Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 44 от общо 44

Хол+спалня+коридор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #31

    Re:Хол+спалня+коридор

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Япончето поне няма да напомня за съществуването си, а това е много важно в 9 м2.
    Така е,стига да не е някой Национал-ен състезател.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #32

    Re:Хол+спалня+коридор

    Какво е "японска 22-ка"?!?

    Всъщност Деян тъкмо обобщи моето притеснение. Всички климатици на пазара са някак си много мощни за такава малка стая. И така или са си скъпи или пък ще работят доста на он-оф. Все кусурчета.

    Ако може едно обобщение - на Дайкин и Генерал няма подходящ модел, така ли да разбирам. Че вече и Саньо ми предложиха по-горе.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #33

    Re:Хол+спалня+коридор

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    Какво е "японска 22-ка"?!?

    Всъщност Деян тъкмо обобщи моето притеснение. Всички климатици на пазара са някак си много мощни за такава малка стая. И така или са си скъпи или пък ще работят доста на он-оф. Все кусурчета.

    Ако може едно обобщение - на Дайкин и Генерал няма подходящ модел, така ли да разбирам. Че вече и Саньо ми предложиха по-горе.
    Това е аналогичното обозначение на европейските 7-ци.
    От европейските Дайкини както ти казах няма модел с нисък минимум (ако държиш на това), докато за Фуджика има и това е 7LGC. Но предвид многото оплаквания във форума през тази зима от различно естество за LGC-сериятa, както и за бюджетните FTX на Дайкин, аз лично не бих ти ги предложил.
    Саньото по-горе, което видя има и от 22-ката, но е с едноредов топлообменник и за разлика от 100лв. по-добре е този с двуредовия, има и по-висок максимум. Както и Тошиба Сузуми+ е едно много добро решение ако ще слагаш климатик, иначе много по-евтин вариант е и един 1500-2000 ватов конвектор с електронен термостат.
    Всичко е въпрос на приоритети и правилен избор

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #34

    Re:Хол+спалня+коридор

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Това е аналогичното обозначение на европейските 7-ци.
    От европейските Дайкини както ти казах няма модел с нисък минимум (ако държиш на това), докато за Фуджика има и това е 7LGC. Но предвид многото оплаквания във форума през тази зима от различно естество за LGC-сериятa, както и за бюджетните FTX на Дайкин, аз лично не бих ти ги предложил.
    Саньото по-горе, което видя има и от 22-ката, но е с едноредов топлообменник и за разлика от 100лв. по-добре е този с двуредовия, има и по-висок максимум. Както и Тошиба Сузуми+ е едно много добро решение ако ще слагаш климатик, иначе много по-евтин вариант е и един 1500-2000 ватов конвектор с електронен термостат.
    Всичко е въпрос на приоритети и правилен избор
    Аз конвектор няма да слагам , както и няма да се циганя за 100 лв, ако знам че по-скъпто щее по-хубаво. За правилния избор съм попитал тук, та да ми помогнат знаещите. Да ме насочат към най-правилното. Питам отсега, за да мога да отделя пари. Ето че, както си мислех че ще мина с 1000 лв, се оказа че ще е по-добре да помисля за още 300-400 лв отгоре.
    А да попитам това определние "по-нисък миннимум" какво означава? Как да го тълкувам. Че за тази малка стая е по-добре килматик с по-нисък минимум или с по-висок?!?

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #35

    Re:Хол+спалня+коридор

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    Аз конвектор няма да слагам , както и няма да се циганя за 100 лв, ако знам че по-скъпто щее по-хубаво. За правилния избор съм попитал тук, та да ми помогнат знаещите. Да ме насочат към най-правилното. Питам отсега, за да мога да отделя пари. Ето че, както си мислех че ще мина с 1000 лв, се оказа че ще е по-добре да помисля за още 300-400 лв отгоре.
    А да попитам това определние "по-нисък миннимум" какво означава? Как да го тълкувам. Че за тази малка стая е по-добре килматик с по-нисък минимум или с по-висок?!?
    До 1000лв. с монтажа може да стане с някоя Мидеа щом не искаш втора употреба "японец".

    "по-нисък минимум" е съответната минимална отдавана мощност на климатика, за различните модели и марки е различен. Пример: Охлаждане - Номинал (Минимум - Максимум)kW = 2,5 (0,5 - 3,2)kW; Отопление - Номинал (Минимум - Максимум)kW = 2,5 (0,5 - 4,3)kW това е за Sanyo ZK25X и Охлаждане - Номинал (Минимум - Максимум)kW = 2,0 (1,3 - 2,8)kW, Отопление - Номинал (Минимум - Максимум)kW = 2,7 (1,3 - 4,3)kW това е за Daikin FTXS20G.
    Всеки по различен начин определя дали нисък минимум е добре за него или не. Според мен има два момента за ниския минимум - 1. На режим Отопление, когато само поддържа температурата подухва много лек топъл въздух (за по-топлолюбивите това може да е хладен или студен въздух) - значи ако обичаш повече топлото това може да не ти хареса и обратното; 2. На режим Охлаждане, когато поддържа температурата изходящия въздух е много приятно хладно, което предразполага за много добър комфорт през лятото (няма опасност от схващания на врата и главоболие, когато си близо до вътрешното тяло).
    А високия минимум е точно противоположното на т.1 и т.2. Има и един момент, при който с нисък минимум климатика няма да тръгва и спира толкова често на режими Отопление и Охлаждане.
    Сега сам можеш да прецениш, какво ще е по-доброто за теб в спалнята или в която и да е друга стая

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #36

    Re:Хол+спалня+коридор

    Само да допълня gnf ,че за някои марки климатици се спекулира с този минимум,и данните по документацията на практика се разминават в посока нагоре с тези измерени реално,та ops5 да го има предвид.Но за ''япончетата'' няма съмнение ,че всичко е коректно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #37

    Re:Хол+спалня+коридор

    еххх тоя ZX на sanyo ходих до варна да го видя на живо. изчистено е вътрешното и имаш звездичка на цената*
    имам една снимка ако искаш.
    имаше и голяма оферта настаро в магазина - ама пустите му парички.
    sanyo zk25x
    0,5 2,5 3,2 cooling
    180 550 1080 kw
    2,78 4,55 2,96 ееr
    0,5 2,5 3,2 heating
    180 445 1030 kw
    2,78 5,62 3,11 cop
    http://products.jp.sanyo.com/support.../SAP-ZK22X.pdf ето и ръководството за употреба.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #38

    Re:Хол+спалня+коридор

    ops5, ето ти две снимки на монтирано от мен Sanyo, за да добиеш представа как изглежда в действителност.



  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #39

    Re:Хол+спалня+коридор

    като собственик на такова Саньо от 2008г( беше чисто нов модел тогава) трябва да ти кажа че това е перфектна машинка и няма да те разочарова .. сравнение с LGC и други машини в тоя клас не може изобщо да става .. а и цената му е отлична в момента .

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #40

    Re:Хол+спалня+коридор

    това санйо има ли дефрост без да спира да духа топлпо - санйо имаха някакъв странен режим?
    и въобще как са дефростите на 25-цата на студено?
    и малко офф - колко струва този монтаж? с тавата и тръбите за отводняване - аз лично ПВЦ канали не харесвам - вънка може, но айде и с тях.


  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #41

    Re:Хол+спалня+коридор

    не ,по време на дефрост не духа топло .. размразява си само при нужда ,единствено към -20° като стане понякога размразява без нужда но аз не съм виждал климатик който да не прави така при -20 .. не му е проблем да топли при тия градуси стига да е правилно оразмерен - моя е в 11 квадрата детска .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #42

    Re:Хол+спалня+коридор

    Саньо не е ли китайски климатик?!?

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #43

    Re:Хол+спалня+коридор

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    Саньо не е ли китайски климатик?!?
    Марката е японска, но от 2000~2001 година моделите за японския пазар се произвеждат в заводите на марката в Китай. Това не трябва да те притеснява изобщо.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #44

    Re:Хол+спалня+коридор

    Благодаря на всички за мненията дотук. Явно Саньото е добър вариант и ако нещо не се промени до лятото, ще разчитам на тази машина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Телевизор за спалня
    От Rosen Chuchkov във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 16-10-14, 14:16
  2. 9ка за спалня
    От PRACTIC във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 07-01-14, 08:50
  3. General ASHA12LGC - за 13m² с коридор?
    От p.petkov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 06-10-10, 19:29
  4. Обемен датчик за коридор ... и автомат за врата
    От Svetste във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 26-11-08, 00:03
  5. Осветление за коридор
    От todor_l във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 04-11-07, 14:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе