И най-важния фактор топлозагуби на помещението без да си проветрявал прекомерно.
И най-важния фактор топлозагуби на помещението без да си проветрявал прекомерно.
Както беше споменато никой не може да отговори на въпроса колко електричество харчи един и същ модел климатик.
Някой от факторите, от които зависи са:
- Големината и топлозагубите на помещението, които са в зависимост също от външните температурни и климатични условия;
- Върху работата на машината и нейната икономичност влияние оказва външната температура и климатични условия, също температурата вътре в помещението;
- Зададената температура за поддържане, колкото е по-висока толкова повече климатика трябва да работи;
- Скоростта на вътрешният вентилатор, колкото е по-ниска толкова ефективността и икономията е по-малка;
- Чистотата на топлообменниците и турбината на вътрешният вентилатор, при замърсени топлообменници и турбина ефективността спада;
- Правилният монтаж - спазване на отстоянията на които трябва да се намират двете тела от стени и предмети, вакуумиране, дължина на тръбен път и др.
Машината харчи ток, когато работи, колкото повече толкова повече.
Мисля ,че съм написала какъв е апартамента - дали има изолация и дограма какаво повече да ви напиша!?
Май само заглавието четете .
Май сестрата стана лоша,и ще извади голямата спринцовка-кажете и някаква сума и да се успокои жената.Попита-valen1 и отговори.
Наистина данните за помещението били дадени, нещо не съм обърнал внимание. За вътрешен апартамент моделът на Daikin 50-ка ще дойде големичък, климатика трябва да е 12-ка или ако ще е по означението на Daikin 35-ца.
Гледам обаче 35-ците на Daikin и виждам, че цените на моделите с по-добри характеристики са високички и започват с модела Daikin FTXS35G/RXS35G - 1 880 лв. Имат и по-евтини 35-ци, но са по-слабички.
Единственият минус на 50-ката за това помещение е от гледна точка комфорта на ползване. Вътрешният апартамент ще има по-малки топлозагуби и климатика по-често ще спира и тръгва, което, ако се спи в стаята ще се усеща. 50-ката няма да харчи повече ток от 35-цата.
Има много теми и собственици пишещи във форума за моделите Fujitsu, Fuji, General. Напиши в търсачката на форума това, което търсиш и чети мненията. Тези три марки си имат и немалко недостатъци, но какво ще си купиш си решаваш сама.
sestra06, не се дразни, че не получаваш точен отговор на въпроса си. Просто никой не може да каже колко ще ти харчи климатика, поне не и точно. 12LDC е напълно достатъчен да ти създаде температурен комфорт и в най-големите студове за тази стая. А относно харченето според мен с изключение на ануари едвали ще ти надхвърля 40лв на месец.Първоначално публикувано от sestra06
valen1/dien/gnf/rist този Fujitsu General, ASHA12LGC ще ми създаде ли температурен комфорт и в най-големите студове?
При твойте условия би трябвало да ти е напълно достатъчен, въпроса е че той е бюджетен климатик и може да имаш паразитни шумове, като изпаряване на фреона, свистене на турбината и тн. Ако това не те притеснява взимай го, ако пък искаш си вземи ЛДС, то е конструирано преди новата бюджетна серия на Фуджитсу ЛГС и тия болежки като цяло липсват. Иначе ЛГС ще те топли и охлажда и е 1000лв. Избора е твой.
Ако взема ЛГС може да имам паразитни шумове, като изпаряване на фреона, свистене на турбината и тн. а ако взема ЛДС няма да ги има - разбрах иначе и двата ще ми топлят .
Мерси за отговора
п.п.Турбината отвън ли е?
PANASONIC CS/CU-E12JKE-3 valen1 и другите съфорумци какво мислите за този модел ?
За твоето вътрешно помещение мисля, че е добър вариант. При външна температура -15 °С изходящата номинална мощност спада до 2 kW. Минимална мощност на отопление 0.8 kW, максимална 6.7 kW. Килограми 9/34. Двуредов външен топлообменник. Официална външна температура до която производителят гарантира добра работа на отопление -15 °С.
Това според мен е максималното топлоотдаване, а не номиналното.Доколкото знам, под 0 градуса в графиките дават 100%натоварване на компресора, или бъркам.
Лесно се разбира дали дадената графика изразява номинална или максимална мощност. Достатъчно е да погледнем, какви са данните при +7 °С, температурата при която по стандарт се посочват характеристиките в каталозите на отопление.
Гледаме в каталозите и сайтовете номиналната отдавана мощност 4.4 kW при +7 °С. Сега поглеждаме графиката и виждаме, че при +7 °С отдаваната мощност е 4.4 kW. Цялата графика показва номинална отдавана мощност. Никъде не е посочено, а пък и никога не съм срещал до определена температура да показва номинална, а след нея максимална.
Отгоре над графиката е посочено при какви условия са получени данните. Comp. Hz: Fh - в сервизното е посочено това съкращение During heating, compressor frequency > Fhrated
F - frequency - честота на въртене
h - heating - отопление
rated - номинална
Със съпругът ми се спряхме на FUJITSU GENERAL ASHB12LD Плазма и PANASONIC CS/CU-E12JKE-3 който и от двата да си купим няма да сгрешим нали?
Мерси за помоща