Re:Втора употреба климатици - част 2
Днес посетих шоурума и си записах моделите на 4 от изложените климатици втора употреба. Помещението в което искам да се монтира е всекидневна с кухненски бокс с кубатура около 40 куб.метра 15кв.м/2.6м височина, ПВЦ дограма с К-стъкла, западно изложение, изолация на тавана с фибран, неостклена тераса, както и външни ролетни щори. Интересува ме, ако някой може да ми каже годините на производство на изброените модели, както и кои от тях са подходящи за това помещение. Направи ми още впечатление, че почти всички се разминават в обозначението на модела на вътрешното и външното тяло. Това дали значи, че е "асемблиран" от фирмата, която прави монтажите и дали е проблем. Ето ги и моделите : Sanyo SAP-B22R, DAIKIN AN22GNBS-W (вътрешно) AR22GNBS (външно), DAIKIN F22 HTNS-W (вътрешно) R-22HNS (външно тяло), TOSHIBA RAS-22820-L (вътрешно) RAS 225YAP (външно). Благодаря предварително!
Re:Втора употреба климатици - част 2
sanyo-то е най-лесно - 2005-та http://ctlg.panasonic.co.jp/sanyo/pr...f/SAP-B22R.pdf
можеш да видиш модела на вътрешно/външно в пдф-а
Re:Втора употреба климатици - част 2
За съжаление нищо не разбирам от японски. Интересуват ме параметрите на климатиците
.
Re:Втора употреба климатици - част 2
санйото както казах е лесно :
топли 0.3-2.5-4.7 - коп 5.38 охлажда 0.3-2.2-3.0 цоп 5.18
сякаш няма екстри.
препоръчителни квадрати на помещение от 10 до макс 15.
другите и те са 22-ки които си споменал - предполагам нещо такова ще са. но не намирам техните файлове.
:) намерих за единия дайкин : "Хубав дизайн и страхотни показатели..." :) продават го ноф тук има и картинка : http://www.victoria2000.com/?id=13
тошибата е сбъркан модела предполагам.
Re:Втора употреба климатици - част 2
ТОШИБА-та я търсих, но на нищо не отговаря, нещо е объркано.
Re:Втора употреба климатици - част 2
Имам въпрос: Беше ми предложен климатик National с йонен генератор. Само, че забелязах, че не е с оригинално дистанционно, а с чисто ново китайско универсално. Дали е възможно с универсално дистнционно да се подкара и този йонен генератор? И още... В шоурума ме убеждават, че предложените ми климатици са 10-тки, докато по изходящата мощност на мен ми приличат на 7-ци. Дали ще успяват да вършат работа за 40 куб.м?
Re:Втора употреба климатици - част 2
dinko69 ,с универсалното дистанционно екстри няма да подкараш,а и някои други функции.Има 7ци от върховите модели които безпроблемно ще те топлят в това помещение,но базови не са за предпочитане-или по големи мощности.
Re:Втора употреба климатици - част 2
Имаш предвид, че тези в по-горния ми пост са базови или говориш по принцип. И всъщност как да разбера кой би ми вършил работа. За улеснение на повечето от тях, инфото от вътрешните им тела е 2,2/2,5/2,6 KW, COP-среден около 5,20
Re:Втора употреба климатици - част 2
Да,тези дето си ги дал ,са ниски класове и рискуваш да стоиш на студено.На теб ти трябва машина с номинал 2,8~3,2kw.,но пак е относително-трябва да има остатъчна мощност при 2°-(третата цифрата) да е около или малко над 4,0kw.
Re:Втора употреба климатици - част 2
Гледай им номиналната мощност да е към 4квт.7-ци ще стоплят ако са две,без значение колко им е СОР-а.
Re:Втора употреба климатици - част 2
Цитат:
Първоначално публикувано от galinr
Гледай им номиналната мощност да е към 4квт.7-ци ще стоплят ако са две,без значение колко им е СОР-а.
Слагай си и три 7ци ако искаш,но не заблуждавай и другите.Имаш ли представа какви мощности има върхов модел, с номинал около 4кв?
И доста хора се топлим от години с такива 7ци,в подобни помещения ,та и от опит знаем за какво става на въпрос.
Re:Втора употреба климатици - част 2
Цитат:
Първоначално публикувано от diksanal
Имаш ли представа какви мощности има върхов модел, с номинал около 4кв?
Точно 4квт при 7гр.отвън.Ако смяташ макс. значи караш хората да пръскат пари на вятъра.И какво правят вашите 7-ци в подобни неизолирани помещения при -20?
Re:Втора употреба климатици - част 2
Моя например има номинал 4, а при -15 има по номинал 2,5 кв, и 4,95 максимал.
Re:Втора употреба климатици - част 2
Цитат:
Първоначално публикувано от edi1
Моя например има номинал 4, а при -15 има по номинал 2,5 кв, и 4,95 максимал.
Именно.Еди да ти каже и каква кубатура топли с 4kw. номинал. :Drinks:
Цитат:
Първоначално публикувано от galinr
И какво правят вашите 7-ци в подобни неизолирани помещения при -20?
Никъде не е казано,че трябва да са без изолация/dinko69 има фибран на тавана,с хубава дограма и външни щори/,и 7ците ни работят по номинал при -10°,а при -20° средно около 880w.,/при 22° зададени и поддържани/а и колко дни са тези -20°?
Re:Втора употреба климатици - част 2
Подкрепям казаното по-горе с цитат от някакъв си руски журнал отразяващ изложение на новости в битовата климатизация от далечната 1998 година
"Внедрение целого ряда новых узлов, таких как компрессор и вентилятор внутреннего блока, а также более эффективного хладагента позволило RAS-285LDR развивать значительную тепловую мощность. При номинальной мощности охлаждения 2,8 кВт этот кондиционер может выдавать до 7,5 кВт тепла, что на 20 процентов больше чем у предыдущей разработки. Этот кондиционер обеспечивает наибольшую в своем классе мощность обогрева при низких уличных температурах: [size=10pt]5,4 кВт при +2 градусах Цельсия и 4,5 кВт при минус 15 градусах Цельсия.[/size]"
Вече 6 години безпроблемна работа и комфортно отопление на 25 кв.м. хол даже и при -27*С