Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Програма за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #1

    Програма за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Здравейте,
    Някой сблъсквал ли се е с Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL?
    Имате ли впечатления от тази програма ? Работи ли ваобще? Коя банка е най-добра ?
    Ако някой има някаква впечатления или е ползвал програната моля да сподели , защото мисля да си пазаря климатик с нея.
    Благодаря ви предварително за мненията .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    След като прочетох процедурата и предлаганите модели се отказах.
    Прекарах го през фирма и си взех 20% и + нещо отгоре.
    С тази спомената програма навярно ще стане за Коледа .

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #3

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Днес говорих точно по този въпрос в Прокредитбанк. Казаха ми, че може да стане и за седмица. Трябва документ за доказване на дохода(фиш, договор) и оферта от фирмата, която ще го достави. Офертата се проверява от тяхна доверена фирма, в същото време те проверяват тебе и ако на двете места има О.К. ти отпускат кредита по сметката. До 4месца трябва да ги използваш по предназначение, което се доказва с приемо-предавателен протокол. Като им занесеш този протокол ти отпускат 20-те процента по сметката и можеш да ги ползваш както искаш - да ги теглиш или да ги оставиш за погасяване на няколко месечни вноски. Това ми казаха, а как работи - не знам.

  5. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #4

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    offtopic:
    Доколкото съм запознат в програмата е записано :
    Агенцията по енергийна ефективност /АЕЕ/, Европейската комисия и Европейската банка за възстановяване и развитие /ЕБВР/, разработиха нова кредитна линия за жилищния сектор на стойност 50 млн. евро с цел ПОДПОМАГАНЕ на българските домакинства в намаляване разходите за отопление.

    Не ми ясно как ме подпомагат , но че подпомагат банките - спор няма. Защо да не мога да платя от джоба си и да ме подпомогнат?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #5

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Значи взехме си дограмата с такъв заем от Райфайзен.
    Тяхната оферта беше 11% лихва за целия период на заема /не на година а за целия период, без значение колко е голям/ като тези 20% ти ги връщат в кеш пара или ти намаляват главницата, което ти избираш. Има и още 40-50 лв разни такси.
    Чистата печалба за нас беше около 5-6% и разсроченото плащане.

    това, което пише sclera e точно така - подпомагат банките със сигурност.
    Освен това след като си направил сделката, твоят кредит се "предлага" за подпомагане. Има вероятност да не одобрят това предложение. Но мисля, че ако отговаряш на критериите те одобряват /за климатици мисля, че трябваше да са инверторни с COP>3/, които пише на страницата на REECL.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #6

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Аз след като изчетох условията реших, че ми стига само ХХХфикациите да ме правят на маймуна.
    Не желая и други институции да ми се подиграват.

  8.  
     
  9. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #7

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Схемата е следната (премината е миналата седмица - банка ДСК, провинциален клон, молбата е за "термопомпена система"):
    1. Отивате в банката и ви дават стандартен формуляр за банков кредит (заем) и формуляр (оферта) който го попълват доставчиците на климатика. Попълвате вашият формуляр, фирмата - офертата. (ние искахме Фуджитсу 12 ЛЦ, моят съвет е да не избирате екзотични модели - нео/мео, елит и т.н.)
    2.Носите ги в банката - "кихате" 25 кинта такса за разглеждане, откривате си сметка.
    3.Обаждат се да кажат дали сте одобрени- в нашият случай мина една седмица между подаване на попълнените документи и положителния отговор.
    4. Подписвате договор.
    5. Взимат ви еднократно 15.60 (щото климатика е 1560 без монтаж) лева за управление и после си теглите парите.
    6. Плащате климатика (монтажа го плащаме отделно (за да спестим 36 кинта ДДС), но може ако искате климатика и монтажа да са на една цена и да ви дадат кредит за двете).
    7.При монтажа екипа попълва монтажна карта и заедно с оригиналната фактура и молба (3 броя) ги носите в банката.
    8.Разглеждат ги и след 2-4 седмици ви викат да преподпишете договора, като или намалят броя/размера на месечните вноски или ви кихат 20% от паричките.
    Общо взето това е - няколко ходения до банката и далаверата за нашия случай е малко над 200 кинта - горе/долу ДДС-то на климатика. (това при изплащане на 6 месчни вноски по ...ъъъъ....268 кинта на месец - без намалението)

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #8

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    А в прокредит банк искат ли поръчители ?

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #9

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Мисля, че зависи от сумата - трябва да се пита.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    5
    #10

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    От началото на месеца има нови правила за " Кредит енергийна ефективност ". Като Банките вече не отпускат цялата сума за закупуване на климатика , а някакъв процент. Колко точно незнам.
    Като цяло това беше доста успешна кампания за хората . Вземаш климатика на изплащане (без лихва ) за 1 г. И ти преспадат ( 5 -10 ) % . Всяко домакинство се подпомага еднократно .

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #11

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Това е бланката която се попълва --> http://klimatici.com/info/oferta-pmp-dy.pdf
    Фирмата от която изкаш да си купиш климатик ти прави проформа фактура и отиваш в банката. След като ти одобрят кредита е задължително да получиш приемопредавателен протокол или по-добре фактура за сумата на кредита.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #12

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    А има ли одобрен по тази програма в този форум

    р.р. а с вече върнати 20 процента !!!!!!!!!!!!!!!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #13

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Цитат Първоначално публикувано от lada2107
    Здравейте,
    Някой сблъсквал ли се е с Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL?
    Имате ли впечатления от тази програма ? Работи ли ваобще? Коя банка е най-добра ?
    Ако някой има някаква впечатления или е ползвал програната моля да сподели...
    Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL не е направена да подпомага българските граждани!
    Тя така е направена, че да те "мотат", да ти губят ценото време и да те унижат максимално, въпреки обещанията които се дават пред Брюксел.
    Всичко остава само на книга...бля-бля-бля
    http://ec.europa.eu/energy/demand/le...ulgaria_bg.pdf

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #14

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    След като се запознах с всичките такси и процедури по програмата , реших да не я ползвам !Почти нищо не се печели а процедурите и губенето на време не си заслужават

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #15

    Re: Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома REECL

    Ако примерно си решил да вземаш техниката на лизинг, имат смисъл 20%, иначе не си заслужава. Имам позната банков служител, която се възползва от програмата, като е избегнала губенето на време и т.н. С други хора предполагам ще е ходене по мъките, доказване на доходи, сметки от последните месеци и кой знае още колко глупости (точно обратното на ипотечните кредити).

    За Европа е ясно , че ще е различно. Там насърчават хората за тази програма, без спънки и т.н. С тази програма предполагам , че банките печелят по-малко и затова тука се гаврят с хората.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Закупуване на климатик по програма за енергийна ефективност
    От kiks във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 12:20
  2. Кредит енергийна ефективност от техномаркет
    От dinko69 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 53
    Последно: 24-10-12, 19:34
  3. Климатици по програма Енергийна ефективност
    От ivo75 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 31-10-11, 19:05
  4. Отговори: 33
    Последно: 04-12-09, 22:14
  5. Ефективност при работа под номинал
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 22
    Последно: 27-11-08, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе