Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    61
    #1

    SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    Става дума за южна с изолация топла стая 13 кв.м. за отопление и охлаждане
    След доста четене се спрях на
    Mitsubishi Heavy SRK / SRC 20 ZGX-S
    Отдавана мощност (охлаждане)0.50-2.00-2.80 kw
    Отдавана мощност (отопление) 0.50-2.40-4.60 kw
    Консумирана мощност (охлаждане) 0.10-0.37-0.91 kw
    Консумирана мощност (отопление) 0.09-0.44-1.27 kw

    Daikin FTXS25J
    Отдавана мощност (охлаждане)1.20-2.50-3.00 kw
    Отдавана мощност (отопление)1.20-3.40-4.50 kw
    Консумирана мощност (охлаждане)0.32-0.55-0.81 kw
    Консумирана мощност (отопление)0.31-0.75-1.29 kw

    Въпроса ми е дали ще е достатъчен Mitsubishi Heavy т.к. е с по-добър КОП и нисък минимум и може би по добър 1550 лв., но не знам как се тълкува значителната разлика в номинал и еднаквия максимум

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    Тълкува се по следният начин: единият модел е 7-ца, а другият 9-ка. По-икономичен модел ще е този който има по-големи топлообменници.

    Провери моделът компресор на Mitsubishi-то дали същият се ползва и при по-големи модели, ако се ползва означава, че за компресора не е проблем да работи постоянно на максимална мощност. Ако за компресора не е проблем да работи постоянно на максимум и ако килограмите на телата са по-големи, то това е по-мощният и икономичен модел.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re:SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    МХ ще се справи.38 кила е външното, компресора е един и същ RM-B5077MD1.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    При Mitsubishi-то компресорът се ползва в моделите: 7-ца, 9-ка и 12-ка от тази серия. Максималното му топлоотдаване при модела 12-ка е 5,1kW, а номиналното 4,2kW. Килограмите на телата са едни и същи от 7-ца до 12-ка.

    При 9-ката Daikin компресорът е по-слаб 600W, което в комбинация с малки топлообменници не го правят добрият избор. При Mitsubishi-то компресора e 900W.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    MHI-то е дзвер, обаче ще ти изкара нервите в тази стая. Ще работи на on/off, софтуерът е така написан, че всеки път тръгва с висока скорост на турбината и е супер дразнещо. Външното съвсем спокойно зимата трупа лед в тавата и по топлообменника. Иначе хардуерно е много добро - компресор, големи топлообменници, количество фреон - всичко е перфектно. Обаче тези две неща убиват удоволствието от ползването му. Имам 25ZGX.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #6

    Re:SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    Valen1, кое е по- важното за ефективността на климатика - колко вата е мотора на компресора или колко килограма е топлообменника? При тези параметри:1. Компресор 750 вата/ топлообменник 40кг. 2. Компресор 900вата/ топлообменник 36кг., при еднакви номинл и максимал. Кое е по- доброто?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    По-голяма ефективност COP се постига с маломощни компресори и големи топлообменници.

    Кое е по-доброто е трудно да се каже. В темата стана въпрос за компресор 900W, но той е освободен да покаже целият си потенциал чак при модела 12-ка, при 7-цата е софтуерно спънат до даден максимум. По това, че при модела 7-ца на максимум е разрешена само 90% от пълната мощност на компресора предполагаме, че той вероятно може да работи продължително време на тази мощност без проблеми, както за него така и за електрониката.

    Първото най-важно нещо при избор на климатик е да се прецени каква мощност ни е необходима за даденото помещение, което искаме да отопляваме при външна температура да кажем -10°. Така, че първото най-важно нещо е мощността, тоест най-важното нещо е компресора. Второто най-важно нещо са големите топлообменници, които осигуряват плавно спадане на отдаваната мощност при намаляване топлината във външният въздух. При малки топлообменници спадането на отдаваната мощност при спадане на температурите е по-рязко.

    Ако зададеш конкретен въпрос за модели може да получиш и по-конкретен отговор.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    61
    #8

    Re:SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    MHI-то е дзвер, обаче ще ти изкара нервите в тази стая. Ще работи на on/off, софтуерът е така написан, че всеки път тръгва с висока скорост на турбината и е супер дразнещо. Външното съвсем спокойно зимата трупа лед в тавата и по топлообменника. Имам 25ZGX.
    това значи ли че е преоразмерен?
    този е -S - каква е разликата

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    Всички са с -S, пропускам го за по-кратко. При мен е в 17 м2 сравнително студен хол.
    Просто ти казвам да имаш предвид, че този климатик не се чувства добре в малка стая. chachoto беше почнал да топли с него целия апартамент и тогава работеше приказно . Иначе така спирайки - замръзва външното.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    61
    #10

    Re:SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    благдаря за отговорите.
    Тогава какво ще ми препоръчате за тези цени да се чувства добре в малка стая

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    За малка стая подходящи са моделите на Toshiba, Sanyo и донякъде Fujitsu, но пък те нямат свестни модели в този ценови диапазон за съжаление.
    Откъде си?
    http://www.powerclima.com/index.php?page=details&id=78
    http://www.powerclima.com/index.php?page=details&id=186
    http://www.powerclima.com/index.php?page=details&id=153 - но е с по-лоши параметри
    http://www.powerclima.com/index.php?page=details&id=151 - този обаче е много хубав климатик, но се чака за доставка доколкото знам
    Иначе ей това също е добро като пари и като параметри, но и за него се чака доставка, че не го държат в наличност:
    http://www.powerclima.com/index.php?page=details&id=191

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    61
    #12

    Re:SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    желанието ми е за един от тези за които питам

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    Тогава защо ме питаш да ти препоръчвам подходящ за малка стая? Взимай който си решиш, казах ти недостатъците им.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    61
    #14

    Re:SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    Защо 7-а Мицубиши е голям, а ти ми препоръчващ 10-ка Toshiba, RAS-B10SKVP-E Super Daiseikai 3

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети

    Не ти е голям по номинална мощност. Климатиците не изключват заради номинала си, а заради минимума си. Препоръчвам ти климатици с реални ниски минимуми.
    На Дайкина е цели 1,2 kW. На MHI-то нищо, че пише 0,5 kW - изобщо не може да слезе до толкова, някъде колкото на Дайкина е, имам го същия модел. MHI-то има дразнещ софтуер - след всеки старт на компресора се форсира вътрешния вентилатор до максимум. Дайкина доколкото знам не го прави, та аз от гледна точка на комфорт бих избрал него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 11-01-15, 11:55
  2. Отговори: 1
    Последно: 28-05-14, 18:42
  3. Daikin ftxs25j/rxl25g nordic professional мнения
    От gogo.s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 23-02-13, 16:55
  4. Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 06-11-11, 09:49
  5. Моля, за информация и мнения за DAIKIN R25 EDS
    От zdravkich във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 26-01-10, 17:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе