Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37
Like Tree5Одобрявам

Най-бръмчащите климатици за всички времена

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #16

    Re:Най-бръмчащите климатици за всички времена

    Е как, разбира се.Тези с аспирация и дупка си имат и духат..........

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #17

    Re:Най-бръмчащите климатици за всички времена

    Свърши зимата и всички изчаткахте

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #18

    Re:Най-бръмчащите климатици за всички времена

    Това е климатик Самсунг на калкана на отсрещната къща, който е втора употреба.

    Зимата виеше, тропаше и стържеше 10 пъти повече, чак по едно време явно само ток гълташе вместо да топли, и го изключиха до пролетта. Клипа е правен сега при тия температури, 15-16 градуса, и пак е доста шумен. От какво идва шума според вас, от компресора или от перката, гледам го че са му сложили тампони...

    https://www.youtube.com/watch?v=oztjUzxwO4k#

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #19

    Re:Най-бръмчащите климатици за всички времена

    Според мен така си работи.Не очаквай подобрение.
    Единствено възможно което евентуално би могло да се отстрани ако вътре има опряли тръби, но това по-скоро ми звучи като звук от компресора.Ако компресора бръмка може да се види дали не опира някъде или евентулано да му се сменят тампоните.Ако това не помогне важат първите ми 2 изречения.

    Просто има климатици, като този от хотела, които при нормална работа имат такъв "нормален" за тях шум и ненормален/дразнещ за хората шум.При някой от тях ако притракват капаци могат да се уплътнят и да не тракат, но ако всичко идва от компресора дори нови тампони може да не помогнат.

    П.П. Ако не го махнат, може да го запишеш зимата как работи и да пуснеш друг клип( то тази зима нямаше екстремно ниски температури в сравнение с други зими).Представям си какво ще е ако навън е -10 -15 градуса и е настроен на 23-24 градуса...

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #20

    Re:Най-бръмчащите климатици за всички времена

    Искренно се надявам да изгори, все пак аз съм дал 2500 лв за климатици за да ми е тихо, а те си купуват боклук втора употреба за 200 лева с монтажа и ме тормозят, дори през нощта.

    А нормално ли е понякога да си бучи по същия начин, без да се вижда да се движи перката на вентилатора му?

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #21

    Re:Най-бръмчащите климатици за всички времена

    Цитат Първоначално публикувано от root666
    Искренно се надявам да изгори, все пак аз съм дал 2500 лв за климатици за да ми е тихо, а те си купуват боклук втора употреба за 200 лева с монтажа и ме тормозят, дори през нощта.

    А нормално ли е понякога да си бучи по същия начин, без да се вижда да се движи перката на вентилатора му?
    При всички климатици има моменти когато може да работи само компресора, без да работи/се върти перката на външното тяло.

    Ако е много бучащ може да пуснеш жалба до общината, за нарушаване на Наредбата за обществения ред-всяка общинаима такава наредба.Първо предупреждават, след това налагат глоби.Може в един момент климатика да излезе по-евтин от глобите

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #22

    Re:Най-бръмчащите климатици за всички времена

    За толкова шумни машини има лесно решение - флоберка. Един миг и след това е тихо завинаги Право в топлообменика Бонуса е, че шума от флобера е по-малък от този на климата. хаха


    p.s. Идващата зима ако не махнат едно LG под мен ще има излекуван, избавен от мъките климатик.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #23

    Re:Най-бръмчащите климатици за всички времена

    Някой мислил ли е за класация по тази тема? Амбицирал съм се да спечеля надпреварата, ако има такава. Моят "боец" General 12LGC е подготвен много добре. Тренираме усилено, като с всеки изминал ден повишаваме децибелите. Борим се за 1-во място, но и в челната 3-ка да сме, пак си е постижение . Само трябва да се оборудвам с читава видеокамера с добър звук и да имаме t под 0°С, за да можете да се насладите напълно на резултата от нашите усилия да спечелим надпреварата.
    П.П. Най-интересно е НЕ вън до външното тяло, където верно е шумно, а вътре, където се усеща нискочетотно вибриране на стените, в следствие работата на климатика. Определено ще сме фаворити

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #24

    Re:Най-бръмчащите климатици за всички времена

    я да съживия темата може - нов сезон.
    може да има нови попълнения.
    покрай това фуджицу минавам всяка сутрин и вечер.
    има и един хаер но там нямам оптика да го хвана.

    http://youtu.be/vZcgJ7IdcOw

  12. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #25

    Re:Най-бръмчащите климатици за всички времена

    Хайде и аз да цвъкна ено клипче. Конкуренцията е жестока...https://www.youtube.com/watch?v=-O6jOepDmaA#ws
    А есента, като ги слагаха бях прехласнат как едвам се чуват...

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #26

    Re:Най-бръмчащите климатици за всички времена

    Не е чак толкова зле.Шума не е от толкова от компресорите колкото от задираща в леда перка.

    Има и по зле осаката я оправиха.Ако мога ще снимам с телефона ще кача и дам линк.

    П.П.Калчев засега ще си първията който участва в класацията "Климатична симфония" -климатиците в клипа са доста
    Asen Ikonomov одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #27

    Re:Най-бръмчащите климатици за всички времена

    Според устава за участие, написан от самия теб, клипът си е напълно " легален ". Обаче, забелязвам, че никъде няма обявена награда. Предлагам такава на победителя, лично предоставена от мен- комплект чисто нови, удобни, луксозни тапи за ушета. Поставям си такива всяка вечер преди лягане и от тогава нищо не нарушава съня ми

    Щом казваш, че не е зле... Добре, че прозорците на хората зимас са затворени, аз бих го заклинил с една сопа незабавно, ако живеех наблизо.

  16. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #28

    Re:Най-бръмчащите климатици за всички времена

    Калчев ти би ги заклинил ама нали знаеш чия собственост са климите

  17. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #29

    Re:Най-бръмчащите климатици за всички времена

    Знам, знам, плащам им всеки месец на гадовете за охрана. Ти виж к'во стана онзи ден в дъра -бъра и, забележи, че никъв СОТ не се мярна през цялата вечер...

  18. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #30

    Re:Най-бръмчащите климатици за всички времена

    Видях видях хубаво си направил ти и аз имам случка за там сега ще я опиша

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 135
    Последно: 24-11-18, 00:11
  2. Лоши времена за x86 архитектурата, ARM набира сила
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-14, 21:33
  3. До всички монтажни фирми на климатици
    От klimastil във форум Черен списък
    Отговори: 4
    Последно: 26-11-09, 16:28
  4. Отговори: 18
    Последно: 28-06-07, 21:04
  5. Отговори: 3
    Последно: 09-04-07, 08:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе