Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Искам да си купя климатик до 1600 лева

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #1

    Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Здравейте, сега се регистрирам във форума от гр.Видин съм нямам много пари ,защото града е беден затова искам компетентно мнение ,за да не сгреша -
    Искам да си купя климатик (ще го купя със заем одобриха ме вече) до 1600 лева без монтажа ако има за по-малко пари климатик който ще ми върши работа ще се радвам ,но ако не повече не мога да дам !
    Посочете ми 2,3 модела минимум,защото в нашия град може да няма някой от моделите искам да се топля зимата с него помощението е хол(който аз ползвам за спалня) ,хола е с южно изложение ,4 ет.панелка без външни стени среден с 4 камерна дограма има ,отдолу и отвсякъде живеят хора 22 квадрата ми е стаята която искам да топля - ако зимата е студена пада и под - 10 -15 градуса искам хубав климатик моля напишете ми точните модели .
    Искам да е инвертор и да ме топли и да харчи малко ток

    Поздрави

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Цитат Първоначално публикувано от sestra06
    Здравейте, сега се регистрирам във форума от гр.Видин съм нямам много пари ,защото града е беден затова искам компетентно мнение ,за да не сгреша -
    Искам да си купя климатик (ще го купя със заем одобриха ме вече) до 1600 лева без монтажа ако има за по-малко пари климатик който ще ми върши работа ще се радвам ,но ако не повече не мога да дам !
    Посочете ми 2,3 модела минимум,защото в нашия град може да няма някой от моделите искам да се топля зимата с него помощението е хол(който аз ползвам за спалня) ,хола е с южно изложение ,4 ет.панелка без външни стени среден с 4 камерна дограма има ,отдолу и отвсякъде живеят хора 22 квадрата ми е стаята която искам да топля - ако зимата е студена пада и под - 10 -15 градуса искам хубав климатик моля напишете ми точните модели .
    Искам да е инвертор и да ме топли и да харчи малко ток

    Поздрави
    Това е твоят климатик http://www.daricclima.com/Klimatici/...SHB12LD-Plazma ако нямаш големи топлозагуби може и 9LDC

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Ако помещението е много студено през зимата и трудно сте го отоплявали с маслен радиатор или духалка по-добре е моделът DAIKIN FTYN50F/RYN50E - 1 300 лв. без монтаж. Ако пък за теб топло означава 25-27 °С отново същият модел вземи. Официално не се води инвертор, но реално управлението му е инверторно.

    Друг модел инвертор DAIKIN FTX50GV / RX50GV - 1 500 лв. без монтаж. Казаното за горният важи и за този. Мощностите им са еднакви.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Не са ли големички тези за 22 м2? Тоя FTX50 взе да се предлага за от 15 до 50 м2.
    4 kW номинал са и напълно достатъчни.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Повечето дами под понятието топлина разбират здраво отопление 25-27 °С, на която температура пък повечето мъже могат да получат топлинен удар. Всичко си зависи от помещението, за което sestra06 може да даде допълнителна информация.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #6

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Повечето дами под понятието топлина разбират здраво отопление 25-27 °С, на която температура пък повечето мъже могат да получат топлинен удар. Всичко си зависи от помещението, за което sestra06 може да даде допълнителна информация.
    Като гледам този FTX50GV / RX50GV дайкин е с COP: 3,63(1,7-5,8-7,7 kW / конс. 1,6 kW) / а FUJITSU-GENERAL-ASHB12LD-Plazma e s COP: 3.93 (Отопление: 4.80 kW Консумация : 1.22 kW ) а дайкина е с 50 лв по-евтин.
    Ако е по-хубав дайкина да купя него ако не да взема фуджицуто?

    Говорих с сервиза който продава фуджицуто и ми казаха ,че ще харчи максимум 60лв на месец - ако някой ми каже сега и дайкина колко лева ток ще харчи максимум на месец ще е чудесно .
    Четох,че колкото е по-голям COP-a по-добре?
    Мерси предватирелно

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #7

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    А защо не вземеш един подов Дайкин FVXS25 за около 1500 без монтажа? Аз съм с такъв в 22кв.м. хол външен (само 2 вътрешни стени, едната от които не-топлещи съседи), външните стени са север и изток, последен етаж, външна и вътрешна (само на външните стени) изолация и изолация на тавана. В най-големия студ (Русе) 40-45лв ток харчи и работи денонощно на 24 градуса от края на Октомври до края на Април. По някога го пускам и на 26 градуса, топли без проблем.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #8

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева


    Цитат Първоначално публикувано от biro
    А защо не вземеш един подов Дайкин FVXS25 за около 1500 без монтажа? Аз съм с такъв в 22кв.м. хол външен (само 2 вътрешни стени, едната от които не-топлещи съседи), външните стени са север и изток, последен етаж, външна и вътрешна (само на външните стени) изолация и изолация на тавана. В най-големия студ (Русе) 40-45лв ток харчи и работи денонощно на 24 градуса от края на Октомври до края на Април. По някога го пускам и на 26 градуса, топли без проблем.
    24 часа го държиш на 24 градуса зимата и ги подържа така ли?

    DAIKIN FVXS 25 F пише,че е до 16 кв.м. и си изпуснал една буква от модела!?
    За сега остават горните 2 , сега ще отида да видя къде ги има и на колко ги предлагат в нашия град.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #9

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Цитат Първоначално публикувано от sestra06
    24 часа го държиш на 24 градуса зимата и ги подържа така ли?
    Така да,24 часа нон стоп, тази зима го бях спрял за 10 дни около нова година защото не бяхме в къщи, иначе 24 часа / 24 градуса. Буквата съм я пропуснал защото дайкин нямат разновидности на този подов модел, самото означение FVXS означава подовия вариант а 25 е капацитета му. Къде го дават че е до 16 кв.мм ?!? Това 25 в означението на модела значи , че е до 25 кв.м. но 25 е предела и не се знае дали няма да клекне при такава квадратура.

    Иначе аз не съм доволен от високостенните климатици имам и Daikin ATXS25E който струва 1400лв и мога да кажа, че затопля по-трудно (в 14кв.м. е разположен), харчи малко повече ток и напълно разбирам онези, които казват че климатиците по принцип не стават за отопление. Виждали са явно само обикновени високостенни климатици

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    88
    #10

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    не съм специалист но мисля че цифрата 25 означава 2,5 kw на охлаждане,а не до 25 кв/м.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #11

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Цитат Първоначално публикувано от procar
    не съм специалист но мисля че цифрата 25 означава 2,5 kw на охлаждане,а не до 25 кв/м.
    Не си специалист, но го каза като специалист, а биро изказа една глупост.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Почти нямам наблюдения върху работата на подови модели. Характеристиките им изглеждат по-добри и вероятно комфорта при тях е по-добър.

    От гледна точка на монтажа кой каквото и да казва или каквото и да пише по инструкциите за монтаж вътрешното тяло трябва да бъде разположено по-високо от външното, за да може маслото увлечено с фреона да се връща обратно и чрез гравитацията към външното тяло, където се и намира двигателя имащ нужда от него, за да работи нормално. Производителите пишат, че няма проблеми да се монтира както дойде, за да вървят продажбите. Стока се продава с красиви приказки, а не с говорене за проблеми или въвеждане на разни ограничения при ползването и монтажа.

    Ако вътрешното тяло ще бъде монтирано до пода, където и трябва да е при тези модели, а външното на терасата до тавана тогава не, ако е на земята на едно ниво с вътрешното тогава може.

  16. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #13

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Според тебе е така Valen1 ... аз съм имал доста случей при който агрегата е монтиран по-нагоре от вътрешното и то говоря за климатици който са работели около 4-5 години свалял съм ги за профилактика и после качвал и си работят без проблеми ...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #14

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    valen1 знаеш ли колко харчи на месец в лева ток тоя FTX50GV / RX50GV дайкин или не?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #15

    Re:Искам да си купя климатик до 1600 лева

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Не си специалист, но го каза като специалист, а биро изказа една глупост.
    Аз пък си мислех, че това число обозначава квадратурата, ще го запомня.

    sestra06, разхода на ток зависи от много неща - като например зададена температура, външна температура, колко пъти проветряваш и по колко минути, отвряш ли вратата към коридора често. Никой не може да ти даде отговор на този въпрос.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на плазма или ЛЕД, 42'', до 1600 лева.
    От dvd77 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-05-13, 16:30
  2. Искам да си купя 3D FullHD Player
    От sssaaa във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 21-03-11, 10:15
  3. Искам да купя Samsung Galaxy S I9000
    От zaks във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 20-11-10, 23:32
  4. Искам да си купя свестен N рутер
    От hanatol във форум Технологии
    Отговори: 6
    Последно: 16-11-09, 21:27
  5. Искам да си купя WD TV HD Media Player
    От zaks във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-09, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе