Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Тих режим на работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    10
    #1

    Тих режим на работа

    Здравейте,

    Имам 2 климатика, Panasonic CS/CU-E12LKE-3 и Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA. И двата климатика имат опция за тих режим. Искам да ви попитам дали тази опция е най-икономична или е по-добре да ги оставя да работят в нормален режим.

    Благодаря!


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Тих режим на работа

    Остави си ги на нормален.Само ако ти се налага за нещо конкретно, ползвай тихия.Въпроса не само в икономичността, а в по-добрия топлообмен при по-високи обороти на турбината.При тих режим оборотите на турбината са най-ниски, съответно обмена е най-лош.В самото упътване си пише, че при ниски обороти на турбината, машината в някои случаи може и да не може да топли или охлажда добре.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    10
    #3

    Re:Тих режим на работа

    Много благодаря за отговора.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #4

    Re:Тих режим на работа

    Ползвам само тихия режим на работа на Fujitsu Nocria , и съм доволен.Като застудее незнам дали ще се справи при такъв режим на работа , в 24 кв. м.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:Тих режим на работа

    Тя НОКРИЯ-та е друга бира, дето се вика.Ще топли и ще пее даже.НОКРИЯ 14 на най-тихия режим вади 390 кубика въздух на час, 12LKE вади 294 кубика въздух на час, а GE35VA вади 246 кубика въздух на час.Ама все пак е условно, зависи от помещението и на кой режим ти е комфортно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    10
    #6

    Re:Тих режим на работа

    По принцип и двата климатика не са много шумни, дори и на нормален режим.
    Идеята ми беше да излиза максимално икономично и разбира се да не измъчвам климатика, дори и да не е най-тихо няма да е проблем
    Това което ми направи впечатление е, че вчера панасоника работеше доста шумно при тих режим, всъщност нямаше разлика в шума независимо дали е включен на тих режим или на нормален, може би не е могъл да смогне със зададената температура (въпреки, че навън не е толкова студено)


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #7

    Re:Тих режим на работа

    Тъй като въпросът е зададен от дама, което предполага претенции от към топлина, ще си позволя съвета към нея, следващия път като и се наложи да слага клима, тя да бъде до пода. Целия проблем идва от монтирането на високо на климите, предназначени за отопление. На тавана се образува една възглавница от топъл въздух, която със слаб вентилатор не може да се разбута и наистина топлообменът горе е калпав поради същата причина, а на пода - стууд. В къщи съм ги пльоснал едната на педя и половина от земята, другата на 1,5 m, вярно е, че не можеш да сложиш нищо в непосрдствен аблизост до тях, обаче това разположение си има редица предимства. Топлообменът е добър и на слаб вент( по - малко вятър, 10 W по-малко енергиен разход ) , подът се загрява бързо, особено този, който е до земята направо прави пътека от топъл въздух по килима. Лятото охлаждането не е проблемно. Абе българинът е тарикат - ползва високостенна машина за подова.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #8

    Re:Тих режим на работа

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Абе българинът е тарикат - ползва високостенна машина за подова.
    Е само част от нас си мислят,че това е тарикатлък.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #9

    Re:Тих режим на работа

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Е само част от нас си мислят,че това е тарикатлък.
    +1 Най-лошата черта на българина е тарикатлъка и желанието за побългаряване, без реални познания.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #10

    Re:Тих режим на работа

    в този ред на мисли-защо подовия е доста по-скъп от стенния

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #11

    Re:Тих режим на работа

    Калчев, аз например съм забелязал, че разликата от пода до тавана ми е цели 3 градуса, така че би следвало, като е поставен по-ниско, да има и по-голямо КПД, но не прекалено ниско, защото ще грее само локално около него, освен ако клапите не могат да бъдат насочвани да духат хоризонтално.

    Иначе намерих само това по въпроса:

    http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=85006
    http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=9680
    Тоест, никой не казва нищо съществено против монтирането на стенен климатик близо до пода, и повече общи приказки.

    Тук някой няма ли да каже нещо по-различно?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Тих режим на работа

    Ами във всяко сервизно и монтажна инструкция дават минимално отстояние от пода на вътрешното при високостенните машини.Обикновено е 230 см.Сигурно има защо.Затова са измислени и подовите машини.

  16. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #13

    Re:Тих режим на работа

    Ти потърси ли по-обстойно ? За КПД-то малко ме съмнява да има кой-знае каква изгода. При инвертор съм забелязъл, че като смъкна ли вентилатора, виждам че климата почва да папка с 20-ина W повече ток. Но със сигурност долната част на стаята се затопля по-добре, особено ако климата не бичи постоянно ( например ранна есен, късна пролет ) Отделно май по-проблемен е външния топлообмен. Ето малко препратки, ако все още не си ги забелязъл. Това с мазето е уникално.
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,29450.0.html
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,41381.0.html
    Тъжното е, че повечето от хората, които изказват негативно мнение относно този нискостенен монтаж не са го изпробвали лично, а вадят някакви заключения, изсмукани от пръстите. Отделно, че с това си вадят хляба, което говори изключително зле за тях. Ето защо, вярвам на себе си, макар и по някога да допускам грешки, заради това че не съм послушал някого. Поне за тези грешки мога да виня единствено себе си, а не на някой на когото дори плащам и да издъни работата.
    ОТ КЪДЕ НА КЪДЕ КЛИМАТА ПРИ НИСКОСТЕНЕН МОНТАЖ НЯМА ДА МОЖЕ ДА ОХЛАЖДА, НЯМА ДА МОЖЕ ДА СЕ ИЗТИЧА КОНДЕНЗА, СТОИ ГРОЗНО или пък щяла да засмуква/издухва всичката мръсотия ??? В такъв случай вкъщи трябва килимът отдолу да е мокър от конденза, лятото да се опичам от жега и да има по 1 пръст прах по мебелите. Нито едно от последните не се случва.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re:Тих режим на работа

    Калчев, хората щом са го написали, значи има причина, не вярвам ние да откриваме топлата вода или да сме по-умни от тях.

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #15

    Re:Тих режим на работа

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,29450.0.html , виж снимките от стр. 2
    Всичко ново е добре забравено старо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой режим на работа е по- добър ?
    От rumen59 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 31-07-20, 19:34
  2. Отговори: 10
    Последно: 28-02-12, 09:25
  3. режим на работа
    От branko във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 25-01-12, 20:43
  4. Daikin FTX50GV - режим на работа ?
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 30
    Последно: 23-11-11, 20:50
  5. Икономичен режим на работа при Midea
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 25-07-07, 19:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе