Както казах за съжаление помещението не позволява монтажа на стенен климатик.
Както казах за съжаление помещението не позволява монтажа на стенен климатик.
Подова мидея никога вече няма да взема!Ползвали са некви супер тънки тръби! 3бр. се цепат един път месечно на различни места, отровиха ми живота!Другия минус е безкрайно слабата турбина във вътрешното тяло и на турбо режим е доста слаба и трудно смогва!
Защо COP-а на подовите машини, да речем Mitsubishi Heavy SRF/SRC 35ZJX-S(COP:4) е по слаб от стения вариант(COP:4.44) със същото външно.
Разликата в номиналите е символична само 200W в изходящата мощност, а при равни максимали се вижда, че подовата отстъпва. По очевидна е разликата между подовата 50-ка Mitsubishi Heavy SRF/SRC 50ZJX-S(COP:3.90 при 6kW номинал) и стенния вариант (COP:4.4 при при 6kW номинал) при равни номинали, а при максималите още по-фрапираща, което може и да е грешка в документацията според, която подовия се развърта до 7kW, а стенния до 8.8kW и консумират на max все 2.25-2.26kW.
Вътрешните тела са различни .... вентилатор, топлообменник, консумация на ток и т.н. Една от основните разлики е, че топлообменника на подовото тяло се обдухва по различен начин от стенното следвайки от различната форма на самия него, различната турбина и различния път на въздушния поток...
а кой бихте избрали за отопление - подовия модел(при наличие на място) или стенния при условие, че е с малко по-добри параметри. Тук конкретно визирам горните модели Mitsubishi Heavy SRF/SRC 25ZJX-S, 35ZJX-S и 50ZJX-S. Като не съм ползвал подов съм изпаднал в мисъл да ли да мъча така да планирам разположението на мебелите в спалня, детска и хол, че да има пространство за монтаж на подови или стенните, които ще са или Mitshubishi или Daisekai 6 или нещо не по-лошо, ще съдадат същия конфорт и няма да има осезаема разлика, която да си струва мисленето в посока подови.
Аз също съм в подобна дилема-предстои ъпгрейд на всекидневната и се двоумя между подов МХИ 35ZJX-S или стенен Дайсекай 5?
Ако има възможност за подов монтаж, скачайте смело на МХИ. Имайте предвид, че техническите данни са засечени при идеални условия и не трябва да се избира само по тях.
Не мога да ви препоръчам кой вид да си монтирате. Всичко е въпрос на приоритети.
По принцип подовите тела са по "прикрити" при монтаж, ако се монтират на мястото на бивш радиатор. Топлия въздух се издухва от климатика на по-ниско ниво спрямо стенното тяло, което на теория е много по-добре. Мога само да ви препоръчам, ако изберете подово тяло преди монтажа му да проверите стената на която ще се монтира да е идеално равна. В противен случай, при монтажа, трябва много да се внимава, да не се огъне основата на подовото тяло от прекомерно стягане на планката, тъй като могат да възникнат проблеми с тракане на турбината (получено от дисбаланс)и в последствие разкъсване на гумената втулка на оста и. След евентуална смяна на турбината, ако не е отстранен проблема с "изкривената" планка и прекомерното стягане на вътрешното тяло, следва същия проблем.
Колеги, някой да има наблюдения над тази машина Климатик Fujitsu AGYG12LVCA/AOYG12LVCA | Подови климатици | Климатици - Климатици,цени на климатици и отоплителни системи, Цифровизация 2013 Шумен, Варна, Търговище, Разград от Сатекс ООД или да изрази мнения ако случайно се е сблъсквал с нея и работата й!