Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 61

Въпрос за климатични класове на климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #46

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    ми то лихвата на депозита нали е по -малка от лихвата на кредита какво толкоз за някакви 100лв.. иначе за 1200лв е 60 лв някъде ..а загубеното време в чакане на опашки + разкарването за без пари ли е +проучването на кой точно депозит от коя точно банка? и като се почне ама я изтеглете парите от банкомата или POS-а не от банковата сметка за да спечелим още 50стотинки , защото било по - сигурно .. ае българска работа от банките , през продавачите (някакви деца те наобикалят в магазина и почват да питат имаш ли нужда от кредит.., докато продавачите ги няма някъде а и не са чували какво е кредит за енергийна ефективност) та до монтажниците.
    То всеки може да си го направи , но нали трябва и да си струва за да го направи . - Нека някой да каже как са отчетите на европейската програма колко са отпуснати и колко усвоени и от кой усвоени (то никаде няма да го има де)

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #47

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    ... Реално ако имаш парите налични този кредит е абсолютно безмислен. Ако някой има идея да взима климатик на изплащане си заслужава, защото поне няма да плаща лихвата! Тоест 20% ще му поемат банковата лихва. Ако толкова искат да помагат защо не може да го изплатиш на другия ден, след като го вземеш и да усвоиш тези 20% реално?

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #48

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Безмислен е ако вземаш климатик до 1000 лева (таксите по обслужването, заявлението и лихвите ти са повече от 200 лева). Ако вземеш за 5-6 бона 2-3 хубави машини - определено си струва.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #49

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Безмислен е ако вземаш климатик до 1000 лева. Ако вземеш за 5-6 бона 2-3 хубави машини - определено си струва.
    Да, но рядко някой взима толкова машини за тия пари ... Иначе може и да си прав ...

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #50

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Аз за себе си съм преценил, че ми отърва. 50 лева заявление за кредит + 40 лева такса отпускане + 48 лева месечни такси по сметката + 12х155 вноски за климатика = 1998 лева. -350 лева (20%) е около 1650 лева на изплащане. 1760 лева беше офертата на фирмата с монтаж. Плюс това като имам кредити имам по-голям стимул за работа и Брутният ми вътрешен продукт е по-голям отколкото ако нямам кредити.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #51

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Аз мислех да си взема Мицубиши Електрик защото си помислих че ще ги усвоя тези 20% за енергийна ефективност , ама си взех "по-енергийно ефективно" ЛГ дето има COP > 4

    aruba_man, монтажа без пари ли беше, да не би и при теб да са оставили 2см отстояние на някое тяло за да се икономиса парче тръба с дължина 20см щото на мен ми искаха да платя цял щепсел и 4 м кабел трижилен

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #52

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Добре де, къде ги намирате такива "куци" фирми, който Ви искат пари за щепсел?!Еййй, всеки ден прочитам за нещо което ме удивлява....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #53

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    ами сигурно са много Aleksandars, при мен бяха HD Clima за безплатен монтаж от ТМ - иначе някои фирми искат и 300лв. монтаж те сигурно не искат пари за щепсел ама и не вярвам да монтират телата при всички изисквания от монтажните инструкции - като отстояния от 30см на външното тяло от стени..


  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #54

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Монтажа излезе около 380 лева с 5,5 метра тръбен път. 4 човека за 3 часа го направиха. Половин час вакумираха. Пари за щепсели не са ми искали.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #55

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    zhelko, Много добре. Избрал си да бъдеш активен, потърсил си и си получил отговор на въпроса. Писал си на LG, както и си намерил в документация на друг производител използването на същият термин.

    Обаче тези два различни източника на информация засилиха още повече въпросителните.
    - LG казват, че това са максимални стойности, добре приемаме, че е така. Цифрите на тъмен фон обаче показват номинална мощност и номинална консумация при тези температури, като тези цифри са посочени и в търговският им каталог. Приемаме, че всичко е на максимум с изключение на номиналните мощности по каталог. До тук всичко би изглеждало перфектно дори бихме приели за напълно нормален текста под таблицата за номинален и максимален капацитет, ако не беше документацията от Daikin.
    - Прегледах документацията която си дал за модела Daikin и потърсих информация за него в търговският им каталог. Всички стойности обаче в тази таблица до една са максимални дори и цифрите на тъмен фон за които пише, че са номинално максимален капацитет. Имаме две таблици при които се използва израза Номинално максимален капацитет. При едната всички цифри до една са максимални, а при другата имаме и номинални.

    Малко трудно го намерих но ето и точно определение на този термин, за който дори се пита в тестове при полагане на изпит по финанси.
    Nominal maximum capacity is the capacity that is technically attainable and this corresponds to the supplier's guaranteed capacity.
    Номинално максимален капацитет е капацитета, който е технически достижим и съответства на гарантираният от снабдителя (в случая производителя) капацитет. Кратко, точно и ясно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #56

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    мен ми е интересно ако искам да се откажа от безплатния монтаж другия път колко пари ще ми приспаднат да си го направя сам...ама няма да се навият .. "алчните"
    колко струва горе долу пробивна машина за бетон под наем?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #57

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от rosen1212
    мен ми е интересно ако искам да се откажа от безплатния монтаж другия път колко пари ще ми приспаднат да си го направя сам...ама няма да се навият .. "алчните"
    колко струва горе долу пробивна машина за бетон под наем?
    Мисля че е 2-3 лева на час -професионална на БОШ.Дават ти дори съответните консумативни инструменти.На мен специално бургии за железобетон.За ударна бормашина 2 лева на час ми взеха.Върши страхотна работа влиза в бетона като масло...

    П.П. Не виждам как ще се откажеш от нещо което не струва нищо(тоест безплатно е за теб) и ще искаш "отбив" от цената ... ами нали монтажа не влиза в нея, какво да ти приспаднат

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #58

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    ... Монтажа може да си го направиш сам, НО ще трябва още доста техника освен големия перфоратор. И след това кой ще носи отговорност за климатика. Защото съм убеден, че няма да се справиш ако някой не ти дава рамо с техника и съвети!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #59

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    значи от оназ фирма без пари работят значи , а къде дават и без пари климатици да знам за другия път
    много техника ще ми трябва един тръборез още...той колко струва?

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #60

    Re:Въпрос за климатични класове на климатиците

    ... Карай с ножовката, да минеш по-евтино ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси за класове при климатиците
    От Damian Ivanov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 08-02-15, 18:22
  2. Климатични камери
    От Tony4162 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 10-06-11, 13:38
  3. Отговори: 0
    Последно: 14-08-10, 22:52
  4. Въпрос относно консумация параметри и т.н. за климатиците
    От Gladiator6 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 30-06-10, 19:32
  5. Задача междинна (Класове)
    От kamenf във форум Логически задачи
    Отговори: 9
    Последно: 16-06-05, 22:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе