Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Избор на климатик за 25М2 (65М3)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #16

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Palisander, сравението с цените по-горе не е вярно! Цената на Toshiba-та е с монтажа, на ME е дадена без монтажа.
    В моят случай са актуални, понеже ако го закупя от дадена фирма ще ми струва посочената цена като монтажа ще ми е безплатен. Извинявам се, не съм уточнил тази подробност, но само с цел за да не се приема като реклама или пък антиреклама. Просто съм ги дал информативно главно за инфо за спецификациите линковете и от тук нататък като всеки човек се опитвам в пряк разговор и договаряне със съответните фирми да получа най-добрите условия за себе си.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #17

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    ... Аха, разбирам. Просто ми направи впечатление и реших дали не си сгрешил.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #18

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Ми то... като сте тръгнали така... да взема и аз да се изходя по въпроса: Nocria AWHZ14LBC

    П.С. Ако ще е Тошо, да е този: RAS-13PKVP-E - Super Daiseikai 5

  5. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #19

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Е на нокрията номинала и е с 1,8 повече от шарпа а макс е 3.10 повече киловата а външното тяло е само 2 кила по тежко ??

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    9
    #20

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    18 кв.м. - една стена в прозорци, изолация, 2,30 височина - дневна с кухня, евентуално може да отваряме врата за детската, обичаме да ни е топло, какво ще кажете за SHARP AY-XP12GHR, или предложете нещо друго! ПЛС!

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #21

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Nevinna, в друга тема споменаваш 20м2, а тука 18. Последно колко е площта?
    Тука може да прочетеш отзиви за модела.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    9
    #22

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Според мъжа ми е 18, аз просто закръглям - все пак става въпрос за + 2 кв.м.

    Сори, че спамя ама тези дето сте ги посочили тошибата и нокрията са ми доста скъпи - поне на мен, какво ще кажете за това http://pm-klimatici.com/климатици-sharp-daikin-panasonic-mitsubishi-heavy/климатик-Daikin-FTX35JV-RX35JV-от-PM-GROUP-BG.
    До сега сме купили три климатика - и винаги сме избирали за 15-20 мин. двата са панасоник - нямаме оплаквания, но ето на сега голям размисъл ударих


  10. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #23

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Изобщо не се колебай
    1.Тошиба Дайсекай III- http://powerclima.com/index.php?page=details&id=78
    2. Дайкин FTXS25
    И двата са предостатъчни за помещение от 25 квадрата.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #24

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Цитат Първоначално публикувано от Nevinna
    ...двата са панасоник - нямаме оплаквания...
    Ето ти още един Панасоник, който е в същата ценова категория, като на Шарпа.
    Побързай, че са останали само 4бр.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #25

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    ... Всъщност гаранцията изобщо не е безусловна. За да важат 5-те години е нужно да има 4 задължителни профилактики! Не е лошо да има вариант за 5 годишна пълна гаранция. Но е добре да не се спестява на клиента при какви условия важи!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    22
    #26

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Всъщност гаранцията изобщо не е безусловна. За да важат 5-те години е нужно да има 4 задължителни профилактики! Не е лошо да има вариант за 5 годишна пълна гаранция. Но е добре да не се спестява на клиента при какви условия важи!
    При нас профилактиките са задължителни (според нашите наблюдения една малка част от нашите клиенти си мият филтрите редовно, а камо ли да използват специализиран спрей или да си замерят налягането на фреона) според нас за пълна гаранция 4 пъти по 25-35 лв. за 4 години са нищожен процент от цената на климатик Sharp, ако някои иска гаранция без профилактика при climamarket. И всеки сам си решава за гаранцията ако не иска да плаща профилактика няма гаранция. За Sharp специално клиента може спокойно да остане без гаранция от продадените от нас няма нито един Sharp, който да е сервизиран гаранционно (просто много рядко се развалят затова вносителя дава 5 години гаранция)

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #27

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Идеята ми беше, че клиента е добре да знае това предварително. Тоест да може да направи информиран избор. Защото на много места пише ПЪЛНА ГАРАНЦИЯ, но се спестяват условията. Това ми беше идеята.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    22
    #28

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Идеята ми беше, че клиента е добре да знае това предварително. Тоест да може да направи информиран избор. Защото на много места пише ПЪЛНА ГАРАНЦИЯ, но се спестяват условията. Това ми беше идеята.
    Напълно съм съгласен с теб даже ще добавим текст на нашият сайт да е по ясно

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #29

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Подвеждате клиентите си с тия "пълни" и "празни" гаранции! Никъде в ЗЗП не пише, че гаранцията, по-какъвто и да е начин, е обвързана с допълнително заплащане!
    Вместо да мамите хората с тия 5 години "пълна" гаранция, колко ви коства да напишете: 3 г. гаранция, и по желание - платена профилактика, включваща ....

    А за удължаването й: до ....(години), при доплащане на ....(лв.), обвързано със следната профилактика (....), по желание на купувача.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #30

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Хайде да напишем малко какви гаранции се предлагат на пазара:


    Daikin предлагани от Атаро и дилърите - 36 месеца без профилактики.
    General-Fujitsu - предлагани от Булкима и дилърите - 24 месеца по закон + 12 месеца след профилактика.
    Toshiba - предлагани от Джи§Ей и дилърите - 24 месеца по закон + 12 месеца след профилактика.
    Toshiba - предлагани от Актон и дилърите - 24 месеца по закон.
    Panasonic - предлагани от кой ли не - 24 месеца по закон за системата и 5 години на компресора с профилактики.
    Sharp - предлагани от Актон и дилърите - 24 месеца по закон + 12 месеца от вносителя с възможност за удължаване до 5 годиини с 4 боря профилактики.
    Sanyo - 12 месеца беше до скоро, въпреки закона, може да са качили на 24 бог знае...


    Моля ако съм сгрешил някъде или има марки и модели за допълване, колегите да продължат. Моля ако темата е интересна и се развие добре, модераторите да я преместят в раздел "Профилактика и гаранция" като да може да се допълва или променя.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик само за лятото - стая 25м2
    От romborak във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-06-14, 12:15
  2. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. Избор на климатик
    От wall_9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 14-05-11, 21:20
  5. Какъв уред за отопление ще препоръчате за 25м2 стая
    От mirchev във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 09-08-10, 07:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе