Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Монтаж на външно тяло в мазе ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #1

    Монтаж на външно тяло в мазе ?

    Мнения за евентуален монтаж на външно тяло в мазе. Зиме на плюсова температура, лято на хладно.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:монтаж на външно тяло в мазе

    Става. Условието е обема на мазето да е 3 х обема на помещението, което отопляваш/охлаждаш. Ако има и циркулация на въздуха, т.е. не е плътно затворено - нямаш грижи.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #3

    Re:монтаж на външно тяло в мазе

    Ако искаш зимнината да ти замръзне ?!?!?!?!?

  5. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #4

    Re:монтаж на външно тяло в мазе

    явява се коридор има цирколация а на зимнината и трябва хладина да не се вкисне

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:монтаж на външно тяло в мазе

    Лятото долу ще е сауна.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #6

    Re:Монтаж на външно тяло в мазе ?

    Евентуален монтаж в мазето не е никак добра идея. Като цяло на затворено не се хубаво. Спомням си като учех навремето имаше някакво условие минимум обем на затвореното помещение - 16 куб. метра за всеки киловат хладилна мощност.

  8.  
     
  9. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #7

    Re:Монтаж на външно тяло в мазе ?

    благодаря за отговорите

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #8

    Re:Монтаж на външно тяло в мазе ?

    Ако си взел марков климатик и е добре оразмерен няма смисъл да го скапваш в мазето!Ако е някой китайски боклук където и да го монтираш зимата винаги ще е проблем!

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #9

    Re:Монтаж на външно тяло в мазе ?

    Абе гледах някъде тук в сетком, някакъв човечец си го направил т'ва и от начало всички му се смяли на прищявката, а сега той е засмян, щото всичко му се получило, само дето имал голяма маза.И мен много ме блазни тази идея от темата. Имам шестото чувство, че има мноооого потенциал в една маза, вместо да се ползва за 5 бидона джибри, 1 със зеле и някой - друг компот.
    При мен идеята е такава - зимата вътрешното ще си подухва лекинко, но постоянно, в централен коридор на втория етаж на 2-етажна къща, един вид ще има ено 5-6 метра отвесен път и 1-2 м водоравен, между малката и голямата питка. Целта ми е с минимум доп. инвестиции ( 8-10 м тръби и какъвто непотребен боклук може да влезе в употреба ) да извлека макс. полза.То е ясно какво се очаква ГОЛЯЯЯЯЯМ КОООООП . Уви мазичката е само 40-50м2, а апартамента който трябва да сгрея е стотина. Мога да съм нахален и да оставя мазата отворена и така да изстудявам общия коридор към мазите, което е още 8-10 м2. Този коридор идва от ОГРОМНО общо междуетажно помещение, но то вече е над земята и мисля че няма да ме огрее. Също се чудя дали ако бетонирам части от питки по стените и тавана, примерно наполовина подаващи се на повърхността в мазата няма да мога да дърпам повече топло от земната маса, понеже до колкото разбирам този обем на мазата е крайно недостатъчен, но аз ще бъда доволен дори с него да достигам някакво базово повишаване на Т в къщи, а ако е нужно, вече от климите във всяка стая може да се повиши допълнително където е необходимо. Важното е да има далавера. И се чудя каква машина би било най удачно да се използва : употребявана 22ка на 100V, със зверски коп най тарикатския избор ли е ? Друга някаква оптимизация дали е възможна ? Въобще струва ли си цялата тази работа или ще е през куп за грош ??



    Ясно е , че под тавана на общото пространство на двата етажа е най - на далавера, обаче комшу от първия ет. няма да разреши.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #10

    Re:Монтаж на външно тяло в мазе ?

    Българска работа, чуди се как да преебе комшията...

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #11

    Re:Монтаж на външно тяло в мазе ?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Абе гледах някъде тук в сетком, някакъв човечец си го направил т'ва и от начало всички му се смяли на прищявката, а сега той е засмян, щото всичко му се получило, само дето имал голяма маза.И мен много ме блазни тази идея от темата. Имам шестото чувство, че има мноооого потенциал в една маза, вместо да се ползва за 5 бидона джибри, 1 със зеле и някой - друг компот.
    При мен идеята е такава - зимата вътрешното ще си подухва лекинко, но постоянно, в централен коридор на втория етаж на 2-етажна къща, един вид ще има ено 5-6 метра отвесен път и 1-2 м водоравен, между малката и голямата питка. Целта ми е с минимум доп. инвестиции ( 8-10 м тръби и какъвто непотребен боклук може да влезе в употреба ) да извлека макс. полза.То е ясно какво се очаква ГОЛЯЯЯЯЯМ КОООООП . Уви мазичката е само 40-50м2, а апартамента който трябва да сгрея е стотина. Мога да съм нахален и да оставя мазата отворена и така да изстудявам общия коридор към мазите, което е още 8-10 м2. Този коридор идва от ОГРОМНО общо междуетажно помещение, но то вече е над земята и мисля че няма да ме огрее. Също се чудя дали ако бетонирам части от питки по стените и тавана, примерно наполовина подаващи се на повърхността в мазата няма да мога да дърпам повече топло от земната маса ( и пода на комшията от 1-я етаж ), понеже до колкото разбирам този обем на мазата е крайно недостатъчен, но аз ще бъда доволен дори с него да достигам някакво базово повишаване на Т в къщи, а ако е нужно, вече от климите във всяка стая може да се повиши допълнително където е необходимо. Важното е да има далавера. И се чудя каква машина би било най удачно да се използва : употребявана 22ка на 100V, със зверски коп най тарикатския избор ли е ? Друга някаква оптимизация дали е възможна ? Въобще струва ли си цялата тази работа или ще е през куп за грош ??



    Ясно е , че под тавана на общото пространство на двата етажа е най - на далавера, обаче комшу от първия ет. бърка работата.
    kalcheff1 в този ти ред на мисли вземи монтирай и един басейн под него-да има къде да се къпеш без пари.Така далаверата ще е двойна, а ако се къпе и домочадието... или да завъдиш жаби -жабешките бутчета са си цифра.

    Не се шегувам за горното имам пряк поглед върху два такива климатика, само че единият е 24-ка с външно тяло монтирано в стълбище.
    Извеждаш конденза от вътрешното там където се оттича външното и така и лете и зиме ще имаш вода в басейна/жабовъдника.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #12

    Re:Монтаж на външно тяло в мазе ?

    Простотийките мога да ги чуя от пиянките в махлата, а нещо смислено дали можеш да кажеш по темата ...

    Очевидно е, че хората правят тази хитринка - "монтаж на външно тяло в мазе" и резултатът е доста добър. За съжаление малцина са описали точно как става това. Също съм сигурен, че и земната топлина се води като възобновяем източник, и то такъв, какъвто е на разположение 24/7, а не като слънцето или вятъра - когато на природата и кефне. Тази идея ми се струва като доста по-добра алтернатива от към инвестиции в сравнение с термопома със вкопани тръби в земята или ТП със сондаж. Твърдят че от последните се вади стъбилен КОП около 4 и нагоре, но за сметка на буку мъни за направата на цялата инсталация и нов под в жилището, ако е вече завършено. А ето че това може да се постигне и с едно просто изместване на външното тяло под земята. Единствено тези два въпроса ме тормозят и почти се навих.
    Компресорът дали няма да има нещо против да бута газа 6-8 метра отвесно нагоре, от общо 10 ина м. тръбен път ?
    Как може да се оптимизира топлообмена " маза-земя " ?

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #13

    Re:Монтаж на външно тяло в мазе ?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Простотийките мога да ги чуя от пиянките в махлата, а нещо смислено дали можеш да кажеш по темата ...
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ами обърни се към тях за съвет... Защо занимаваш форума? А монтажа си е съвсем стандартен - няма някакви особености.

    П.С. С подобно отношение към събеседниците, едва ли ще получиш особено съдействие.

  17. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #14

    Re:Монтаж на външно тяло в мазе ?

    Виж отговори No.9 и 10. Ако така си събеседвате тук, наистина е по-добре да не си губя времето пред компа, ами да се нальокам.
    Нали не смяташ, че като се отговори качествено на някакъв вапрос, ползата е само за този който го е задал. Виж само тази кратичка тема колко пъти е прегледана от хора, които търсят полезно инфо. Ако се пишат отегчителни безмислици и подигравки дали така ще бъдат насърчени и те да вземат активно участие в дискусиите.

    Всяка работа си има тънкости и особености, поне за този, който я умее. Самата идея е нестандартна и няма как да има стандартно осъществяване. Под думата "монтаж " от темата се има предвид цялостното изпълнение на работата, така че да се постигне най-добър резултат. Няма маза, която да е 3 пъти по голяма от площта/обема на къщата над нея. Та и от там въпросът как да се направи максимално добър топлообмен между стените и пода под земята от една страна и тялото от друга, за да се извлече максимално топлото от земята. Ако само го пльосна това тяло там, на пода ефектът няма да е задоволителен.

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #15

    Re:Монтаж на външно тяло в мазе ?

    И аз се предавам. Главен проблем при всички е липсата на голямо подземно пространство, а ако се усложни системата, в най- добрия случай мазата става с ограничено приложение. Като добавим и допълнителните инвестици за подобрен топлообмен от земята или някакво вентилиране на въздуха от околните помещения - изгодата изчезва. Става дума за къща.
    Мисля си за монтаж на външно тяло в коридора на маза от панелка, а вътрешното е на 1-я етаж в разширена гарсониера. Е това май ще кърти, понеже мазата в блок е ОГРОМНА ! Има едно голямо НО. В къща имаш най много 1-2 комшии, а в панелката 20. Или тогава мога да го сложа в личната маза и да сменя дървената врата с решетъчна - тогава май имам шанс.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтаж на нагревател на външно тяло - как ?
    От nqmapa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 07-01-16, 01:20
  2. Монтаж на външно тяло в затворено помещение
    От petvp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 24-04-12, 20:09
  3. Монтаж на външно тяло върху 6 см. изолация
    От Стоян във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 08-03-11, 15:24
  4. Вертикален монтаж на външно тяло?
    От alex12 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 24
    Последно: 14-04-08, 20:25
  5. Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло
    От Relute във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 24
    Последно: 23-11-07, 16:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе