Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Климатикът ми смущава Булсатком

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #16

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Цитат Първоначално публикувано от lada2107
    Аз имах брум на булсата и без климатик. Проблема го оправих както колегата, с качествен кабел. А генерално го реших, след като метнах чинийката им през джама.
    Малко по Сталински-няма чиния,няма проблем.За много години на всички настоящи и бъдещи ползватели на форума.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #17

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Аз също съм забелясал такъв звук "бръм" особенно когато увелича звука на ЛСД-то а в стаята няма климатик а (камина) , също така и в приятелката ми съм го забелязал , просто трябва да командваш звука само с едното дистанционно За много години на всички .

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #18

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    ........... просто трябва да командваш звука само с едното дистанционно
    И има ли разлика с кое точно? :rolleyes:

  5. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #19

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Значи най-добре е да е само с това на телевизора ... пробвай да увеличаваш и от двете и сам ще видиш разликата , П.С. неможе да ти е на МАХ от оригиналното дист. и след това да овеличаваш и с това на Булсаткома

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #20

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    По принцип най-добре е когато приемникът е усилен докрай, а телевизорът е на нормално за слушане ниво - тогава брумът не се усеща почти. Но пък тогава не можеш да увеличиш още звука от приемника докато гледаш ако има нужда, трябва да вземеш дистанционното на ТВ.
    Голямо неудобство си е тоя булсат. Аз си гледам цифрова кабелна с вградения тунер на телевизора, няма по-голям кеф - едно дистанционно и перфектна картина. Но май сме за другия подфорум .

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #21

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Здравейте, мааанете тия бабешки раоти с намаляване от TV и ко ли още не. Всичко е от SUPPER калпавия кабел на булсата, сменя се с читав и всичко е ОК.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Цитат Първоначално публикувано от lada2107
    Здравейте, мааанете тия бабешки раоти с намаляване от TV и ко ли още не. Всичко е от SUPPER калпавия кабел на булсата, сменя се с читав и всичко е ОК.
    Май точно в това е целия проблем! Видя се и от другата тема за Булсаткома и климатика.

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #23

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    При мен като си забия кабела от компютъра в телевизора да гледам някой филм трябва да извадя scart кабела на Булсата защото има едно дразнещо мигане. На други два контакта имам по един приемник и един климатик и няма проблем.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #24

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    На сто процента проблема идва от скарт кабела.Едно приятелче имаше брум в лсд-то и след смяна на кабела предоставен от местната кабеларка,с друг от техното-но над два пъти по дебел и тежък всичко си заспа.Явно при по тънките не са свързани всички компоненти на буксата,и не е добре екраниран.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #25

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Проблема не е във всички компоненти на буксите, а в кофти изпълнените маси. Ако някой иска може да си направи следния експеримент - с някаква жичка която имате под ръка свържете RF (антенния) изход на булсат приемника с антенния вход на TV-то (само външната им обвивка) и шумът осезаемо намалява. Ако използвате парче коаксиален кабел със съответните букси от двете страни и свържете TV-то и булсатския приемник, брума може и съвсем да изчезне (естествено си ползвате SCART-a за картината, коаксиалния само като допълнителна маса).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Може ли да падне климатикът?
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-01-18, 18:23
  2. Булсатком
    От kocetoeh във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 8
    Последно: 08-05-14, 22:39
  3. Как работи климатикът (филмче 1-3 части)
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-12, 15:26
  4. Климатикът не е работил от една година = ?
    От gkolarov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 20-09-11, 18:12
  5. Климатикът ми не топли при -5 градуса
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 139
    Последно: 26-02-09, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе