Резултати от 1 до 10 от общо 10

Климатик за отопление на стая 35 кв.м.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #1

    Климатик за отопление на стая 35 кв.м.

    Здравейте,

    имам следния въпрос. Трябва да закупя климатик, който ще се използва за отопление на стая с големина от 35 кв.м. Прегледах доста теми във форума и в крайна сметка се спрях на този модел - Toshiba, RAS-13SKVP2-E - Super Daiseikai 6. Въпросът ми е все пак достатъчен ли ще ми е за отопление на 35 квадрата стая или трябва да се насоча към по-големичък климатик ?

    Благодаря, предварително.

    След направената забележка ето и повече информация за помещението. Надявам се да е достатъчно. Извинявам се на модератора за пропуска ми в описанието.

    Климатикът ще се ползва в жилищно помещение, като предназначението му е за отопление и охлаждане. Параметрите на помещението са - 35кв.м, височина от 2.6, обща кубатура се пада 91 куб. м. Има френски прозорци с големина от 7 кв.м. Дограмата е петкамерна ПВЦ, високо качество. Помещението е хол и кухненски бокс, така че в него ще присъстват обичайните уреди - хладилник, фурна, плот и телевизор. Жилището е в София, кв. Младост. Очакваната температура е около 24 градуса, като климатика ще е единствения източник на топлина през целия период(няма парно, печки, камини или нещо друго). Сумата, която съм приготвил е в размер на 2200 - 2500 лв.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Климатик за отопление на стая 35 кв.м.

    Климатика е много хубав развърта се доста но номинала си е като на 12ка 4,2кв така че според мен ще е слаб и по добре да се заложи на този или този

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Re:Климатик за отопление на стая 35 кв.м.

    visitor181, първо посети тази тема и след това задай наново въпроса си

    П.С. Велев, коригирай данните за Нокрията, грешни са!

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #4

    Re:Климатик за отопление на стая 35 кв.м.


    Колегата малко се е объркал.Това са данните:

    FUJITSU GENERAL
    Модел: AWYZ14LB NOCRIA
    Охлаждане: 0,9-4,2-5,3kW/конс.1,02
    Отопление: 0,9-6,0-9,1kW/конс.1,35
    COP: 4,44 клас А/А
    екстри:
    Уникална система за самопочистване на филтри.
    UV – лампа за стерилизация на въздуха.
    Ниски шумови характеристики - 21-22 dB




    visitor181 това е климатика за теб.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #5

    Re:Климатик за отопление на стая 35 кв.м.

    Мерси за предложението Нокрията е гледах и аз, и не изглежда лош модел. Това което ме притеснява е дали тези машинки не са малко слабички и няма да се зорят доста за това помещение, дали не би трябвало да гледам по-големи модели, дори и на малко по-високи цени ? За по-скъпи машини примерно нещо подобно: Daikin, FTXR42EV1B - Ururu Sarara или Toshiba RAS-16SKVP2-E - Super Daiseikai 6 ?

    Мерси.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Климатик за отопление на стая 35 кв.м.

    Нищо не може да озори НОКРИЯ-та, освен ако не е в някой хангар от 60-70 квадрата.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #7

    Re:Климатик за отопление на стая 35 кв.м.

    Благодаря за предложението. Нокрия наистина е хубав модел като показатели, за съжаление вътрешното тяло има дизайн с който трудно мога да свикна. Има ли някой друг модел подходящ за това помещение ?

  10. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #8

    Re:Климатик за отопление на стая 35 кв.м.

    Цитат Първоначално публикувано от visitor181
    Благодаря за предложението. Нокрия наистина е хубав модел като показатели, за съжаление вътрешното тяло има дизайн с който трудно мога да свикна. Има ли някой друг модел подходящ за това помещение ?
    Отиди в някой магазин да го видиш на живо, не е толкова грозен и пак помисли. В София температурите падат доста под нулата, а помещението ти не е никак малко + тези 7кв. прозорци....
    Тошибата, която гледаш е хубав модел, но е слаба за целта.

  11. Junior Member Аватара на artanes
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    16
    #9

    Re:Климатик за отопление на стая 35 кв.м.

    Аз съм със същото помещение 35 м2 -хол и трапезария с изолация ПВЦ дограма последен етаж ползвам втора зима Daikin FTX50 -чешко външно тяло. При зададени 21* външна -3 работи On/Off - нямам забележки. Миналия зимен сезон ми излезе 580лева,като това вкл. бойлер,готв.печка миялна, TV
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321623159[/time]_________________________________________________

    Забравих става въпрос за Пловдив

  12. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #10

    Re:Климатик за отопление на стая 35 кв.м.

    Аз също съм за Нокриата при 35 кв.Ползвал съм такава-много силна машина.На живо я виж и ще ти хареса.Формата на вътр. тяло е такава заради многото клапи и възможността за монтаж до тавана.Спред мен си има своя чар машината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик
    От mita във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 29
    Последно: 09-01-13, 15:18
  2. Отговори: 5
    Последно: 14-12-12, 13:53
  3. Искам мнения за отопление на детска стая
    От hopcyns във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 11-09-11, 22:41
  4. Препоръка за отопление на стая 15 m2 (40 m3)
    От teoget във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-08, 10:29
  5. Отговори: 24
    Последно: 20-11-06, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе