Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 75
Like Tree3Одобрявам

Подов климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #31

    Re:Подов климатик

    дайкинския модел има вариянт да се вгражда в стената, така не се пречка толкова и не заема място. чупят се едни ламели от задната страна в зависимост колко искате да го вкопаете.
    може и другите марки да го имат това. удобно е и си е екстра за която не се споменава много много.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #32

    Re:Подов климатик

    А това за разстоянието от минимум 2 метра, само за отпред ли важи? В смисъл ако близо до тялото е и спалнята, встрани обаче, проблем ли е? Или трябва врадиус от два метра да няма нищо? Че така като четох се самонавивам за подов климатик, но в спалня от 10 кв.м. може да е трудно .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #33

    Re:Подов климатик

    Само за отпред е, отстрани смуче въздух само и са достатъчни 30-50см само.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    12
    #34

    Отговор: Re:Подов климатик

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Само за отпред е, отстрани смуче въздух само и са достатъчни 30-50см само.
    Дайте мнения за подовите климатици на Daikin FVXS 35 F и Fuji electric RGF 14 LA ?
    Цена и качество?

    Bярно ли е че всички МОДЕЛИ Fuji elektrik са китайски?
    Този пост е редактиран от maina032; 19-02-13 в 17:19.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #35

    Отговор: Подов климатик

    RGF 14 LA - е с доста по мощен и ще има резерв когато на вън стане много студено. Аз, ако трябва да избирам между двата бих взел Fujito.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    12
    #36

    Отговор: Подов климатик

    Благодаря за отговора, а относно това къде се прави Fuji RGF 14 LA, не чух мнения???

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #37

    Отговор: Подов климатик

    Всичко се прави в Китай или Тайланд, което не е от значение.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    12
    #38

    Отговор: Подов климатик

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Всичко се прави в Китай или Тайланд, което не е от значение.
    Благодаря на всички !
    Но явно, че хората не купуват много...много от подовите климатици.
    Очаквах повече мнения за това Fuji electric RGF-14 LA ?

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #39

    Отговор: Подов климатик

    Ако ги имаш парите за Fuji-то го грабвай без да се замисляш.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    19
    #40

    Отговор: Подов климатик

    Аз съм с General (демек пак Fujitsu) модел 14LA над пода в спалнята. Топли като пушка. Нощем го оставям на Quiet и не го чуваме. Като го избирах гледах в сервизното му колко може да отдава при -15 и никога не се е озорвал при мен дори когато навън е било малко по-студено. То повече от 22 градуса не съм му и задавал през деня, а нощем спим на 19 и ми е по-топло от колкото предпочитам ако бях сам. Лесно се вади и чисти филтъра. Когато му намаля зададената температура малко и си затваря долната клапа, но като трябва да достига по-висока я отваря сам. Външното тяло бръмка малко като котка отвън, но вътре не се чува. Само не ми харесва, че отворчето за отичане на размразената вода е малко и става висулка под него. В голям студ пробивах няколко пъти леда за да може да се отече водата и не се натрупва вътре.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #41

    Отговор: Подов климатик

    Fujitsu-General подовите са им с 2 турбини на вътрешното тяло което също не е от малко значение просто от подовите за момента нямат конкуренция затова са и по-скъпи! А малкия отвор на тавата не е проблем да се разшири с боркорона или да се сложи нагревателче!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #42

    Отговор: Подов климатик

    Разглеждам подовите климатици и ми прави впечатление , че единствено MHI слагат топ модела си на външно тяло като запазват цената си Mitsubishi Heavy SRF/SRC ZJX-S ( външно тяло ZJX-S ) това се намира за покраи 2100 лв за 25-ца и с 200 лв отгоре за 35-ца с монтажа ( от него няма никакви отзиви за момента ) това мисля , че си заслужава най-много . От другите ME слагат външно тяло GE..VA което не блести с нещо и няма сравнение с ZJX-S а струва с 500 лв повече ... безумние . Midea-та посочена по горе изобщо няма и да и погледна параметрите за 1000 лв може и да си залсужава ... Toshiba гледам слагат външното на Сузуми RAS-10SAV2-E а не на по високия си клас ( някои Daiseikai ) а цените са по високи от на стения Daiseikai ... Дайкина е на най-добри пари , но ако размразява на всеки час ... MHI-то е номер едно при подовите за мен . Fujitsu -то не го знам с какво външно тяло е . Сега погледнах за Hitachi Raf/Rac-25NX2 има го на цени от 1400 лв с монтажа също е любопитно с кое външно е , и то ще размразява по часовник ама 100 % няма да замръзне зимата .


    П.П. Възможна ли е комбинация на подово MHI с външно ZJ-S ? ( защото ако може цената за 25-ца ще е към ~ 1500 лв предполагам )
    Този пост е редактиран от Madj0; 19-03-13 в 12:03.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #43

    Re: Подов климатик

    Подовото ME сме го комбинирали и със външно тяло VABH-това е №1,стига да може да си го позволиш.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #44

    Отговор: Подов климатик

    Имайки предвид цената в комбинация с GE.. VA ~ 2700 лв с монтажа за 25-ца мислиш ли , че е конкуренция на MHI -то защото аз не . Даже не мисля , че е много по добро ( нека разбиращите колеги да кажат ) . Ако цената няма значение ще си пусна газовия котел и няма да ми духа , шуми , дефроства , чистя филтри и да се надявам да ме топли при - 20 . А особено ако цената за 25-ца с VABH отива на 3500 лв там какви японки могат да се намесят дето тоя VABH трудно ще ги стигне ( само дето не са подови ) .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    Русе
    Мнения
    95
    #45

    Отговор: Подов климатик

    П.П. Възможна ли е комбинация на подово MHI с външно ZJ-S ? ( защото ако може цената за 25-ца ще е към ~ 1500 лв предполагам )[/QUOTE]

    няма такава възможност

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на подов климатик за 35-40кв.м
    От MB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 20-10-11, 16:03
  2. Плюсове на подов тип климатик
    От peterasap във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 27-04-11, 19:28
  3. Продавам подов климатик Дайкин FVXS 35
    От vanko68 във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 06-04-11, 16:53
  4. Стенен или подов климатик?
    От rpetrov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 23-10-09, 23:37
  5. Кой е най-добрия подов инверторен климатик?
    От soon във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 09-05-08, 21:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе