Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 79

Климатик - нов или 2-ра употреба?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #16

    Re:КЛИМАТИК - НОВ ИЛИ 2-РА УПОТРЕБА?

    Ей злобно човече си. Мислих да ти напиша каквото мисля но съм възпитан да не одговарям на лошото с лошо.
    И никой не може да ме убеди че хората си изхвърлят хубавите клими без причина.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:КЛИМАТИК - НОВ ИЛИ 2-РА УПОТРЕБА?




    Спрете Са бРе, Имайте милост Ша Пукна от Смях

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #18

    Re:КЛИМАТИК - НОВ ИЛИ 2-РА УПОТРЕБА?

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    Абе намира се тук-там моделчето, а за класите си е баш така, пък Fujitsu ASHB09LD Plasma си е 2 класи отгоре, но е със 150лв. (с включен монтаж) над бюджета му.
    Искам да те питам само едно нещо. Как определяш един климатик каква класа е? Дали това се определя от наличните на плазма или друга екстра или се определя от работата му при различни режими. Виждал ли си таблици и номограми с характеристиките на климатиците при различни температури и влажности. Помилси, защо Даикин и Митсубиши хеви са на първо място сред всички климатици. Ако не си наясно питай. Вярно че, че тези характеристики не се дават на обикновения потребител. Досега само MMC и други дилъри съм виждал да дават характеристики на климатик при -10 градуса. На 90% от климатици ако се дават такива характеристики никой няма да ги купува.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #19

    Re:КЛИМАТИК - НОВ ИЛИ 2-РА УПОТРЕБА?

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Аз бих препоръчал или LC на fujitsu-general или daikina който Vanko предложи горе долу са на еднаква цена и еднакви параметри така че според мен са си еднакъв клас.

    LCC е страхотно климче,но не се намира дори при вносителите. Ако се открие,ще е бая късмет...Затова и предложих 25D
    ДОК,само гледай сега какъв отговор ще ти се избаца...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #20

    Re:КЛИМАТИК - НОВ ИЛИ 2-РА УПОТРЕБА?

    Ми аз все още имам 10бр. 9-ки на склад намират се тук таме който си е заредил.А вносителите наистина нямат.
    Аз лично 09LGC няма да го предлагам за напред докато не се появи новия модел.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #21

    Re:КЛИМАТИК - НОВ ИЛИ 2-РА УПОТРЕБА?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Искам да те питам само едно нещо. Как определяш един климатик каква класа е? Дали това се определя от наличните на плазма или друга екстра или се определя от работата му при различни режими. Виждал ли си таблици и номограми с характеристиките на климатиците при различни температури и влажности. Помилси, защо Даикин и Митсубиши хеви са на първо място сред всички климатици. Ако не си наясно питай. Вярно че, че тези характеристики не се дават на обикновения потребител. Досега само MMC и други дилъри съм виждал да дават характеристики на климатик при -10 градуса. На 90% от климатици ако се дават такива характеристики никой няма да ги купува.
    Тъй като питането ти не беше за "само едно нещо", ще ти отговоря на няколкото:
    1. " Как определяш един климатик каква класа е?" - отговорът сам се обади по-долу
    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Ей това е ТВОЯ климатик:
    http://v-clima.com/prod.php?id=daikin_ftxs25d_arxs25f
    Една класа е над 09 LGC.
    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    ......
    ДОК,само гледай сега какъв отговор ще ти се избаца...
    търси при източника - той ще ти обясни!
    2. "Дали това се определя от наличните на плазма или друга екстра или се определя от работата му при различни режими." - не мислиш ли, че ще е второто?! + първото естествено.
    3. " Виждал ли си таблици и номограми с характеристиките на климатиците при различни температури и влажности. " - да, виждал съм и съм ги разглеждал - но само при различни темпеартури! Ще ми бъде много интересно и приятно, да ни покажеш таблиците и с различните влажности, става ли?! Благодаря ти предварително!
    А сега ти ми отговори - виждал ли си "таблици и номограми с характеристиките на Fujitsu General ASHB09LD при различни температури и влажности", или само си питаш?!
    4. "Помилси, защо Даикин и Митсубиши хеви са на първо място сред всички климатици." - на първо място по какво имаш предвид...?!?! Аз мога да ти спомена, че на първо място по продажби в Япония, е именно Fujitsu.
    Относно дали ще се купуват климатиците, ако се даваха "въпросните" характеристики - едва ли това щеше да окаже голямо влияние, но виж - ако и тук се въведе и използва APF вместо СОР - тогава някои марки ще си заминат от пазара ни.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #22

    Re:КЛИМАТИК - НОВ ИЛИ 2-РА УПОТРЕБА?

    Абе хора не се карайте заради някакви климатици!
    Просто Ви попитах за мнения ,а не да чета дразги между колеги.БЛАГОДАРЯ ЗА ОТЗИВЧИВОСТА.
    Предлагат ми сега FUJI 12-ка пак нов за 1300лв. По добре ли е от другите.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #23

    Re:КЛИМАТИК - НОВ ИЛИ 2-РА УПОТРЕБА?

    Каарски,то и голфа е първи по продажби,и то не само в Германия,но това ИЗОБЩО не означава,че е Ном 1.
    Западен-по-добър от кои?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #24

    Re:КЛИМАТИК - НОВ ИЛИ 2-РА УПОТРЕБА?

    vanko68 : Климатик Fujitsu General ASH-A12LGC
    ,
    Климатик Fujitsu AS-E22T
    ,
    FUJI 12-ка
    или 2-ра у-ба????????

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #25

    Re:КЛИМАТИК - НОВ ИЛИ 2-РА УПОТРЕБА?

    Ванковски, абе голфа 2 (а и 3-ка) си е запазената марка и най-продавана кола при пазарджиклии, но това не я прави най-продавана нито за Германия, нито №1, ама това си е в Бг де, а в Япония ако си с най голям пазарен дял - и при тази конкуренция, дали пък няма да има защо да е така?!
    По тази ти логика, то и СОНИ не са №1, защото са с най-голям пазаре дял там..... ама знае ли човек - японска му работа, а?!

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #26

    Re:КЛИМАТИК - НОВ ИЛИ 2-РА УПОТРЕБА?

    Не съм сигурен, че ще намериш Fujitsu AS-E22T втора употреба. Според мен и двата климатика са неподходящи. Единия е прекалено мощен, а другия е прекалено немощен.

    @ванко - оди ти у Перник, да видиш, кой е номер едно!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #27

    Re:КЛИМАТИК - НОВ ИЛИ 2-РА УПОТРЕБА?

    Абе хора 20 години се занимавам с автомобили...Завършил съм Механо техникум и ТУ специялност ,,Верижни и колесни машини" с 5,75 .Питайте и ще ви кажа за ГОЛФ2 и Голф # разлики ,прилики ,кой е по-добър и ефективенно това ,ако не съм объркал е форум за климатици. Та дайте комент по въпроса.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #28

    Re:КЛИМАТИК - НОВ ИЛИ 2-РА УПОТРЕБА?

    zapaden, провери по фирмите в твоя град за FUJITSU/FUJI 09LCC - цената се вмества в бюджета ти (заедно с монтажа).

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #29

    Re:КЛИМАТИК - НОВ ИЛИ 2-РА УПОТРЕБА?

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    ... не я прави най-продавана нито за Германия...
    Извинявай много,не знаех че спец като теб е в час и с тази материя,явно от Ауто билд са се объркали нещо хорицата вече 20-25 години. Ще им предам за мнението ти и дано се поправят веднага...
    Откога Фуджицуто стана най-добрия климатик,щот бил най-продаван,пак не схванах.Явно съм си такъв - схванат. Или пък ти не ставаш с доводите си....
    Западен - няма да го намериш тва LCC.Търси Дайкин FTXS 25 D,1300 - 1400 е с монтажа

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #30

    Re:КЛИМАТИК - НОВ ИЛИ 2-РА УПОТРЕБА?

    На човека му трябват 2,5 kW отопление. A както съм казвал и друг път - 09LCC е 12ка - 3,6kW.

    @Каар въздържай се от съвети "по принцип". Пък и изобщо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Информация за климатик втора употреба
    От ivan_petrov80 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 18-10-13, 10:31
  2. КЛИМАТИК ЗА ОФИС 35 м2... НОВ ИЛИ ВТОРА УПОТРЕБА
    От pironkov1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 08-10-13, 11:11
  3. Отговори: 1
    Последно: 23-06-11, 17:25
  4. Има ли от къде да закупя климатик 2-ра употреба в Бургас?
    От LEGAL във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 26-03-11, 18:43
  5. Какъв климатик ползвате - нов или втора употреба?
    От blue1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 05-06-07, 18:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе