Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47

Искам да си купя климатик до 1600 лева

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #16

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    И най-важния фактор топлозагуби на помещението без да си проветрявал прекомерно.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #17

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Както беше споменато никой не може да отговори на въпроса колко електричество харчи един и същ модел климатик.

    Някой от факторите, от които зависи са:
    - Големината и топлозагубите на помещението, които са в зависимост също от външните температурни и климатични условия;
    - Върху работата на машината и нейната икономичност влияние оказва външната температура и климатични условия, също температурата вътре в помещението;
    - Зададената температура за поддържане, колкото е по-висока толкова повече климатика трябва да работи;
    - Скоростта на вътрешният вентилатор, колкото е по-ниска толкова ефективността и икономията е по-малка;
    - Чистотата на топлообменниците и турбината на вътрешният вентилатор, при замърсени топлообменници и турбина ефективността спада;
    - Правилният монтаж - спазване на отстоянията на които трябва да се намират двете тела от стени и предмети, вакуумиране, дължина на тръбен път и др.

    Машината харчи ток, когато работи, колкото повече толкова повече.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #18

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Мисля ,че съм написала какъв е апартамента - дали има изолация и дограма какаво повече да ви напиша!?
    Май само заглавието четете .

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #19

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Май сестрата стана лоша,и ще извади голямата спринцовка-кажете и някаква сума и да се успокои жената.Попита-valen1 и отговори.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #20

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Наистина данните за помещението били дадени, нещо не съм обърнал внимание. За вътрешен апартамент моделът на Daikin 50-ка ще дойде големичък, климатика трябва да е 12-ка или ако ще е по означението на Daikin 35-ца.

    Гледам обаче 35-ците на Daikin и виждам, че цените на моделите с по-добри характеристики са високички и започват с модела Daikin FTXS35G/RXS35G - 1 880 лв. Имат и по-евтини 35-ци, но са по-слабички.

    Единственият минус на 50-ката за това помещение е от гледна точка комфорта на ползване. Вътрешният апартамент ще има по-малки топлозагуби и климатика по-често ще спира и тръгва, което, ако се спи в стаята ще се усеща. 50-ката няма да харчи повече ток от 35-цата.

    Има много теми и собственици пишещи във форума за моделите Fujitsu, Fuji, General. Напиши в търсачката на форума това, което търсиш и чети мненията. Тези три марки си имат и немалко недостатъци, но какво ще си купиш си решаваш сама.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #21

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Цитат Първоначално публикувано от sestra06
    Мисля ,че съм написала какъв е апартамента - дали има изолация и дограма какаво повече да ви напиша!?
    Май само заглавието четете .
    sestra06, не се дразни, че не получаваш точен отговор на въпроса си. Просто никой не може да каже колко ще ти харчи климатика, поне не и точно. 12LDC е напълно достатъчен да ти създаде температурен комфорт и в най-големите студове за тази стая. А относно харченето според мен с изключение на ануари едвали ще ти надхвърля 40лв на месец.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #22

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    valen1/dien/gnf/rist този Fujitsu General, ASHA12LGC ще ми създаде ли температурен комфорт и в най-големите студове?

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #23

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    При твойте условия би трябвало да ти е напълно достатъчен, въпроса е че той е бюджетен климатик и може да имаш паразитни шумове, като изпаряване на фреона, свистене на турбината и тн. Ако това не те притеснява взимай го, ако пък искаш си вземи ЛДС, то е конструирано преди новата бюджетна серия на Фуджитсу ЛГС и тия болежки като цяло липсват. Иначе ЛГС ще те топли и охлажда и е 1000лв. Избора е твой.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #24

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Ако взема ЛГС може да имам паразитни шумове, като изпаряване на фреона, свистене на турбината и тн. а ако взема ЛДС няма да ги има - разбрах иначе и двата ще ми топлят .
    Мерси за отговора

    п.п.Турбината отвън ли е?

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #25

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Турбина има само вентилаторът на вътрешното тяло. На външното тяло вентилаторът има перка.

    Виждам, че знанията ти за тази техника вече се повишават. Прегледай и тази тема за да си информирана.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #26

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    PANASONIC CS/CU-E12JKE-3 valen1 и другите съфорумци какво мислите за този модел ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #27

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    За твоето вътрешно помещение мисля, че е добър вариант. При външна температура -15 °С изходящата номинална мощност спада до 2 kW. Минимална мощност на отопление 0.8 kW, максимална 6.7 kW. Килограми 9/34. Двуредов външен топлообменник. Официална външна температура до която производителят гарантира добра работа на отопление -15 °С.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Това според мен е максималното топлоотдаване, а не номиналното.Доколкото знам, под 0 градуса в графиките дават 100%натоварване на компресора, или бъркам.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #29

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Лесно се разбира дали дадената графика изразява номинална или максимална мощност. Достатъчно е да погледнем, какви са данните при +7 °С, температурата при която по стандарт се посочват характеристиките в каталозите на отопление.

    Гледаме в каталозите и сайтовете номиналната отдавана мощност 4.4 kW при +7 °С. Сега поглеждаме графиката и виждаме, че при +7 °С отдаваната мощност е 4.4 kW. Цялата графика показва номинална отдавана мощност. Никъде не е посочено, а пък и никога не съм срещал до определена температура да показва номинална, а след нея максимална.

    Отгоре над графиката е посочено при какви условия са получени данните. Comp. Hz: Fh - в сервизното е посочено това съкращение During heating, compressor frequency > Fhrated
    F - frequency - честота на въртене
    h - heating - отопление
    rated - номинална

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #30

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Със съпругът ми се спряхме на FUJITSU GENERAL ASHB12LD Плазма и PANASONIC CS/CU-E12JKE-3 който и от двата да си купим няма да сгрешим нали?

    Мерси за помоща

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на плазма или ЛЕД, 42'', до 1600 лева.
    От dvd77 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-05-13, 16:30
  2. Искам да си купя 3D FullHD Player
    От sssaaa във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 21-03-11, 10:15
  3. Искам да купя Samsung Galaxy S I9000
    От zaks във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 20-11-10, 23:32
  4. Искам да си купя свестен N рутер
    От hanatol във форум Технологии
    Отговори: 6
    Последно: 16-11-09, 21:27
  5. Искам да си купя WD TV HD Media Player
    От zaks във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-09, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе