Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Климатикът ми смущава Булсатком

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #1

    Климатикът ми смущава Булсатком

    Здравейте.
    Климатикът и чинията са минтирани съвсем близо - снимката. Проблемът е, че климатика вкарва шум, подобен на зъркане, в звука на телевизията. Когато пусна филм, примерно, от флашка - няма никакъв шум. Смущението е само когато сигнала е от чинията. Някой срещал ли е подобен проблем и как се е справил. Разместването на нещата е краен вариант в случая. Мисля си за някакво замасяване, екраниране....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #2

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Сигурен ли си че шума изчезва при спрян климатик?
    Булсатите по принцип винаги имат брум, който се решава с качествен scart към ТВ-то .
    Иначе ако си сигурен, че не е това за което пиша - може да експериментираш с по-висок клас коаксиален кабел.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #3

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Шумът изчезва чак като извадя контакта на климатика. Явно захранването на външното тяло влияе на приемника на чинията. Спрях климатика от дистанционното - шумът си остана, климатика започна да се размразява. Изчаках го. Включи на отопление пак и пак го изключих от дистанционното. Шумът си остана. Дори изключен от дистанционното, остава със захранване и топли компресора. Зъркането не е едно и също. Влияе се както от смяната на кадри на телевизията, така и от моментното състояние на климатика. Но определено, при изваден от контакта климатик всякакъв брум изчезва.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Едва ли. Я включи приемника в друг контакт. С климатика на един ли са?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #5

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Не са. Но са в една стая и на един бушон. Аз под приемник по-горе визирах това, кото е срещу чинията, конвертора.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Ама през конвертора няма как да вкараш брум в звука. Звук имаш чак след приемника, до него по коаксиалния кабел върви RF-сигнал. Мисълта ми е, че брумът не се набива от външното тяло на климатика според мен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #7

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Аз ще прежаля 15тина лева за нов скарт кабел (стигат ли?). Това е най лесното. Сега съм с този, който ми дадоха монтажниците. Дано се оправи от това. Ако не???
    Всъщност системата е малко сбирщайн. Това на снимката е ITV. Булсат е само приемника в стаята. Според мен не би трябвало да има значение.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Според мен смущенията преминават по захранването. Един разклонител с вградени филтри преди захранващия кабел на сателитния приемник може би ще подобри нещата. Не могат ли да се захранват от различни токови кръгове?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #9

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Мога да опитам с един разклонител с филтри някакви, струваше към 50 лв май, ама догодина - в службата е. За друг токов кръг също мога да пробвам - с няколко удължителя от друга стая, но в крайна сметка всичко е на един кабел и една фаза.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #10

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Колега при мен са на 20 см. един от друг и няма проблеми? Гледам на снимката, че кабела от чинията ти минава точно до климата (корпуса). Опитай да го вдигнеш да не седи точно до него, от там ти идва проблема според мен!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #11

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Благодаря за мненията!
    Проблемът се реши срещу 28 лв с кадърен скарт кабел HAMA Home Theatre Golg Connections. 30 г. гаранция, позлатени контакти 24 карата. Всяка жичка е 99.97% мед и самостоятелно екранирана.

    За кабела от антената - и аз го гледах, че минава близко и го отдалечих - нямаше е фект.

    Всичко това ме навежда на едни други мисли - за електромагнитните полета, създавани от климатиците и влиянието им върху хората :rolleyes: Все пак климатикът е на 4 метра от скарт кабела. А ние седим на по-малко от метър от външното тяло

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Ще може ли накрая да научим марката и модела климатик.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #13

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    В подписа

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #14

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Цитат Първоначално публикувано от Svetste

    Всичко това ме навежда на едни други мисли - за електромагнитните полета, създавани от климатиците и влиянието им върху хората :rolleyes: Все пак климатикът е на 4 метра от скарт кабела. А ние седим на по-малко от метър от външното тяло
    Както ти каза Lupus, смущенията преминават през захранващият кабел, а не се дължат на ел.магни полета от климатика.
    След като при изключен от дистанционното климатик има брум, то няма как причината да е ел.магнитни полета.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #15

    Re:Климатикът ми смущава Булсатком

    Аз имах брум на булсата и без климатик. Проблема го оправих както колегата, с качествен кабел. А генерално го реших, след като метнах чинийката им през джама.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да падне климатикът?
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-01-18, 18:23
  2. Булсатком
    От kocetoeh във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 8
    Последно: 08-05-14, 22:39
  3. Как работи климатикът (филмче 1-3 части)
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-12, 15:26
  4. Климатикът не е работил от една година = ?
    От gkolarov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 20-09-11, 18:12
  5. Климатикът ми не топли при -5 градуса
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 139
    Последно: 26-02-09, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе