка инвертор и сега на профилактиката хората казаха че в големите студове се усещал лек спад в температурата но са много доволни и не съжаляват за 18ката. Така че за тази кубатура си е нужна една MSG-18HRN1 клас А сега модела е 1200лв а за малката стая една MSG-09HRI ще е перфектна за сумата от 569лв.Така влизате в бюджета а и ще останат пари. Мога да предложа и Фуджи но там парите няма да стигнат а и инверторите на мидея са тихи така че ще останете доволни.
    Каква е номиналната отоплителна мощност на тази Midea 18HNR1 и колко консумира?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #15

    Re:Една жена в нужда :)

    А пък аз, точно тази Мидея (MSG-18HRN1) не мога да я открия...
    Намирам една MSG-18HRDN1, клас А за охлаждане и клас В за отопление.. Не знам дали е същата?

    Програмата за кредитиране на 100% ли връща 20% от стойността на климатика? Възможно ли е да стане засечка и да не ни одобрят?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Игра като за жена?
    От taipan във форум ИГРИ
    Отговори: 20
    Последно: 24-08-10, 14:23
  2. Вземате ли пари от жена си?
    От mobidob във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 19
    Последно: 20-04-10, 20:46
  3. Жена иска да си купи DVD Elite! ;) Помогнете, моля
    От svetlik във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 9
    Последно: 23-06-06, 14:12
  4. Маршрутка уби жена в София
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 14
    Последно: 18-02-06, 10:33
  5. Идеалната жена...особено за хардуеристи:)
    От gkirev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 24
    Последно: 14-09-03, 21:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе