Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 36 от общо 36

SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #31

    Отговор: SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    ... Машината е много добра, но не бих разчитал на нея в 19 квадрата. Разбира се много е важно в какво помещение си. Ако е топло и не гониш високи температури, може и да стане.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    5
    #32

    Re: SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    Знаех си, че ще ме откажете. Иначе не гоня температури над 22 градуса, а помещението има само една външна стена, но с над 6 кв. м. остъкление, което си е минус. А около предвидената сума са 35 ZJP-S и 25 ZJ-S, но мнението ми е, че 12-ка нисък клас с COP под 4, не е оправдана покупка в този момент. И варианта остана 9-ката среден клас, но тя едва ли ще се представи по-добре от 7-цата висок клас. Ако погледнем реално и трите машини ще отдават що-годе едно количество топлина при -15 градуса /на максимал/, само с разлики в разхода.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #33

    Отговор: SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    Ако си живял там минали зими, сметни колко киловата са ти били нужни в студа. Ако машината ги покрива ок. Ако не или взимаш друга машина, или и помагаш в студа с нещо.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    5
    #34

    Re: SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    Благодаря за мненията

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #35

    Отговор: SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    Точно този климатик SRC 20 ZGX-S бях го сложил в помещение 46 кубика и не можах цяла зима да му достигна номинала даже.
    Много топлещ климатик и според мен има много объркано в параметрите му за максимум. На пик дърпаше около 1400 вата и бълваше много топла струя в студено време. При мен положението е малко по различно от на колегата защото имам изолация на външните стени и на тавана.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    5
    #36

    Re: Отговор: SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto Виж публикацията
    Точно този климатик SRC 20 ZGX-S бях го сложил в помещение 46 кубика и не можах цяла зима да му достигна номинала даже.
    Много топлещ климатик и според мен има много объркано в параметрите му за максимум. На пик дърпаше около 1400 вата и бълваше много топла струя в студено време. При мен положението е малко по различно от на колегата защото имам изолация на външните стени и на тавана.
    Интересно. Иначе разбира се, че топлозагубите са основния фактор за необходимата мощност. А му дават 1160 вата на макс., ако не се лъжа. Дори да се сложи 25 ZGX-S, въпроса е дали си струва малко повечето пари от по-новия среден клас 25 ZJ-S...

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 11-01-15, 11:55
  2. Отговори: 1
    Последно: 28-05-14, 18:42
  3. Daikin ftxs25j/rxl25g nordic professional мнения
    От gogo.s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 23-02-13, 16:55
  4. Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 06-11-11, 09:49
  5. Моля, за информация и мнения за DAIKIN R25 EDS
    От zdravkich във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 26-01-10, 17:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе