Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Съвет за избор на климатик + План

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #16

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Един приятел има подобно разпределение и във всекидневната е монтирал вътрешното тяло точно над вратата за спалнята и така избягва течението към меката мебел.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #17

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    ... Горните клими, които посочих са с включен стандартен монтаж!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #18

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Цитат Първоначално публикувано от Retrofit
    Идеята ми е, въздушния поток да създаде преграда, понеже най-големия студ/жега влиза през прозорците, също така зимата ако ми е кондензирала дограмата, климатика ще я изсуши.
    Много добра идея. Поздравления! Но...като гледам, струята и на двата ще е насочена към местата, където ще прекарвате най-много време - дивана и кухненската маса, което е кофти. Ти сам го казваш:
    Цитат Първоначално публикувано от Retrofit
    Кофти е наистина, че ще ти духа във врата както и да го настроиш.
    Oooo, yes! Наистина е кофти, но няма слава без болка . Ако ще да си вземеш хипер-мипер-ултрагалактически климатик, има опасност да се получи и завихряне от струята, но това основно зависи от спецификата на помещението/ята.
    А що се отнася за марка/модел, то избора е малко сложен. Гледам, че имаш предложения от колеги съфорумци, ама никой не попита за желана Т, изложение, съседи(колко топлят), с какво се топли до сега и дали си доволен(разход), най-ниска Т вътре през зимата без отопление и т.н. Колегите от форума вероятно са ти гостували и са наясно с апартамента, но аз не мога да дам предложение за марка/модел, понеже не познавам жилището.



  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    13
    #19

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Изложението на апартамента съм го обозначил на плана, западно се пада, зимно време температурата вътре не пада под 10 градуса, отоплявахме се с един стар електрически радиатор 7 кв/ч, но здраво удря в сметката за ток.
    За желана температура, 22-23 градуса.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #20

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    ... Колегата по-горе е абсолютно прав! Както съм отбелязал и аз, съвети по планове, скици и обяснения са само за ориентир. Те не бива да се приемат много насериозно. Предписване на климатична система без оглед на помещението и събеседване с клиента е несериозно. Има си фирми, те си екипи за оглед и работят професионално. Повечето читави фирми имат платен оглед (безплатен за техните клиенти). Той не е измислен случайно, защото без да се види на място какво, как и къде се иска, всичко друго е само приказки в нет-а. С две думи, тук колеги ти дават съвети, те са дадени от добро чувство и са само за ориентир. Ако искаш професионално отношение си викни група за оглед.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    13
    #21

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Съгласен съм с вас колеги, просто групите които монтират климатиците, са все млади 20 годишни момчета, на които ми е трудно да се доверя, затова се допитвам и до вас.
    Мненията ви са ми полезни, разбрах какъв минимум от мощност ще ми трябва за това помещение и че трябва да променя разположението на едното тяло поне.
    Какво ще кажете за този Panasonic: http://www.**********************/klim...2LKE-871.html#

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #22

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Това да се допитваш не е лошо, дори е желателно. Идеята е, че колкото и с добри намерения колегите да ти се дават съвети, не може да претендират за точност без някой да е видял помещението на живо. Ти вземи под внимание казаното тук, но огледа на място е незаменим.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #23

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Това да се допитваш не е лошо, дори е желателно. Идеята е, че колкото и с добри намерения колегите да ти се дават съвети, не може да претендират за точност без някой да е видял помещението на живо. Ти вземи под внимание казаното тук, но огледа на място е незаменим.
    +1

  11. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #24

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Retrofit Моят съвет да изтеглиш встрани поне климатичето в холовата част ( и търбиня пакет да минава през спалнята в пвц кутия ) , А този който е във всекидневната да му настройваш клапите максимално на дясно
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #25

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    @ceco.bojkov
    Идеята ти не е добра, само се удължава тръбния път и то и на двата климатика, без да има някакви реални приимущества при работата им.

  13. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #26

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    nebelservice Принципно аз никога не бих си сложол климатик над главата ,най-важното е като седне ползвателя в хола да му е КОМФОРТНО. И това ,че ще се удължи тръбния път въобще не трябва да е критерии ,това се прави веднъж .
    П.С Такива като тебе се изказват без никакви идей.


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #27

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Пропускам последния ред от коментара Ти... всъщност пропускам всички редове.
    Нека и други да кажат Но именно когато климатичното тяло е над главата имаме най-добър комфорт. Припомням и на други че климатика е средство за автоматично поддържане на зададена температура в помещението, а не сешоар, или "нещо което да духа там" .

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #28

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Подкрепям, климатика над главата, леглото, дивана дава най-добър комфорт и най-малко се усеща въздушната струя. Най-лошо е срещу легло, маса, диван, където се задържа човек много време.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #29

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Подкрепям, климатика над главата, леглото, дивана дава най-добър комфорт и най-малко се усеща въздушната струя. Най-лошо е срещу легло, маса, диван, където се задържа човек много време.
    Зависи от марката и модела климатик:
    -дайкин предпочитам да са ми над главата и да духат насреща.
    -фуджитсу/фуджи илектрик/дженерал предпочитам да са на стената срещу мен(така е в офиса ми и в апартамента ми).Комфорта е потвърден не само от мен, но и от колеги които са идвали и са сядали на моето място-климатика духа направо в мен от 1.5 метра в режим отопление, а в охлаждане е над главата ми защото клапите са водоравно.В спалнята е точно отсреща и ми харесва както зима така и лято.

    Климатик с нисък минимум нямам против да е срещу мен, дори ми харесва.Климатик с висок минимум е неприятен в режим охлаждане да те "пердаши" отсреща.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    13
    #30

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Колеги, дилемата е решена, днес монтирахме два броя Малайзийци: PANASONIC CS/CU-E12MKE
    Монтирахме ги така, вътрешното тяло до трапезарията на трегера на свода, а над меката мебел към вратата на спалнята.

    [img width=757 height=600]http://img714.imageshack.us/img714/410/plangotov.png[/img]

    Днес пуснати на охлаждане, нямам забележки относно въздушния поток, за сега съм много доволен, машините не се чуват.
    За цена/екстри/качество мисля, че няма алтернатива... вписах се в бюджета с монтажа, дано съм направил правилния избор.
    Благодаря на всички за съветите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при избор на климатик
    От yasens във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-14, 22:38
  2. Съвет за избор на климатик
    От kalitk0 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 21-01-14, 14:54
  3. Съвет за избор на климатик
    От ReDDoG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-10-11, 15:05
  4. Съвет за избор на климатик
    От partizan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 45
    Последно: 01-11-09, 12:55
  5. Съвет за избор на климатик?!?
    От dmitry във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 17-11-04, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе