Резултати от 1 до 6 от общо 6

Инвертор нов или втора употреба за 40 m2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    6
    #1

    Инвертор нов или втора употреба за 40 m2

    Става въпрос за помещение, което е изолирано, но с много големи прозорци, макар и със стъклопакет и добра дограма. До сега работеха 2 12-ки на Мидеа, конвеционални, но падне ли температурата под 7 градуса умираха и двете. Наскоро на единия му отиде компресора и смятам да го заменя с нов или втора употреба и разбира се да наблегна на добро утопление , но наистина съм адски объркан от мнения! Бюджета не е много около 1300лв. с монтажа. ПОМАГАЙТЕ !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:Инвертор нов или втора употреба за 40 m2

    TI_GONISH ,та един климатик ли ще трябва за 40м² или пак около 12ка да помага на умиращата в студа мидейка,че бюджета е рехав малко?Има и други неизвестни,като формата на помещението,в кой край се намира и желаната температура,която искаш да поддържаш?

    а и тези 7° дето си написал,наистина ли са със знак + ,че задачата се усложнява още?

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    6
    #3

    Re:Инвертор нов или втора употреба за 40 m2

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    TI_GONISH ,та един климатик ли ще трябва за 40м² или пак около 12ка да помага на умиращата в студа мидейка,че бюджета е рехав малко?Има и други неизвестни,като формата на помещението,в кой край се намира и желаната температура,която искаш да поддържаш?

    а и тези 7° дето си написал,наистина ли са със знак + ,че задачата се усложнява още?
    Така..., ще остане едната Мидейка и ми трябва един по-стабилен за отопление предимно, предполагам 18-ка. Помещението е хол наподобяващ правоъгълник, а вратите към него са със стъклопакет и често са отворени към другите помещения на етажа, който е 80 квадрата(говорим за двуетавна къща). За паричките, мога да си позволя и до 1600-1700 лв. но на изплащане. И да, падне ли температурата нашън под 7° почваха да умират а стане ли 0 направо по-добре да не работят.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:Инвертор нов или втора употреба за 40 m2

    Погледни тези модели на Грии GWH18KG или този GWH18KF или машина втора ръка,която ще е с екстри и по висок клас-премисли.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    6
    #5

    Re:Инвертор нов или втора употреба за 40 m2

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Погледни тези модели на Грии GWH18KG или този GWH18KF или машина втора ръка,която ще е с екстри и по висок клас-премисли.
    Да , и аз четох много тук,че този модел на Грии е почти ДАИКИН. Особено първия, които ми показваш ми е много удобен, все пак съм от Пловдив и тук си имат представители, а и е с безплатен монтаж. Много благодаря за отговора и все пак ако реша да е втора употреба, какво трчбва да гледам повече освен екстрите ?

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #6

    Re:Инвертор нов или втора употреба за 40 m2

    E поне в Пловдив няма да имаш проблем, с намирането на добра клима втора ръка.Сигурно момчетата са се свързали вече с теб,но ще гледаш номинала на отопление да е около и над 5,5kw. и при 2°C стойноста да е по голяма от номинала-давам ти само пример по долу-номинал 6kw. и отдаване при 2° - 7,4kw.

    Иначе ,ако намериш тази машина,взимай без да се замислиш-просто Нокриа.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дъно S.939 Втора употреба
    От vasko__2 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 25-08-11, 18:52
  2. препоръки за пералня втора употреба
    От tihogr във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 20-07-11, 16:01
  3. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  4. Дилема - нов или втора употреба?
    От wizard2000bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 29-09-10, 23:55
  5. пералня втора употреба
    От smil във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-05-08, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе