Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Избор на климатик за 25М2 (65М3)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #1

    Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Здравейте.
    Първоначално се извинявам за навярно до болка баналната тема, но наистина се нуждая от съвет защото колкото повече чета и си мисля, че вниквам в нещата май толкова повече се обърквам. По-същество. Става дума основно за отопление на всекидневна (21М2/54М3) и антре (4М2/10М3). Казвам ги двете заедно, понеже става дума за блок ново строителство (София) и между антрето и всекидневната няма врата. Изложението на стаята е запад като има една външна стена с голям френски прозорец. Не разбирам от дограми, но е на Rehau и като всяка нова се предполага поне че е читава. Отделно целият блок (респективно посочената външна стена) си има външна изолация. В спалнята ми, която е 14М2 от една година има монтиран Mitsubishi MSZ/MUZ-FD25VA и съм изключително доволен. Миналата зима се представи чудесно на зададени 22 градуса и независимо от външните атмосферни условия до пролетта в стаята температурата си беше твърда без колебания. Търсената от мен температура за хола е желателно, да е около 23-24 зимата, че там има женско присъствие, на което принципно му е все студено.

    Спрял съм се на следните 3 модела.
    Daikin FTXS35G
    Mitsubishi MSZ/MUZ-GE35VA
    FUJITSU ASHB09LD

    Относно избора ми на фирми - Daikin понеже всички казват, че са класика в жанра. Mitsubishi - понеже пак казват че Daikin и те са най-добрите а всичко друго било компромис и поради която причина имам такъв и съм много доволен от него и Fujutsu понеже параметрите му според мен удариха в земята другите два а пък цената е сходна и даже по-малка. Разбира се съм отворен за всякакви други предложения. Не робувам на марки и ми е ясно че не мога да си позволя върха на сладоледа, но и съм стигнал до извода, че не съм толкова богат, че да си взема Midea. Относно финансите да кажем че границата от 2000 лв. не е никак желателно да се прекрачва.

    По-долу публикувам схема на въпросната стая и антре и предварително най-сърдечно благодаря на всички добри хора, които ще отделят от времето си за да отговорят на питането ми.


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    ... От линковете по-горе, този на Мицубишито води към 25-ца. Както сам си написал ти е нужна 35-ца. Дайкина ще се справи с тази задача, за Fujitsu9LD не съм убеден. Разгледай и Toshiba и там има какво да се види.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Palisander, добре дошъл във форума на Сетком.
    Може да се насочиш и към Panasonic NE-12LKE или Sharp AY-XP12GHR.
    Успех!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #4

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Грабвай Дайкина и ще бъдеш доволен от него както от Мицубишито си.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #5

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Цитат Първоначално публикувано от Palisander

    Относно избора ми на фирми - Daikin понеже всички казват, че са класика в жанра. Mitsubishi - понеже пак казват че Daikin и те са най-добрите
    Прав си но имаш един голям пропуск..............и той се казва Toshiba.разгледай и техните модели и за тези 25 м2 изобщо не помисляй за по-малък климатик от 12ка.

  7. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #6

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Palisander, добре дошъл във форума на Сетком.
    Може да се насочиш и към Panasonic NE-12LKE или Sharp AY-XP12GHR.
    Успех!
    +1 за Шарпа

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #7

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    +Sharp.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #8

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Извинявам се, но нещата май отиват към по-голямо изваждане, затова се промениха желаните модели, като избора се свежда основно до двата модела по-долу за които пак ще помоля за съвет:



    По-долу направих една бърза сравнителна съпоставка относно двата като параметрите са за режим отопление:
    [img width=800 height=280]http://bborisov.com/tmp/m_vs_t.jpg[/img]

    Mitshubishi-то ми е много на сърце понеже от една година имам същият модел в другата стая, само че по-малката му версия - MSZ/MUZ-FD25VA и лоша дума не мога да кажа. Без забележка, безропотна работа, винаги желаната и твърдо поддържана температура която искам и изключително тихо почти не чуващо се. Сметките за ток - напълно прилични. От друга страна доста хора казват, че посочената Toshiba за момента е върха на сладоледа и най-доброто, което може да се вземе. Опитвам се да разграничавам мненията на заклетите фенове на дадена мара от тези на обективните такива, но не винаги се получава. Аз съм съвсем редови потребител, който иска просто в края на този месец да натисна копчето, да го сложа на 23 градуса да топли и около средата на април догодина да го натисна пак за да го изключа без никакви допълнителни усложнения и драми през този период. Между другото с Mitsubishi-тo което имам долу горе така се процедира. Просто вътрешно ме глозга онова чувство, че ако взема него ще получа същото изключително качество и надежност, но дали няма да пропусна нещо повече, което може да ми даде Тoshiba-та било сега или като позитиви напред във времето?

    Та вие като несъмнено далеч по-знаещи, гледайки останалите неща (екстри) в двата климатика, които аз навярно не мога да оценя, бихте ли ме посъветвали, към кой от двата бихте се насочили? Посоченият Sharp ми се струва съвсем приличен и далеч по-бюджетен вариант което е огромният му плюс, но предполагам не е на равнището на горепосочените два или се лъжа?

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Щом и 6-а серия попадна в избора, ТОШКО си вземи.

  12. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #10

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Посочения шарп е по данни е почти като митцуто което си дал само че Минимала му е 0.90 а не 1.50 номинала му е 4.3 а не 4 максимала му е 6 а не 6.3 КОП 4.33 а не 4.62 цена 1700 с монтаж а не 2300 без монтаж.

    За Тошо "Всички хвалят Тошо" друго немога да кажа

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Шарпа също е добър, другите две машини имат предимство, че са по-тихи вътре.А йонизатора и плазмения филтър, както и високата мощност, са едни от предимствата на ТОШО.В общи линии и трите модела ще вършат много добра работа, вече е въпрос на избор.

  14.  
     
  15. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #12

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Да Шарпо за спаля е шумен но е напред пред митсу по характеристики на лист иначе идея нямам колко е по добър но и цената му е доста прилична а Тошо си е върха явно всички го препоръчват ама и цената му е не лоша
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318255740[/time]_________________________________________________

    http://www.antonovclima.com/compares.php колко е верно един господ знае

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #13

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Тошибата е най-скъпа но и най-икономична, което не означава, че само прай вятър така, че и най-бързо ще си върнеш разхода по инвестицията.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #14

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Palisander, сравението с цените по-горе не е вярно. Цената на Toshiba-та е с монтажа, на ME цената е дадена без монтажа.

  18. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #15

    Re:Избор на климатик за 25М2 (65М3)

    Ако е жива дотогава ще възвърнеш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик само за лятото - стая 25м2
    От romborak във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-06-14, 12:15
  2. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. Избор на климатик
    От wall_9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 14-05-11, 21:20
  5. Какъв уред за отопление ще препоръчате за 25м2 стая
    От mirchev във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 09-08-10, 07:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе