Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 158
Like Tree10Одобрявам

Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #31

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Така е Митак. Аз досега болно циганче не съм виждал, те даже и към токови удари са имунизирани май.
    Май не си влизал в детско отделение.

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #32

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Аз и в отделение за възрастни не съм стъпвал. Тъй като навремето не съм живял в стая с климатик с плазма, съм много закален. Докато разбера кой ми е личният лекар, той се отказал да практикува.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #33

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    В психо-диспансера са с плазма-клъстер.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #34

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Аз и в отделение за възрастни не съм стъпвал. Тъй като навремето не съм живял в стая с климатик с плазма, съм много закален. Докато разбера кой ми е личният лекар, той се отказал да практикува.
    Попитай Тommorow той ще ти обясни някои неща за закаляването и мъжете-стомана...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #35

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Поразвихрили сте се тука за един ден
    Ако може и аз да се включа, все пак нали е моя темата...
    Плазма-филтъра няма да направи стерилна обстановка в стаята, а дори и да я направи, нали половината от денонощието детето е или навън, или в друга стая, или в друга къща Искам климатик в стаята, за да спим, гледаме телевизия и т.н. на около 25 градуса лятото и 23-24 градуса в преходните сезони.
    Аз самия нямах идея по какъв точно начин климатикът би могъл да е вреден за хората и в частност - бебетата. Ако наистина могат да развиват различни от обичайните патогенни микроорганизми, а плазма филтъра им пречи донякъде да влязат в стаята, то предпочитам да е с плазма филтър. Много от вас са казали, че и обикновен климатик няма да е вреден за детето. Аз съм съгласен и с тази теза, но щом има възможност за някой лев отгоре да се чувствам малко по-сигурен за безопасността на малкото същество, то... плазма да е
    Покрай този спор, никой не е обърнал внимание на въпроса ми:
    "В тази връзка - когато температурите паднат под нулата нямам намерение да пускам климатика въобще, тоест, може да не се пусне и няколко месеца. Това ще му навреди ли и ще работи ли нормално пролетта, когато ми е пак необходим?"
    Отново ви благодаря за мненията.

    Edit:
    Препоръчан ми е sharp 09lsr, защото:
    1.влиза в посочения бюджет - 942лв
    2. има Plazma cluster ION функция за по-чист въздух и практически не може да влияе отрицателно не бебето- тази функция я имат климатици от клас 1500-1700лв
    3. coanda air flow-функция която разпределя въздуха много равномерно в помещението- пак се намалява отрицателния ефект от работата на климатика на хората в помещението
    4. инвертор с най-висок енергиен клас А
    5. тих 20 или 22dBa ниво на шум на вътрешно тяло- почти не се чува
    6. произведен в тайланд
    7. има промоция - 5 годишна пълна гаранция
    Какво ще кажете за него?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #36

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Защо няма да ползваш климатика, когато температурите паднат под 0°C?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #37

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Запознай се с 5-годишната пълна гаранция на Sharp, защото има условия за нея. Тосет пълна е, но си плащаш. Иначе машината за парите си е готина. Просто да не ти мажат очите с понятието "Пълна гаранция"

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #38

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Защо няма да ползваш климатика, когато температурите паднат под 0°C?
    Защото имам локално парно на въглища. Дядото е пенсионер и го пали от сутринта, когато е студено, поддържа си го през целия ден и вкъщи не пада под 25 градуса.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Запознай се с 5-годишната пълна гаранция на Sharp, защото има условия за нея. Тосет пълна е, но си плащаш.
    Освен гаранцията, какво ти е мнението за климатика?
    Потърсих малко, но не намерих какво трябва да се плати, за да ми важи 5-годишната гаранция.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #39

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    ... Мнението съм го написал по-горе. Или "Машината за парите си не е лоша".

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #40

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Aз малко ме притеснява този Коанда ефект,кръстен на румънеца Хенри Коанда,който се състои в това,че тела със специфична форма при обдухване струйно с флуид създават подемна сила и и се издигат-летяща чиния.Та се иска по силна струя(и при шарповете ги дават за дълги помещения) и как ще се чувства вентилацията особено в малко помещение-няма ли да е прекалено силна,а и да се спи,и малко дете?Питах един-двама притежатели на такива шарпове,но не споделиха.
    ето коандата с лъжица : https://www.youtube.com/watch?v=AvLwqRCbGKY#

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #41

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Не съм изчел изцяло темата, за мен няма смисъл - директно си казвам меннието. А то е, че е меко казано безотговорно да се слага климатик (ако ще и да пулверизира въздуха със светена вода!) в стаята, където спи бебето! Това същество, дето не си знае човек ли е още или какво, дето при изписването и посред лято да е, ви го дават с нахлузена шапчица, да го обдухвате нонстоп, дори и когато СПИ?!?... Не знам, за мен това е просто невъзможна ситуация. Ако му е топло - поразсъбличате го. Ако му е студено - по-топли дрешки и/или качествен конвектор. Като поотрасне и спре да боледува след всичките му имунизации и пр. изгъзици - защо не, но на този етап...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #42

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    emos никой не е казал, че климатика трябва да обдухва бебето. Климатика охлажда въздуха. Когато температурата в стаята е висока разсъбличането на бебето не върши работа защото организма му не може да регулира температурата на тялото както е при възрастен човек, масова практика е малки бебета да бъдат прегрявани през лятото заради "бабешки съвети". А и надали в родилните отделения на която и да е що годе читава болница е с климатици заради незнанието на лекарите.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #43

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    От личен опит мога да кажа, че новородено спокойно може да се отглежда ако в стаята работи Тошиба от върховите модели /моят е 255 ПДР/.Когато е настроен нормално и е на автоматичен вентилатор не се усеща, че в стаята работи климатик.Въздухът е прохладен лятото и еднакво топъл през зимата във всички части на помещението без да се създава течение.В другата стая имам Дайкин, който също се оказа желязна машина, но не бих го препоръчал като климатик при който ще има бебе.Поради високия му минимум и сравнително силна струя /в сравнение с Тошибата/, дори и на най-ниската степен се усеща течение.За поотраснали деца над 2 год. бива, но не и за новородено.Не знам при върховите модели на Дайкин как е, но при масово продаваните е така.Хубаво е да е климитизирано помещението, особено в жегите, тъй като бебетата са особено чувствителни към високите температури.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #44

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Aз малко ме притеснява този Коанда ефект,кръстен на румънеца Хенри Коанда,който се състои в това,че тела със специфична форма при обдухване струйно с флуид създават подемна сила и и се издигат-летяща чиния.Та се иска по силна струя(и при шарповете ги дават за дълги помещения) и как ще се чувства вентилацията особено в малко помещение-няма ли да е прекалено силна,а и да се спи,и малко дете?Питах един-двама притежатели на такива шарпове,но не споделиха.
    ето коандата с лъжица

    Какво искаш да ти споделя за климатика?
    Питай ме,ще ти отговоря.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #45

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Всеки си носи отговорността за отглеждането на децата си. Това по практиката за използването на климатици в стаята на бебето.

    А по въпроса за този на път да стане истерия "Коанда" ефект. Не знам кой какво е учил в гиманзията, но това, което се вижда на клипа по-горе, не е нищо друго, а потвърждение на закона на Бернули, изведен през 1738 година. Клипове в Ютуб бол, само за пояснение: лъжицата може да се разглежда като половинка от топка:
    https://www.youtube.com/watch?v=xIASZINIkek#
    https://www.youtube.com/watch?v=y7z94rmkO7M#
    https://www.youtube.com/watch?v=mtIo6nWDXnU#ws
    И едно от "приложенията" му е в авиацията, но наистина не ми се обяснява сега защо лети самолета...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за спалня 16 m2
    От sneka13 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-14, 10:59
  2. Избор на климатик за спалня!
    От TSH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 02:51
  3. Избор на климатик за спалня
    От Andy_78 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 08-11-12, 09:57
  4. Климатик и бебе?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 22-10-08, 23:15
  5. Моля за помощ при избор на климатик за спалня
    От brutas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-08, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе