Резултати от 1 до 10 от общо 10

Климатик до 1000 лева.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    6
    #1

    Question Климатик до 1000 лева.

    Здравейте,

    Възнамерявам да си купя климатик и ще бъда благодарен, ако можете да ми помогнете.

    Стаята ми е около 25 квадрата, северна, има и източни прозорци. На първия етаж е, не е изолирана. Зимата без отопление държи около 8 - 9 градуса.

    За момента съм се спрял на LG E12EL.NSH/E12EL.UA3.
    На промоция е в Technomarket и е с безплатна инсталация. Не знам дали ще е достатъчен за затоплянето на тази стая. Моля, за мнение и препоръки.

    Благодаря,

    Красимир Михайлов
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 17-07-14 в 19:09.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: Климатик до 1000 лева.

    Цитат Първоначално публикувано от Krassimir Mihaylov Виж публикацията
    с безплатна инсталация
    В този живот нищо безплатно няма...Модела няма да Ви свърши работа. Преосмислете бюджета си и се насочете към фирма която да Ви предложи машина която ще изпълни условията на помещението.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #3

    Отговор: Климатик до 1000 лева.

    Колега имаше подобна тема за клима до 1000 лева, може да погледнеш. Мисля че най-доброто за тези пари беше hitachi, но нямам спомен за точният модел.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4
    Тази сутрин четох една тема за климатици с безплатен монтаж. Оказа се че монтажа е безплатен, но качването на машината се заплаща на етаж, ел, кабела ако искаш да стига до контакта също...

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Климатик до 1000 лева.

    Aleksandars , можеш ли да предложиш нещо? Аз бюджет съм сложил ориентировъчен. Вие сте експертите, или поне някои от Вас.
    Отворен съм към мнения.

    Поздрави,

    Красимир

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #6

    Отговор: Климатик до 1000 лева.

    Една проста сметка - 25 m² x 2.65 m ~ 66 m³. При условията "северна, има и източни прозорци. На първия етаж е, не е изолирана" е доре да предвидиш поне 70 W/m³. Тоест, ти е нужна машина която да отдава поне 4.5 kW. Ако дадеш повече подробности за помещението и сградата, ще има по добра представа за нужната мощност. Досега тази стая с какво е отоплявана? Какво е нейното предназначение? Населено място?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    6
    #7

    Отговор: Климатик до 1000 лева.

    Приемам забележката. В Ямбол се намирам, отоплявано е много рядко, сега ще се живее вътре.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #8

    Отговор: Климатик до 1000 лева.

    При това положение, е добре да вдигнеш бюджета и да заложиш на машина която да ти свърши работа. Знам, че така на думи е лесно и на днешно време всеки си цени парите, но това е дългосрочна инвестиция и е добре да подходиш. Предвид условиятоа може да се спреш на Panasonic CS-E12QKE, Toshiba RAS-167SKV-E5 AvAnt, General Fujitsu ASHG12LUCA. Ако нямаш предрасъдъци към японски упоребявани модели, можеш да заложиш и та такъв вариянт.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #9

    Отговор: Климатик до 1000 лева.

    При бюджет от 1000 лева- внимателно подбран, качествено обслужен японски климатик секънд хенд от надежден търговец е без алтернатива!!!

  12. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #10

    Отговор: Климатик до 1000 лева.

    За 1000 лева най-доброто е Hitachi. Моя подкара 5-та година, никакви грижи, топли като змей 27м², че и много малко ток консумира.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 20
    Последно: 01-07-14, 10:55
  2. Фотоапарат около 1000 лева?
    От winky във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 02-11-11, 20:15
  3. Предложете телевизор до 1000 лева.
    От tadata във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-07-10, 15:49
  4. ПРЕМЕСТЕНО: UPS MUSTEK Power Must 1000 VA - 70.00 лева
    От avenger във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 25-04-10, 17:36
  5. LCD 32" до 1000 лева za tv, интернет и игри?
    От abcdefg123456 във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 23-12-08, 16:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе