Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Какъв климатик до 1000 лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #1

    Какъв климатик до 1000 лв

    Предварително се извинявам за тривиалната тема но:
    1. просто затънах от много четене в този много готин форум ;
    2. разбрах, че сам няма да намеря нужната информация без да отворя нова тема ;
    3. до няколко дни трябва да имам отговор на по-горе зададения въпрос, че предстои нанасяне в новия апартамент .

    Накратко: панел, детска стая 18 кв. югозападно изложение, без изолация (смятам пролетта да слагам), непоследен етаж, за отопление и охлаждане.

    На първо четене - конвенционален "японец", изпитан от форумците, цената е ориентировъчна. Може и препоръки за фирма в Бургас.
    Предварително благодаря за отговорите .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Какъв климатик до 1000 лв

    То всичко добре, но защо конвенционален.

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #3

    Re:Какъв климатик до 1000 лв

    Напъни се още малко. Има хубави предложения за 1200-1300 с монтаж!

  5. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #4

    Re:Какъв климатик до 1000 лв

    На второ четене...височината на последния ти етаж и желана температура.За конвенционален не мисля ще береш ядове

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #5

    Re:Какъв климатик до 1000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    На второ четене...височината на последния ти етаж и желана температура.За конвенционален не мисля ще береш ядове
    Какви ядове се берат със конвенционалните клими?Аз имам 3
    Виж ,че при инвертора комфорта е по добър си признавам,но и конвенционалните са си добри.Много зависи от кой край на Българиа си.За моя град конвенционалката си е супер.

  7. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #6

    Re:Какъв климатик до 1000 лв

    bobovo комфорта е едно на ръка, икономията на машината също е от значени да не говорим за качесто и т.н.
    По-подписа ти разбирам,че си горд собственик на Мидея надявам се да ти вършат работа дълги години

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #7

    Re:Какъв климатик до 1000 лв

    яворе,според мен най-удачния и евтин вариант за теб е DAIKIN FTYN50.водят го конвекционален,но е инвертор а и ще имаш запас от мощност,тъй като в нашия град е влажно и не рядко доста студено,но ще ти трябват малко повече пари.изчакай да се изкажат и другите съфорумци и ако решиш пиши едно л.с. да ти дам телефон на коректен и проверен от мен човек,с доста добри цени.

  10. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #8

    Re:Какъв климатик до 1000 лв

    а защо не втора употреба японец има много добри модели на добри цени

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:Какъв климатик до 1000 лв

    Да бе в ново жилище да си сложиш втора употреба не го схващам нещо.

  12. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #10

    Re:Какъв климатик до 1000 лв

    Моля без обиди.
    Много народ сме за хапчета, но на малко от нас им е работа да казват кой е и кой не е.
    И ти не спадаш към тях.

    Крис

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #11

    Re:Какъв климатик до 1000 лв

    велев е прав,че не е нормално да изсипеш еди-колко си хиляди евра за жилище,а за сума1000-2000лв. да се циганее човек.разбира се всеки знае положението си(никакви лоши чувства към новодомеца-напротив),но самата мисъл да влеза в нова къща или др. и да ползвам мебелите на баба или техника от 1926г. първия срок ми се струва...........просто аз самия няма да изпитам пълен кеф при първата ракия в НОВИЯ ДОМ.А КЪМ ЯВОР ОТНОВО............вземи си инвертор.............комфорта наистина е несравним(а и сметките за ток).изреви веднъж с парите и дълги зими ще се радваш на разумния избор.повярвай ми (личен опит) евтения климатик,поне при мен не се оказа РАЗУМНА ИНВЕСТИЦИЯ.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #12

    Re:Какъв климатик до 1000 лв

    Известна варненска фирма предлага ето това CS-285XB цената е около 1100лв с монтажа! С оглед предстоящата изолация, скромното ми мнение е, че ще се срави!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #13

    Re:Какъв климатик до 1000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    ... най-удачния и евтин вариант за теб е DAIKIN FTYN50.водят го конвекционален,но е инвертор а и ще имаш запас от мощност...
    DUNDURMA, според мен не си прав. Вентилатора му е доста силен за 18 квадрата дори на най-ниска степен. Ако правилно съм разбрал става дума за Бургас. Доста голям запас от мощност ще му остане. Със сигурност дълго време ще е off и по-малко on. И доста надхвърля бюджета от 1000 лв с монтажа.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #14

    Re:Какъв климатик до 1000 лв

    значи всичко,което пиша е единствено и само от личен опит.не се заблуждавай,че струята(имам фтх71) е кой знай колко силна.значи по мое скромно мнение едни 80 вата на кубик(японците дават 100) трябва да има.в бургас често има мъгли,влажно е а това допълнително товари машината.а когато помещението е темперирано,вентилатора много рядко ще се включва на максимални обороти.та по-добре да преоразмери(разликите не са големи)малко,отколкото дори и за 2-3 дена да има дискомфорт.пак казвам-мнението ми е неангажиращо,но от опита на лаик-ползвател съм стигнал до следните изводи
    1.никога повече китайски боклук
    2.купуване на една идея по-мощен климатик
    ..................и ми е много готино в големите студове да е топло у нас и да чета теми от сорта КЛИМАТИКА НЕ ТОПЛИ,ПЛАЩАМ МНОГО ТОК И ЗАЩО ИМАМ БУЦА ЛЕД,А НЕ КЛИМАТИК.
    парите са си на колегата-той си решава,като се надявам да направи правилен избор.а разлики от 200лв. в цената да него притесняват(тях ще ги избие от тока)..........забравих да спомена,че повечето хора си отварят и вратите на стаите към коридорите,та запас е хубаво да има.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #15

    Re:Какъв климатик до 1000 лв

    Благодаря за отговорите.

    1. Конвекционален, защото в момента такава сума мога да отделя
    2. "Новия" апаратамент е ремонтиран стар
    3. Последния етаж е 8-ми, Бургас.


    Други модели някой ще предложи ли и някакви ориентировъчни цени ?
    Кои характеристики са най-важните за един климатик, за да се наблегна на тях като сравнявам?

    Съвети "вземи инвертор няма да съжеляваш" не ми помагат кой знае колко. ОК, но какъв и за колко?


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик до 1000 лева.
    От Krassimir Mihaylov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 17-07-14, 21:51
  2. Избор инверторен климатик btu 12 в диапазон 1000-1300лв
    От stanislav77 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 13-07-13, 10:30
  3. Избор на климатик до 1000 лв.
    От Nikol във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 28-05-11, 08:13
  4. Какъв LCD да си купя за около 1000-1100 лв?
    От LEGAL във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-03-11, 20:49
  5. Ако спечелите 1000$ от Сетком, какъв Hаrdware...
    От DeathKnight във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 58
    Последно: 04-06-03, 21:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе